МБФ "ОМНІ-мережа для дітей"
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей

ТЕТРАКАЇН

Група/призначення:

Місцевий анестетик. Покази: місцева та спинномозкова анестезія.

Доступний в різних формах: розчини (2%), гелі (2%), креми (1% та 2%), мазі (1%), офтальмологічні розчини (0,5%), формули для спінальної анестезії (0,2%, 0,3%, 1%).

Також використовується шкірний патч в комбінації тетракаїну з лідокаїном (по 70 мг). Тетракаїн абсорбується з такого патчу в мінімальній кількості, якщо це взагалі відбувається.

Альтернативні назви / синоніми:

Аметокаїн, анетаїн, інтеркаїн, пантокаїн, рексокаїн.

Діюча речовина: тетракаїн.
Рекомендації при вагітності:

Обмежені дані про використання у людини; ймовірно сумісний.

Рекомендації при лактації:

Відсутні дані про використання у людини; ймовірно сумісний.

Прийом під час вагітності (короткий висновок):

Рев’ю 1988 року дійшло висновку, що даних про застосування тетракаїну при вагітності недостатньо для оцінки ембріон-фетального ризику місцевих анестетиків. Дані від експериментальних тварин також дуже обмежені, але не свідчать про підвищений ризик. Однак, найвища використана у тварин доза відповідала шкірній дозі людини. Крім того, відсутні дослідження щодо кількості тетракаїну, яка досягне системного кровообігу після місцевого (крім шкірних патчів) або спінального призначення. Незважаючи на це, виходячи з дуже малої кількості випадків, тетракаїн не є  шкідливішим для ембріону та плода, ніж інші місцеві анестетики: лідокаїн, прамоксин, ропівакаїн. Тому ризик від тетракаїну здається низьким.

Інформація щодо досліджень на тваринах:

Репродуктивні дослідження проводились у щурів та кролів. У цих тварин підшкірні дози на рівні одноразового нашкірного призначення у людини не були тератогенними, також не спостерігали порушень розвитку та токсичності.

Культивування курячих ембріонів в присутності місцевих анестетиків, включно з тетракаїном, продемонструвало порушення закриття нервової трубки. Ця експериментальна модель включала постійний вплив анестетиків в концентрації 100-400 мкг/мл протягом всього періоду спостереження, що навряд чи відображає клінічний вплив.

Інформація щодо впливу на плід:

Досвід застосування обмежений.

Молекулярна вага препарату припускає його проникнення до плаценти, як це відбувається з лідокаїном та іншими місцевими анестетиками. Однак, при застосуванні шкірного патчу в системний кровообіг потрапляє дуже мала кількість препарату і, таким чином, до плодуа. Хоча абсорбція тетракаїну при використанні інших форм невідома, вона здається низькою.

Спільний перинатальний проект (Collaborative Pеrinatal Project), моніторуючи 50282 пари мати-дитина виявив 23 випадки впливу тетракаїну в І триместрі. Не виявлено асоціації з вродженими вадами.

Застосування препарату під час вигодовування:

Відсутня інформація. Молекулярна вага препарату припускає проникнення до грудного молока. Однак, до системного кровообігу потрапить невелика кількість тетракаїну, принаймні, при застосуванні шкірного патчу. Виходячи з цього, ризик для немовляти на грудному вигодовуванні є низьким.

Вплив на фертильність (чоловіків та жінок):

Препарат не порушував фертильності самок та самців щурів при підшкірних дозах на рівні рекомендованої для людини шкірної дози.

Адаптовано за матеріалами:
  1. Інформаційна система Центру репродуктивної токсикології “Reprotox” (http://www.reprotox.org).

 

Адаптовано 23.11.2016 р.:
Е.Й. Пацкун, лікар-генетик, кандидат медичних наук, доцент кафедри неврології, нейрохірургії та психіатрії Ужгородського національного університету.
Переглянуто редакційною колегією 25.11.2016 р.Будь ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:


Опитування
Хто Ви?
Лікар
Середній медпрацівник
Студент (інтерн)
Вагітна жінка
Родичі вагітної жінки
Зацікавлена особа
Інше


Подивитись результати

Опитування
Ваша оцінка сайту УТІС:
Відмінно
Добре
Задовільно
Погано


Подивитись результати

Опитування
Для чого потрібна інформація?
Для роботи
Для навчання
Для лікування
Для догляду за хворим
З цікавості
Інше


Подивитись результати

Опитування
Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?
Повернусь і буду рекомендувати знайомим
Повернусь, бо потрібна інформація
Зайшов на сайт випадково
Не повернусь, бо не цікаво


Подивитись результати


Всього статей

1258

Наша подяка
 
Представляємо


Наші сайти
Мистецтво
Мистецтво
Навчання
Навчання
Інформація
Інформація
Information
Information