МБФ "ОМНІ-мережа для дітей"
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей

СУКРАЛЬФАТ

Група/призначення:

Гастропротектори, засоби для лікування пептичної виразки та гастроезофагеальної рефлюксної хвороби. Алюміній-вмісний препарат.

Покази: виразкова хвороба шлунка і дванадцятипалої кишки, гіперацидні гастрити. Крім того повідомляється про місцеве застосування сукральфату при вагінальних виразках, пелюшковому дерматиті, опіках.

Альтернативні назви / синоніми:

Сукралфат, вентер, карафат.

Діюча речовина: сукральфат.
Рекомендації при вагітності: сумісний.
Рекомендації при лактації:

Відсутні дані про використання у людини; ймовірно сумісний.

Прийом під час вагітності (короткий висновок):

Хоча токсичність алюмінію добре відома, відсутні докази ризику для плодів жінок з нормальною функцією нирок при застосуванні звичайних доз алюмінійвмісних препаратів, таких як сукральфат. При пероральному прийомі абсорбція алюмінію слабка – 12% (при дозі 1-3 г/день алюмінію). Більше того, не припускається активного всмоктування алюмінію зі шлунково-кишкового тракту. Враховуючи ці факти і відсутність інформації про несприятливі наслідки у людини та експериментальних тварин ризик для плода здається мінімальним. Рев’ю 1985 року від американської колегії гастроентерологів аналізувало використання гастропротекторів при вагітності та лактації з висновком про сукральфат: потенційна користь перевищує будь-які потенційні ризики.

Інформація щодо досліджень на тваринах:

Згідно з інструкцією до препарату тератологічні дослідження у мишей, щурів, та кролів були негативними при дозах, які в 50 разів перевищують рекомендовану для людини. Деякі дослідження у тварин виявили, що призначений матері алюміній проникав через плаценту і акумулювався в тканинах плода, призводячи до загибелі та резорбції плодів щурів і скелетних аномалій, ослаблення навчання і запам’ятовування. Такі наслідки спостерігали після парентерального введення і не виявляли при пероральному призначенні.

Інформація щодо впливу на плід:

Наводимо дані різних досліджень. Повідомлення 1991 року описує результати 88 вагітностей з впливом високих доз алюмінію сульфату, який випадково  потрапив до питної води. Було зареєстровано тільки підвищення частоти клишоногості – 4 випадки, 1 в контрольній групі.

У пацієнток в термінальній стадії ниркової недостатності вживання сукральфату для зв’язування фосфату спричиняє рівень алюмінію у плазмі на рівні, отриманому від алюмінію гідроокису (антацидний препарат). У осіб з нормальною функцією нирок сукральфат не підвищує концентрації алюмінію в крові, але в експериментальних тварин спостерігали накопичення алюмінію в тканинах.

Аналіз 97 зразків амніотичної рідини в основному від жінок, яким проводився амніоцентез через віковий ризик, повідомляє про середню концентрацію алюмінію 93,4 мкг/л (37-149 мкг/л). Проте невідомо, чи жінки приймали алюмінійвмісні препарати.

В моніторинговому дослідженні Michigan Medicaid Recipients, яке охопило 229101 завершену вагітність в період між 1985 та 1992 роками, виявлено 183 новонароджених, які зазнали впливу сукральфату в І триместрі вагітності. Зареєстровано 5 (2,7%) великих вроджених вад при очікуваних 8. Специфічні дані доступні для 6 категорій вроджених вад (виявлені/очікувані): 1/2 серцево-судинної системи, 1/ 0,5 полідактилії, 0/0 розщілини хребта, 1/2 орофаціальних розщілин, 0/0,5 редукційних вад кінцівок, 1/0,5 гіпоспадії. Ці дані не підтримують асоціації препарату з вродженими вадами.

Угорське дослідження випадок-контроль щодо запобігання вроджених вад розвитку (Hungarian Case-Control Surveillance of Congenital Abnormalities) повідомляє про 20 жінок з пептичною виразкою, в яких народились діти з вродженими вадами розвитку та 58 матерів з таким захворюванням, що народили здорових дітей. По 5 жінок в кожній групі (25% в основній та 8,6% в контрольній) приймали сукральфат – неістотне співвідношення шансів 3,5 (95% ДІ 0,5-13,8).

Застосування препарату під час вигодовування:

Очікується мінімальне проникнення сукральфату до грудного молока, оскільки дуже мала кількість препарату абсорбується системно.  

Вплив на фертильність (чоловіків та жінок):

Згідно з інструкцією до препарату не відзначали порушень фертильності у щурів при використанні дози, яка в 38 разів перевищувала рекомендовану для людини.

Адаптовано за матеріалами:
  1. Інформаційна система Центру репродуктивної токсикології “Reprotox” (http://www.reprotox.org).
  2. Briggs G, Freeman R, Yaffe S. Drugs in Pregnancy and Lactation: a Reference Guide to Fetal and Neonatal Risk. Ninth edition, 2011, Wolters Kluwer, Lippincott Williams & Wilkins. 1728 pages. ISBN: 978-1-60831-708-0.

 

Адаптовано 26.11.2016 р.:
Е.Й. Пацкун, лікар-генетик, кандидат медичних наук, доцент кафедри неврології, нейрохірургії та психіатрії Ужгородського національного університету.
Переглянуто редакційною колегією 28.11.2016 р.


Будь ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:

Хто Ви?

Результати

Loading ... Loading ...

Ваша оцінка сайту УТІС:

Результати

Loading ... Loading ...

Для чого потрібна інформація?

Результати

Loading ... Loading ...

Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?

Результати

Loading ... Loading ...

Всього статей

1437

Наші сайти
Мистецтво
Мистецтво
Навчання
Навчання
Інформація
Інформація
Information
Information
Help Me!