МБФ "ОМНІ-мережа для дітей"
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей

ВІДАРАБІН

Група/призначення:  

Противірусний препарат, офтальмологічний засіб.

Альтернативні назви / синоніми: аденіну арабінозид.
Діюча речовина: відарабін.
Рекомендації при вагітності:

Обмежені дані про використання у людини; ймовірно сумісний.

Рекомендації при лактації:

Відсутні дані про використання у людини; ймовірно сумісний.

Прийом під час вагітності (короткий висновок):

Відарабін порушує ембріональний розвиток в експериментальних тварин. Відсутня інформація про використання на ранніх термінах вагітності у людини. Доступний як офтальмологічний препарат, при цьому системної концентрації не наступає, бо після всмоктування зі сльозою швидко дезамінується в шлунково-кишковому тракті.

Інформація щодо досліджень на тваринах:

Відарабін є потенційним тератогеном для мишей, щурів та кролів при місцевому та внутрішньом’язовому призначенні. При щоденному введенні 10% розчину у вагіну вагітних щурів на пізніх термінах вагітності несприятливого впливу на потомство не спостерігали. Невелике дослідження у мавп (5 особин) не продемонструвало тератогенності препарату.

Інформація щодо впливу на плід:

Досвід застосування обмежений.

Повідомляється про призначення відарабіну жінці з дисемінованою герпетичною інфекцією на 28 тижні вагітності. Через 48 годин після початку лікування наступив спонтанний розрив мембран і передчасні пологи. Немовля померло на 13 добу життя від  ускладнень недоношеності. В іншому випадку жінку з енцефалітом, викликаним вірусом простого герпесу ІІ типу, на 32 тижні вагітності лікували відарабіном (10 мг/кг/день) та ацикловіром. Через 13 днів шляхом кесаревого розтину народилась дівчинка з підтвердженим неонатальним герпесом. Дитина відповіла на подальше лікування ацикловіром і нормально розвивалась до віку 2 місяців. Але мама померла через 2 дні після пологів.

Також доступна інформація про призначення відарабіну в дозі 10 мг/кг/день (800 мг/день) жінці на 26 тижні вагітності з приводу вітряної віспи, ускладненої пневмонітом. Пік та мінімальний рівень препарату були наступними: 12,8 та 2,7 мкг/мл, відповідно. Народилась здорова дівчинка на 38 тижні з нормальним розвитком при спостереженні до віку 12 місяців життя. В іншому подібному випадку з пневмонітом внаслідок вітряної віспи на 27 тижні вагітності жінку також лікували відарабіном. За винятком затримки мовлення у віці 3 років, що потребувало спеціального навчання, відхилень не виявлено, а у віці 5 років дитина була визнана здоровою.

У пацієнтів з порушенням функції нирок відарабін асоціюється з токсичним впливом на центральну нервову систему, включно з порушенням мови, тремором, атаксією.

Застосування препарату під час вигодовування: відсутня інформація.

Відарабін доступний як офтальмологічний препарат, при цьому системної концентрації не наступає, бо після всмоктування зі сльозою швидко дезамінується в шлунково-кишковому тракті.

Вплив на фертильність (чоловіків та жінок): відсутня інформація.
Адаптовано за матеріалами:
  1. Інформаційна система Центру репродуктивної токсикології “Reprotox” (http://www.reprotox.org).
  2. Briggs G, Freeman R, Yaffe S. Drugs in Pregnancy and Lactation: a Reference Guide to Fetal and Neonatal Risk. Ninth edition, 2011, Wolters Kluwer, Lippincott Williams & Wilkins. 1728 pages. ISBN: 978-1-60831-708-0.

 

Адаптовано 30.06.2017 р.:
Е.Й. Пацкун, лікар-генетик, кандидат медичних наук, доцент кафедри неврології, нейрохірургії та психіатрії Ужгородського національного університету.
Переглянуто редакційною колегією 30.06.2017 р.


Будь ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:

Хто Ви?

Результати

Loading ... Loading ...

Ваша оцінка сайту УТІС:

Результати

Loading ... Loading ...

Для чого потрібна інформація?

Результати

Loading ... Loading ...

Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?

Результати

Loading ... Loading ...

Всього статей

1448

Наші сайти
Мистецтво
Мистецтво
Навчання
Навчання
Інформація
Інформація
Information
Information
Help Me!