МБФ "ОМНІ-мережа для дітей"
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей

ТИКАРЦИЛІН

Група/призначення:

Антибіотик пеніцилінового ряду, напівсинтетичний.

Альтернативні назви / синоніми: немає.

Комбінований препарат: тиментин (1 флакон містить тикарциліну 1,5 або 3 грами, клавуланової кислоти 0,1 або 0,2 грами).

Клавуланова кислота має бета-лактамну структуру, подібну до пеніцилінів. Присутність клавуланової кислоти у складі комбінованих препаратів захищає антибіотик від розпаду під дією ферментів бета-лактамаз і розширює спектр антибактеріальної дії. Таким чином, комбіновані препарати виявляють властивості антибіотика широкого спектру дії та інгібітору бета-лактамаз.

Діюча речовина: тикарцилін.
Рекомендації при вагітності: сумісний.
Рекомендації при лактації: сумісний.
Прийом під час вагітності (короткий висновок):

Хоча досвід застосування при вагітності обмежений, відсутня інформація про асоціацію з вродженими вадами. Всі пеніциліни вважаються препаратами низького ризику для плода.

Інформація щодо досліджень на тваринах:

Репродуктивні дослідження у мишей та щурів не виявили тератогенного впливу.

Інформація щодо впливу на плід:

Досвід застосування обмежений.

Тикарцилін швидко проникає через плаценту до фетального кровотоку та амніотичної рідини. Після внутрішньовенної дози 1 грам аналіз навколоплідних вод 6 пацієнток через 15-76 хвилин після введення виявив концентрацію на рівні 1,0-3,3 мкг/мл. Аналогічне вимірювання тикарциліну в пуповинній сироватці визначило рівень в межах 12,6-19,2 мкг/мл. Дослідження з використанням перфузованої плаценти людини повідомляє про співвідношення концентрації плід: мати на рівні 0,91.

Спільний перинатальний проект (Collaborative Pеrinatal Project), моніторуючи 50282 пари мати-дитина ідентифікував 3546 випадків впливу пеніциліні у І триместрі та 7171 випадок при лікуванні в будь-якому терміні вагітності. В жодній з груп не виявлено асоціації з великими та малими вродженими вадами.

Застосування препарату під час вигодовування:

Тикарцилін проникає до грудного молока в низькій концентрації. Після внутрішньовенної дози 1 грам, введеної 5 жінкам, визначались тільки слідові концентрації з інтервалами протягом 6 годин. Хоча ця кількість, ймовірно, не є значимою, існують 3 потенційні проблеми для немовлят, що знаходяться на грудному вигодовуванні: модифікація кишкової флори, прямий вплив на дитину (алергічні реакції), труднощі інтерпретації результатів посівів культури у випадку такої необхідності при гіпертермії.

Американська академія педіатрії відносить тикарцилін до препаратів, сумісних з грудним вигодовуванням.

Вплив на фертильність (чоловіків та жінок):

Згідно з інструкцією до тиментину він не порушував фертильності у щурів, яким вводили половину рекомендованої для людини дози, виходячи з площі поверхні тіла. Тикарцилін використовується в наповнювачах сперми у коней без побічних наслідків.

Адаптовано за матеріалами:
  1. Інформаційна система Центру репродуктивної токсикології “Reprotox” (http://www.reprotox.org).
  2. Briggs G, Freeman R, Yaffe S. Drugs in Pregnancy and Lactation: a Reference Guide to Fetal and Neonatal Risk. Ninth edition, 2011, Wolters Kluwer, Lippincott Williams & Wilkins. 1728 pages. ISBN: 978-1-60831-708-0.

 

Адаптовано 18.07.2015 р.:
Е.Й. Пацкун, лікар-генетик, кандидат медичних наук, доцент кафедри неврології, нейрохірургії та психіатрії Ужгородського національного університету
Переглянуто редакційною колегією 19.07.2017р.


Будь ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:

Хто Ви?

Результати

Loading ... Loading ...

Ваша оцінка сайту УТІС:

Результати

Loading ... Loading ...

Для чого потрібна інформація?

Результати

Loading ... Loading ...

Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?

Результати

Loading ... Loading ...

Всього статей

1448

Наші сайти
Мистецтво
Мистецтво
Навчання
Навчання
Інформація
Інформація
Information
Information
Help Me!