МБФ "ОМНІ-мережа для дітей"
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей

ТРАНСКРАНІАЛЬНА МАГНІТНА СТИМУЛЯЦІЯ ТА ВАГІТНІСТЬ

Транскраніальна магнітна стимуляція (ТМС) – це метод неінвазивної стимуляції кори головного мозку за допомогою коротких магнітних імпульсів, під впливом сильного магнітного поля відбувається деполяризація мембрани нервових клітин кори головного мозку. Застосовується як метод лікування при депресії.

Альтернативні назви / синоніми:

Повторювальна транскраніальна магнітна стимуляція (пТМС), пТМС.

Рекомендації при вагітності:

Сумісна у випадку необхідності для матері.

Рекомендації при лактації: ймовірно сумісна.
Прийом під час вагітності (короткий висновок):

Відсутні контрольовані дослідження щодо ТМС та пТМС при вагітності. Серія доступних випадків не свідчить про несприятливі результати.

Інформація щодо досліджень на тваринах: відсутня інформація.
Інформація щодо впливу на плід:

Наводимо повідомлення про окремі випадки.

Повідомляється про 36-річну жінку, ліковану пТМС в ІІ триместрі разом з дифенгідраміном та парацетамолом, яка народила доношеного здорового хлопчика.

30-річна жінка, лікована есциталопрамом та венлафаксином перед та, можливо, під час вагітності, а в ІІ триместрі – пТМС народила здорову доношену дитину.

Іншу 30-річну жінку лікували пТМС в ІІІ триместрі, на додаток до есциталопраму, потім венлафаксину. На 36 тижні народилась дитина, яку охарактеризували як збуджену на 1 тижні життя.

Окреме повідомлення описало 30-річну жінку, яку лікували пТМС в І триместрі і яка також приймала флуоксетин, кломіпрамін, карбамазепін, кветіапін, клоназепам. При діагностиці вагітності на 9 тижні препарати відмінили, але пТМС продовжували, народився здоровий доношений хлопчик, який розвивався нормально у віці 22 місяців, в період грудного вигодовування також проводили пТМС.

Повідомляється про 3 жінок, яких лікували пТМС на ранніх термінах вагітності і які  народили здорових немовлят. Двом жінкам таке лікування проводилось протягом всієї вагітності та в період лактації.

28-річна жінка, лікована пТМС в ІІ триместрі і повторно наприкінці ІІІ триместру, народила здорового хлопчика.

35-річна жінка пройшла курс пТМС в І триместрі, приймаючи одночасно флуоксетин протягом всієї вагітності. Жінка також пройшла курс світлотерапії, а потім успішний курс електроконвульсивної терапії в ІІ триместрі. У віці 24 тижнів мама та дитина не мали ускладнень.

34-річна жінка отримувала пТМС кожного другого тижня протягом вагітності в комбінації з ламотриджином, літієм, міртазапіном, прегабаліном і народила здорового доношеного хлопчика без неонатальних ускладнень.

У жінки віком 34 років розвинулась акатизія (постійне або періодичне відчуття рухової тривожності, нездатність сидіти довго спокійно в одній позі або довго залишатися без руху; найчастіша причина – побічна дія лікарських препаратів) на фоні прийому флуоксетину. Стан покращився після однієї сесії пТМС на 20 тижні вагітності. Народився здоровий доношений хлопчик.

4 жінки з депресією, ліковані пТМС починаючи з І триместру, народили 3 здорових доношених немовлят та недоношену двійню на 36 тижні.

У відкритому дослідженні 10 вагітних отримували лікування пТМС в ІІ та ІІІ триместрах. 4 пацієнтки отримували стабільну дозу антидепресантів. В однієї жінки незабаром після 20 процедури спостерігали скорочення матки зі зниженням частоти серцевих скорочень плода, що швидко пройшло і не повторювалось надалі. Всі жінки народили доношених (>37 тижнів) здорових дітей без вроджених вад розвитку.

В іншому відкритому дослідженні 30 вагітних лікували пТМС, а 12 жінок також приймали антидепресант, 23 народили 25 здорових дітей на 36 тижні чи пізніше. Жодна дитина не мала вродженої вади розвитку, спостереження в середньому тривало до віку 24,8 місяців. 1 жінка вибула з-під нагляду, відсутня інформація про інших 6 жінок, які ще не народили на момент повідомлення. Наступна публікація наводить порівняння дітей 18 жінок з 29 дітьми жінок з антенатальною депресією, які не приймали препаратів та не лікувались пТМС. Хоча діти матерів з групи пТМС продемонстрували більш виражені мовленнєві проблеми в порівнянні з дітьми матерів з нелікованою депресією не виявлено істотної різниці між групами щодо мовленнєвого та когнітивного розвитку, соціальних навичок, дрібної та великої моторики. Деякі діти з обох груп продемонстрували аномальні оцінки субшкал тестування, але не загального рівня розвитку. Середній вік при спостереженні в основній групі становив 34,2 місяці (16-64 місяці) та 29 місяців в контрольній групі (14-63 місяці).

Експерти серії випадків та наступного літературного огляду рекомендують жінкам у терміні 24 тижнів та більшому перед процедурою пТМС піднімати ногу (стегно) для уникнення синдрому гіпотензії.

Застосування препарату під час вигодовування:

Повідомляється про нормальний розвиток дитини до віку 22 місяців життя, мама якої під час вагітності та грудного вигодовування до віку 8 місяців лікувалась пТМС. Дві інші жінки, ліковані пТМС в період вагітності продовжували таке лікування в період грудного вигодовування, принаймні, 6 місяців, діти розвивались без ускладнень.

Вплив на фертильність (чоловіків та жінок): відсутня інформація.
Адаптовано за матеріалами:
  1. Інформаційна система Центру репродуктивної токсикології “Reprotox” (http://www.reprotox.org).

 

Адаптовано 03.01.2019 р.:
Е.Й. Пацкун, лікар-генетик, кандидат медичних наук, доцент кафедри неврології, нейрохірургії та психіатрії Ужгородського національного університету.
Переглянуто редакційною колегією 03.01.2019 р.


Будь ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:

Хто Ви?

Результати

Loading ... Loading ...

Ваша оцінка сайту УТІС:

Результати

Loading ... Loading ...

Для чого потрібна інформація?

Результати

Loading ... Loading ...

Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?

Результати

Loading ... Loading ...

Всього статей

1437

Наші сайти
Мистецтво
Мистецтво
Навчання
Навчання
Інформація
Інформація
Information
Information
Help Me!