МБФ "ОМНІ-мережа для дітей"
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей
УКРАЇНСЬКІ ДІТИ З ОСОБЛИВИМИ ПОТРЕБАМИ ПОТРЕБУЮТЬ ДОПОМОГИ!

ВІДАРАБІН

Група/призначення:  

Противірусний препарат, офтальмологічний засіб.

Альтернативні назви / синоніми: аденіну арабінозид.
Діюча речовина: відарабін.
Рекомендації при вагітності:

Обмежені дані про використання у людини; ймовірно сумісний.

Рекомендації при лактації:

Відсутні дані про використання у людини; ймовірно сумісний.

Прийом під час вагітності (короткий висновок):

Відарабін порушує ембріональний розвиток в експериментальних тварин. Відсутня інформація про використання на ранніх термінах вагітності у людини. Доступний як офтальмологічний препарат, при цьому системної концентрації не наступає, бо після всмоктування зі сльозою швидко дезамінується в шлунково-кишковому тракті.

Інформація щодо досліджень на тваринах:

Відарабін є потенційним тератогеном для мишей, щурів та кролів при місцевому та внутрішньом’язовому призначенні. При щоденному введенні 10% розчину у вагіну вагітних щурів на пізніх термінах вагітності несприятливого впливу на потомство не спостерігали. Невелике дослідження у мавп (5 особин) не продемонструвало тератогенності препарату.

Інформація щодо впливу на плід:

Досвід застосування обмежений.

Повідомляється про призначення відарабіну жінці з дисемінованою герпетичною інфекцією на 28 тижні вагітності. Через 48 годин після початку лікування наступив спонтанний розрив мембран і передчасні пологи. Немовля померло на 13 добу життя від  ускладнень недоношеності. В іншому випадку жінку з енцефалітом, викликаним вірусом простого герпесу ІІ типу, на 32 тижні вагітності лікували відарабіном (10 мг/кг/день) та ацикловіром. Через 13 днів шляхом кесаревого розтину народилась дівчинка з підтвердженим неонатальним герпесом. Дитина відповіла на подальше лікування ацикловіром і нормально розвивалась до віку 2 місяців. Але мама померла через 2 дні після пологів.

Також доступна інформація про призначення відарабіну в дозі 10 мг/кг/день (800 мг/день) жінці на 26 тижні вагітності з приводу вітряної віспи, ускладненої пневмонітом. Пік та мінімальний рівень препарату були наступними: 12,8 та 2,7 мкг/мл, відповідно. Народилась здорова дівчинка на 38 тижні з нормальним розвитком при спостереженні до віку 12 місяців життя. В іншому подібному випадку з пневмонітом внаслідок вітряної віспи на 27 тижні вагітності жінку також лікували відарабіном. За винятком затримки мовлення у віці 3 років, що потребувало спеціального навчання, відхилень не виявлено, а у віці 5 років дитина була визнана здоровою.

У пацієнтів з порушенням функції нирок відарабін асоціюється з токсичним впливом на центральну нервову систему, включно з порушенням мови, тремором, атаксією.

Застосування препарату під час вигодовування: відсутня інформація.

Відарабін доступний як офтальмологічний препарат, при цьому системної концентрації не наступає, бо після всмоктування зі сльозою швидко дезамінується в шлунково-кишковому тракті.

Вплив на фертильність (чоловіків та жінок): відсутня інформація.
Адаптовано за матеріалами:
  1. Інформаційна система Центру репродуктивної токсикології “Reprotox” (http://www.reprotox.org).
  2. Briggs G, Freeman R, Yaffe S. Drugs in Pregnancy and Lactation: a Reference Guide to Fetal and Neonatal Risk. Ninth edition, 2011, Wolters Kluwer, Lippincott Williams & Wilkins. 1728 pages. ISBN: 978-1-60831-708-0.

 

Адаптовано 30.06.2017 р.:
Е.Й. Пацкун, лікар-генетик, кандидат медичних наук, доцент кафедри неврології, нейрохірургії та психіатрії Ужгородського національного університету.
Переглянуто редакційною колегією 30.06.2017 р.


Будь ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:

Хто Ви?

Результати

Loading ... Loading ...

Ваша оцінка сайту УТІС:

Результати

Loading ... Loading ...

Для чого потрібна інформація?

Результати

Loading ... Loading ...

Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?

Результати

Loading ... Loading ...