МБФ "ОМНІ-мережа для дітей"
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей

УБІХІНОН

Група/призначення:

Коферменти, метаболічні засоби. Убіхінону притаманна антиоксидантна активність.

Альтернативні назви/ синоніми: коензим Q10.
Діюча речовина: коензим Q10.
Рекомендації при вагітності: сумісний.
Рекомендації при лактації: сумісний.
Прийом під час вагітності (короткий висновок):

Убіхінони природньо присутні в аеробних організмах. Один з них був тестований у вагітних щурів та мишей без випадків аномального розвитку ембріону.

Убіхінони належать до групи коензимів (також відомі як коензими Q), які беруть участь в мітохондіальному транспорті електронів. Убіхінони є звичайною харчовою субстанцією та виробляються в людини на ендогенному рівні. Коензим Q-10 маркований як харчова добавка і входить до складу деяких гомеопатичних приписів.

Як харчова добавка коензим Q-10 застосовується в лікуванні захворювань серця, діабету, хвороби Паркінсона, дистрофії м’язів, синдрому хронічної перевтоми, хвороби Лайма та інших захворювання.

Інформація щодо досліджень на тваринах:

Один із коензимів (убіхінон-9) був негативним у тестах на тератогенність в мишей та щурів.

Інформація щодо впливу на плід:

Клінічний випадок описав новонародженого із генетичним дефіцитом коензиму Q10, асоційованого з поліорганною недостатністю та смертю через 23 години після народження. Дефіцит коензиму Q 10 виявили посмертно.

Нижчий рівень концентрацій коензиму Q10 було повідомлено у жінок з прееклампсією в порівнянні з жінками без прееклампсії.

Дослідження 2009 року з Еквадору повідомило, що жінки з підвищеним ризиком прееклампсії, яких лікували 200 мг коензиму Q10 від 20 тижня вагітності і до пологів мали істотно меншу частоту цього ускладнення в порівнянні з групою, яку лікували плацебо. Незважаючи на повідомлення про нижчу частоту випадків прееклампсії, ні вага при народженні, ні тривалість вагітності не були істотно відмінними в двох групах.

Виходячи з даних про відносно малу кількість вагітностей одна група дослідників повідомила, що концентрація коензиму Q10 в материнській плазмі зростала протягом кожного триместру вагітності. В наступному дослідженні ці дослідники також повідомили, що материнські концентрації коензиму Q10 були нижчими у жінок зі спонтанним викиднем, загрозою викидня та загрозою передчасних пологів. Застосовуючи граничну величину 0,3 мг/мл, коензим Q10 вимірювався лише в плазмі плодів з гіпоксією та неімунною водянкою. Нормальний рівень концентрації коензиму Q10 в плазмі плодів був нижчим за 0,3 мг/мл.

Порівняння доношених народжених з недоношеними виявило, що концентрації коензиму Q10 в мембранах еритроцитів були в 3 рази нижчими у передчасно народжених малюків і що ці концентрації зростали разом із терміном вагітності. Концентрації в навколоплідних водах були нижчими в асоціації із затримкою внутрішньоутробного розвитку.

Одне невелике дослідження спостерігало 9 новонароджених з діагностованою асфіксією та 20 здорових малюків і показало, що процентна частина окисленого коензиму Q10 в загальній кількості коензиму Q була істотно вищою у новонароджених з асфіксією, що припускає підвищений рівень оксидативного стресу.

Існує рідкісне генетичне порушення, яке характеризувалося дефіцитом коензиму Q10, що відповідає на введення пероральних добавок.

Застосування препарату під час вигодовування:

Повідомлення 2006 року описало хромотографічну техніку визначення концентрацій коензиму Q10 в грудному молоці людини. Виходячи з аналізу зразків молока 194 жінок, середня концентрація коензиму Q10 становила 0,32 мікромоляри.

Дослідження, яке аналізувало концентрації коензиму Q10 у молоці 30 жінок виявило вищий рівень коензиму Q10 у матерів, які народили доношених немовлят в порівнянні з тими, що народили передчасно.

