МБФ "ОМНІ-мережа для дітей"
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей

ВАКЦИНА ПРОТИ ВІСПИ

Група/призначення:

Вакцина. Покази: профілактика віспи, рекомендується медперсоналу певної категорії, фахівцям з контролю інфекційних захворювань і військовослужбовцям певної категорії.

Віспа — вірусне захворювання. Збудник віспи — складний вірус, який має власну ДНК, розмножується в цитоплазмі клітин. В 1979 році ВООЗ офіційно повідомила, що віспа людини ліквідована за допомогою вакцинації. Незважаючи на це, все ще існує можливість внутрішньолабораторного зараження при проведенні наукових досліджень з подальшим розповсюдженням хвороби.

Альтернативні назви / синоніми: немає.
Діюча речовина:

Жива, ослаблена вірусна вакцина, вірус коров’ячої віспи.

Рекомендації при вагітності:

Дані про застосування у людини припускають ризик.

Рекомендації при лактації: протипоказана.
Прийом під час вагітності (короткий висновок):

CDC вважає вакцину проти віспи протипоказаною при вагітності та за 28 днів до запліднення, Також протипоказана особам, які мають тісний контакт з вагітними 28 днів після вакцинації.  Однак, вакцину слід призначати вагітним, які  можуть бути інфікованими. Ризик виникнення коров’ячої віспи у плода є низьким, тому незаплановане щеплення до або під час вагітності не є показом для її переривання.

Інформація щодо досліджень на тваринах:

Введення вірусу коров’ячої віспи в курячі яйця викликало мікроцефалію та інші аномалії. Експерименти у вагітних мишей продемонстрували виникнення катаракти при вакцинації.

Інформація щодо впливу на плід:

Наводимо дані різних досліджень.

У 2003 році CDC проголосив про створення Національного реєстру  вагітностей з вакцинацією проти віспи (National Smallpox Vaccine in Pregnancy Registry) для моніторингу вагітностей у жінок, які були щеплені в період вагітності або які завагітніли чи були в близькому контакті з особами протягом 28 днів після вакцинації. Про такі випадки рекомендовано повідомляти цей реєстр. Інформацію можна знайти на сторінці CDC: http://www.cdc.gov.

Через 2 місяці після створення реєстру CDC повідомив, що за період від листопада 2001 року до квітня 2003 року 103 жінки були щеплені при вагітності або за 4 тижні до запліднення. Це були жінки специфічних професій: військовослужбовці,  працівники охорони здоров’я, дослідники. Станом на вересень 2006 року відомі результати вагітностей 376 жінок. 77% з них отримали щеплення в період запліднення, до того як тести на вагітність були позитивними. Результати цих вагітностей наступні: втрата вагітності (11,9%), передчасні пологи (10,7%), вроджені вади (2,8%). Ці показники не відрізнялися від отриманих в контрольній групі здорових вагітних.

Спостереження, які охопили результати кількох тисяч вагітностей, дійшли висновку, що, за винятком рідкісних випадків інфікування вірусом коров’ячої віспи, вакцинація проти віспи не призводила до підвищеного ризику вроджених вад розвитку та переривання вагітності.

Анотація 2003 року повідомляє про 18 вагітностей, при яких незаплановано вводилась вакцина. В цій групі не було виявлено зростання частоти несприятливих результатів.

Рев’ю 2004 року інформує, що зараження плодів вірусом коров’ячої віспи в результаті вакцинації при вагітності виникає рідко; описано 50 випадків, три з яких в США. Хоча точна кількість жінок, які отримали щеплення не була відома, їх, ймовірно, є багато, оскільки в попередні роки жінок зазвичай вакцинували при спалахах віспи. 50 випадків задокументовано щодо жінок, яких щепили в будь-якому періоді вагітності.

У доповіді американських військових щодо 672 немовлят від жінок, щеплених в І триместрі та 210 немовлят від жінок, щеплених в пізніх термінах вагітності, повідомляється про відсутність суттєвої асоціації між щепленням та частотою передчасних пологів чи вроджених вад розвитку.

Мета-аналіз 2015 року щодо результатів вакцинації від віспи при вагітності виявив, що вакцинація в І триместрі асоціюється з підвищеним ризиком вроджених вад – 2,4% в порівнянні з 1,5% в  контрольній групі. Не виявлено підвищеного ризику спонтанних абортів, мертвонароджень, передчасних пологів.

Застосування препарату під час вигодовування: 

У 2011 році CDC порекомендував жінкам не вакцинуватися в період грудного вигодовування. Якщо жінка таки отримала вакцину, то слід відмовитись як від вигодовування, так і від контакту з будь-якою дитиною на 4 тижні. Молоко можна зціджувати, щоб тривала лактація, але не годувати ним.

Вплив на фертильність (чоловіків та жінок): відсутня інформація.
Адаптовано за матеріалами:
  1. Інформаційна система Центру репродуктивної токсикології “Reprotox” (http://www.reprotox.org).
  2. Briggs G, Freeman R, Yaffe S. Drugs in Pregnancy and Lactation: a Reference Guide to Fetal and Neonatal Risk. Ninth edition, 2011, Wolters Kluwer, Lippincott Williams & Wilkins. 1728 pages. ISBN: 978-1-60831-708-0.

 

Адаптовано 05.10.2015 р.:
Е.Й. Пацкун, лікар-генетик, кандидат медичних наук, доцент кафедри неврології, нейрохірургії та психіатрії Ужгородського національного університету.
Переглянуто редакційною колегією 06.11.2015 р.


Будь ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:

Хто Ви?

Результати

Loading ... Loading ...

Ваша оцінка сайту УТІС:

Результати

Loading ... Loading ...

Для чого потрібна інформація?

Результати

Loading ... Loading ...

Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?

Результати

Loading ... Loading ...

Всього статей

1443

Наші сайти
Мистецтво
Мистецтво
Навчання
Навчання
Інформація
Інформація
Information
Information
Help Me!