МБФ "ОМНІ-мережа для дітей"
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей

ЛИСТЯ МАЛИНИ

Група/призначення:

Протизапальний, жарознижуючий засіб. Листя малини застосуються під час вагітності при простуді, грипі як жарознижуючий засіб.

Альтернативні назви/синоніми: малина звичайна.
Діюча речовина: листя малини.
Рекомендації при вагітності: сумісне.
Рекомендації при лактації: сумісне.
Прийом під час вагітності (короткий висновок):

Лікарські засоби з листя малини зазвичай споживають під час вагітності і вони не є причиною зростання ризику несприятливого результату вагітності. Препарати з листя малини також використовуються при вагітності щоб лікувати ранкову нудоту або щоб допомогти підготувати матку до пологів.

Листя малини також застосовуються для лікування дисменореї, (сильного менструального болю), менорагії (сильної кровотечі під час менструального циклу) та при інших станах. Деякі акушерки рекомендують вагітним жінкам споживати листя малини.

Інформація щодо досліджень на тваринах:

Екстракт листя малини, як відомо, пригнічував скорочення матки у вагітних щурів, але явно не мав впливу на матку не вагітних щурів. Екстракт малини, відомо також, викликав скорочення матки при звичайній вагітності у жінки; скорочень не було помічено в матці не вагітної жінки. Дослідження 1954 року виявило, що деяка водна фракція листків малини використовується для стимулювання скорочення гладкої мускулатури матки морської свинки та клубової кишки. Листя малини, яке давалось перорально дозою 10 мг/кг/день протягом вагітності у щурів призвело до статистично істотної затримки пологів на 1,6 днів. Щурята жіночого роду досягли статевого дозрівання на день раніше, аніж контрольна група, хоча лікування не вплинуло на вагу при настанні статевого дозрівання, припускаючи, що вплив листя малини протягом вагітності призводив до зростання набирання ваги в ювенільному періоді. Коли ці самки щурів спарювалися не було статистично істотної різниці у фертильності, вазі тіла щурят, або інших репродуктивних показників. Однак, частка дитинчат з вагою нижчою на понад два стандартні відхилення від середньої була вищою в групі, яка споживала листя малини. Дослідники не вказали, чи виводок був контрольований у цьому аналізі, що понижує достовірність даних знахідок.

Інформація щодо впливу на плід:

Дослідження 240 вагітних жінок з Австралії тестувало екстракт листя малини (1,2 г екстракту, що еквівалентно 400 мг листків малини, двічі на день) в порівнянні з плацебо, починаючи з 32 тижнів вагітності до пологів. Не було істотної різниці між групами щодо тривалості вагітності, тривалості пологів, материнської крововтрати, ймовірності медичного стимулювання матки, потреби в ургентному кесаревому розтині.

Серед новонароджених не було різниці між групами щодо наявності меконію, ваги при народженні, оцінки за шкалою Апгар.

Ретроспективний огляд 57 австралійських жінок, які споживали продукти листя малини протягом вагітності та 51 жінки контрольної групи не виявив проблем у жінок чи дітей. Продукти листя малини споживалися починаючи з 8 тижнів. Більше половини цих споживаних продуктів листя малини використовувались у вигляді чаю, таблетована форма була також популярною. Не було різниці між групами щодо тривалості вагітності, діастолічного тиску у матерів до пологів, тривалості стадій пологів, втрати крові при  вагінальних пологах, наявності меконію, відсотку нормальних пологів, оцінки за шкалою Апгар на 5-й хвилині, ймовірності необхідності переводу у відділення неонатального чи інтенсивного неонатального догляду.

Застосування препарату під час вигодовування:

Листя малини вважаються стимулятором лактації. Однак, немає даних щодо такої дії цього препарату. Немає досліджень потенційного впливу на новонароджених при споживанні молока матерів, які вживають листя малини.

Вплив на фертильність (чоловіків та жінок): відсутня інформація.
Адаптовано за матеріалами:
  1. Інформаційна система Центру репродуктивної токсикології “Reprotox” (http://www.reprotox.org).
  2. Briggs G, Freeman R, Towers C, Forinash A. Drugs in Pregnancy and Lactation: a Reference Guide to Fetal and Neonatal Risk. 12th edition, 2022, Wolters Kluwer. 1461 pages. ISBN: 978-1975-1-6237-5.

 

Адаптовано 07.09.2018 р.:
Перекладач – К.В. Колядко.
Перевірено – Е.Й. Пацкун, лікар-генетик, кандидат медичних наук, доцент кафедри неврології, нейрохірургії та психіатрії Ужгородського національного університету.
Переглянуто редакційною колегією 09.09.2018 р.


Будь ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:

Хто Ви?

Результати

Loading ... Loading ...

Ваша оцінка сайту УТІС:

Результати

Loading ... Loading ...

Для чого потрібна інформація?

Результати

Loading ... Loading ...

Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?

Результати

Loading ... Loading ...

Всього статей

1437

Наші сайти
Мистецтво
Мистецтво
Навчання
Навчання
Інформація
Інформація
Information
Information
Help Me!