МБФ "ОМНІ-мережа для дітей"
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей
УКРАЇНСЬКІ ДІТИ З ОСОБЛИВИМИ ПОТРЕБАМИ ПОТРЕБУЮТЬ ДОПОМОГИ!

ПІРЕТРИНИ

Група/призначення:

Інсектициди. Піретрини – природні інсектициди, які містяться в квітах/цвіті багаторічних трав сімейства Астрових з родів Pyrethrum, Chrysanthemum и Tanacetum, особливо в цвіті піретрума цінерарієлистного («далматська ромашка»).

Піретрини — інсектициди контактної дії. Найсильніший з них  –  піретрин I, який швидко всмоктується в організм комахи, вражаючи нервову систему. Його дію доповнює піретрин ІІ, який викликає миттєвий   параліч комахи (нокдаун-ефект).

Раніше піретрини широко застосовувались для боротьби з комахами, але на сьогодні їх витіснили синтетичні піретроїди – більш активні та фотостабільні.

Покази: місцеве лікування педикульозу, корости.

Альтернативні назви / синоніми: піретрин, піретрум.
Діюча речовина: піретрин.
Рекомендації при вагітності:

Місцеве застосування сумісне.

Рекомендації при лактації:

Місцеве застосування сумісне.

Прийом під час вагітності (короткий висновок):

Піретрини не призводять до зростання частоти вроджених вад у щурів. Систематизовані дані про використання у людини відсутні.

Інформація щодо досліджень на тваринах:

Високі дози піретруму спричиняли резорбцію плодів та ембіотоксичнсть у щурів, але не підвищували частоти вроджених вад розвитку.  Дослідження в двох поколіннях щурів, яких годували дієтою з вмістом піретринів до 3000 частин на мільйон (3000 ppm, 3000 parts per million), приблизно 240 мг/кг/день, не виявило репродуктивної токсичності. Піретрин в комбінації з синергістом піпероніл бутоксидом призводив до пошкодження яєчок та відсутності гонадоцитів у ембріонів курчат.

Інформація щодо впливу на плід:

Досвід застосування обмежений.

Педикульоз та коросту лікують місцево піретрином. CDC рекомендує для лікування педикульозу в період вагітності використовувати перметрин чи піретрин/піпероніл бутоксид у вигляді кремів з ополіскувачем. Лікування включає 1 процедуру одразу після виявлення педикульозу і повторну через 7 днів, якщо ознаки присутні (чітко згідно з інструкціями до препаратів).

Застосування препарату під час вигодовування:

Одне джерело повідомляє про відсутність піретринів у молоці щурів. Lactmed (Drugs and Lactation Database, A Toxnet  Database – Toxicology Data NETwork) описує дослідження в Швейцарії, Базелі, яке виявило наявність піретринів в більшості з 53 зразків грудного молока навіть у жінок з невстановленим впливом цих препаратів. Концентрація становила 0,03 та 0,46 мг/кг жиру для піретринів та піретроїдів.

Оскільки при місцевому застосуванні всмоктування піретринів обмежене, CDC рекомендує таке лікування педикульозу та корости при грудному вигодовуванні.

Вплив на фертильність (чоловіків та жінок): відсутня інформація.
Адаптовано за матеріалами:
  1. Інформаційна система Центру репродуктивної токсикології “Reprotox” (http://www.reprotox.org).
  2. Сайт “MotherToBaby a service of the Organization of Teratology Information Specialists (OTIS)” (http://www.mothertobaby.org/).

 

Адаптовано 19.07.2016 р.:
Е.Й. Пацкун, лікар-генетик, кандидат медичних наук, доцент кафедри неврології, нейрохірургії та психіатрії Ужгородського національного університету.
Переглянуто редакційною колегією 20.07.2016 р.


Будь ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:

Хто Ви?

Результати

Loading ... Loading ...

Ваша оцінка сайту УТІС:

Результати

Loading ... Loading ...

Для чого потрібна інформація?

Результати

Loading ... Loading ...

Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?

Результати

Loading ... Loading ...