Вплив на фертильність чоловіків та жінок:

Вивчення перорального ведення коензиму Q10 у щурів не виявило випадків аномалії сперматозоїдів після лікування. Найвищий рівень дози, яка тестувалася був 2250 мг/кг/день протягом 30 днів. Не виявлено несприятливих ефектів лікування ні у жіночої, ні в чоловічої статі.

В одному невеликому дослідженні додаткове введення коензиму Q10 в сперму чоловіків з астеноспермією повідомило про покращення потенціалу фертильності. Ці знахідки відповідали відносно низьким рівням убіхінонів в сперматозоїдах цих чоловіків.

Одна група коментаторів припустила, що коензим Q10 в деяких випадках відігравав роль в нез’ясованому чоловічому неплідді.

Подвійне сліпе плацебо контрольоване клінічне дослідження у чоловіків з неясною астеноспермією та безпліддям показало невелике, але істотне покращення деяких параметрів рухливості сперматозоїдів після 6 місяців лікування коензимом Q10 дозою 100 мг/кг. 6 з 30 чоловіків, що лікувалися коензимом Q10 запліднили жінок в співвідношенні до 3 з 30, що лікувалися плацебо. Ці пропорції не відрізнялися статистично.

Друге дослідження 2009 року з Ірану повідомило про зміни у спермі 106 чоловіків з ідіопатичною олігоастенотератозооспермією. Пероральна доза 300 мг коензиму Q10 протягом 26 тижнів призвела до статистично істотного покращення щільності та рухливості сперми. В наступному дослідженні 287 безплідних чоловіків з ідіопатичною олігоастенотератозооспермією лікували пероральними дозами коензиму Q10, а саме 300 мг двічі на день протягом 12 місяців. В цьому дослідженні не було контрольної групи. Повідомлений коефіцієнт вагітностей становив 34,1 %, вагітність наступала в середньому через 8,4 місяці після початку лікування. Цей результат порівняли з рівнем настання вагітності 6,4% у пацієнтів з субфертильністю з різних досліджень пацієнтів з проблемами репродуктивної функції.

У 2014 році японське дослідження також повідомило про покращення показників сперми у чоловіків з олігоастенозооспермією, які лікувалися сумішшю 80 мг/день вітаміну С (аскорбінова кислота), 40 мг/день вітаміну Е та 120 мг/кг коензиму Q10 протягом 6 місяців. Дослідники не встановили, чи це лікування впливає на рівень настання вагітності.

Комбінація коензиму Q10 з кломіфеном була більш ефективною, ніж кломіфен самостійно в індукції процесу овуляції у жінок, яким діагностували стійкий до кломіфену синдром полікістозних яєчників. Овуляція спостерігалася у 65,9 % циклів в пацієнток, яких лікували коензимом Q10 в порівнянні до 15,5 % в групі жінок, яких лікували тільки кломіфеном. Коефіцієнт вагітності в групі лікованих коензимом Q10 був 37,3% в порівнянні до 6% в групі лікованих лише кломіфеном. Немає інформації щодо результату вагітностей.

Адаптовано за матеріалами:
  1. Інформаційна система Центру репродуктивної токсикології “Reprotox” (http://www.reprotox.org).

 

Перекладач – К.В. Колядко.
Адаптовано 28.07.2019 р.:
Перевірено – Е.Й. Пацкун, лікар-генетик, кандидат медичних наук, доцент кафедри неврології, нейрохірургії та психіатрії Ужгородського національного університету.
Переглянуто редакційною колегією 30.07.2019 р.


Будь ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:

Хто Ви?

Результати

Loading ... Loading ...

Ваша оцінка сайту УТІС:

Результати

Loading ... Loading ...

Для чого потрібна інформація?

Результати

Loading ... Loading ...

Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?

Результати

Loading ... Loading ...

Всього статей

1437

Наші сайти
Мистецтво
Мистецтво
Навчання
Навчання
Інформація
Інформація
Information
Information
Help Me!