МБФ "ОМНІ-мережа для дітей"
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей

ТИРОТРОПІН

Група/призначення:

Гормони щитоподібної залози, тиреоїдні гормони. Тиреотропний гормон – ТТГ.

Покази: це засіб для диференційної діагностики різних форм гіпотиреозу та пухлин щитоподібної залози. В поєднанні з тиреоїдином застосовується в комплексній терапії недостатності щитоподібної залози диенцефально-гіпофізарного походження: функціональна та органічна недостатність функції гіпофізу, гіпофізарна кахексія, синдром Шиєна*, гіпофізарний нанізм, адіпозо-генітальний синдром, церебрально-гіпофізарне ожиріння.

*Класичний синдром Шиєна-Симмондса описано у жінок після пологів, які ускладнились сепсисом, тромбоемболіями та масованою крововтратою. Гіпертрофія передньої долі гіпофізу під час вагітності, яка змінюється її інволюцією після пологів, сприяє тому, що перераховані ускладнення призводять до порушення кровопостачання в гіпофізі, ангіоспазмів, гіпоксії та некрозу. Останніми роками рідко зустрічається. Аналогічна клініка описана при крововтратах іншого походження, в тому числі у чоловіків.

Альтернативні назви / синоніми:

Тироген, тиротропін-альфа (рекомбінант ТТГ людини – гетеро-димерний глікопротеїн, вироблений за технологією рекомбінантної ДНК).

Діюча речовина: тиротропін.
Рекомендації при вагітності: сумісний.
Рекомендації при лактації: сумісний.
Прийом під час вагітності (короткий висновок):

Не проникає через плаценту. Відсутня кореляція між рівнем гормону в сироватці матері та плоду.

Інформація щодо досліджень на тваринах: відсутня інформація.
Інформація щодо впливу на плід: відсутня інформація.
Застосування препарату під час вигодовування: 

Невідомо про проникнення тиротропіну в грудне молоко. Вимірювали і порівнювали рівні гормону у немовлят на грудному та на штучному вигодовуванні. Грудне молоко не містить достатню кількість Т3 та Т4 для запобігання вродженого гіпотиреозу (див. статті L-тироксин та Ліотиронін).  Як наслідок, значно зростає рівень ТТГ у немовлят з гіпотиреозом, які знаходяться на грудному вигодовуванні. У еутиреоїдних дітей немає різниці в рівні ТТГ між групами з грудним та змішаним вигодовуванням.

Вплив на фертильність (чоловіків та жінок): відсутня інформація.
Адаптовано за матеріалами:
  1. Briggs G, Freeman R, Yaffe S. Drugs in Pregnancy and Lactation: a Reference Guide to Fetal and Neonatal Risk. Ninth edition, 2011, Wolters Kluwer, Lippincott Williams & Wilkins. 1728 pages. ISBN: 978-1-60831-708-0.

 

Адаптовано 01.05.2015 р.:
Е.Й. Пацкун, лікар-генетик, кандидат медичних наук, доцент кафедри неврології, нейрохірургії та психіатрії Ужгородського національного університету.
Переглянуто редакційною колегією 01.10.2015 р.


Будь ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:

Хто Ви?

Результати

Loading ... Loading ...

Ваша оцінка сайту УТІС:

Результати

Loading ... Loading ...

Для чого потрібна інформація?

Результати

Loading ... Loading ...

Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?

Результати

Loading ... Loading ...

Всього статей

1437

Наші сайти
Мистецтво
Мистецтво
Навчання
Навчання
Інформація
Інформація
Information
Information
Help Me!