МБФ "ОМНІ-мережа для дітей"
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей

ПІРЕТРИНИ

Група/призначення:

Інсектициди. Піретрини – природні інсектициди, які містяться в квітах/цвіті багаторічних трав сімейства Астрових з родів Pyrethrum, Chrysanthemum и Tanacetum, особливо в цвіті піретрума цінерарієлистного («далматська ромашка»).

Піретрини — інсектициди контактної дії. Найсильніший з них  –  піретрин I, який швидко всмоктується в організм комахи, вражаючи нервову систему. Його дію доповнює піретрин ІІ, який викликає миттєвий   параліч комахи (нокдаун-ефект).

Раніше піретрини широко застосовувались для боротьби з комахами, але на сьогодні їх витіснили синтетичні піретроїди – більш активні та фотостабільні.

Покази: місцеве лікування педикульозу, корости.

Альтернативні назви / синоніми: піретрин, піретрум.
Діюча речовина: піретрин.
Рекомендації при вагітності:

Місцеве застосування сумісне.

Рекомендації при лактації:

Місцеве застосування сумісне.

Прийом під час вагітності (короткий висновок):

Піретрини не призводять до зростання частоти вроджених вад у щурів. Систематизовані дані про використання у людини відсутні.

Інформація щодо досліджень на тваринах:

Високі дози піретруму спричиняли резорбцію плодів та ембіотоксичнсть у щурів, але не підвищували частоти вроджених вад розвитку.  Дослідження в двох поколіннях щурів, яких годували дієтою з вмістом піретринів до 3000 частин на мільйон (3000 ppm, 3000 parts per million), приблизно 240 мг/кг/день, не виявило репродуктивної токсичності. Піретрин в комбінації з синергістом піпероніл бутоксидом призводив до пошкодження яєчок та відсутності гонадоцитів у ембріонів курчат.

Інформація щодо впливу на плід:

Досвід застосування обмежений.

Педикульоз та коросту лікують місцево піретрином. CDC рекомендує для лікування педикульозу в період вагітності використовувати перметрин чи піретрин/піпероніл бутоксид у вигляді кремів з ополіскувачем. Лікування включає 1 процедуру одразу після виявлення педикульозу і повторну через 7 днів, якщо ознаки присутні (чітко згідно з інструкціями до препаратів).

Застосування препарату під час вигодовування:

Одне джерело повідомляє про відсутність піретринів у молоці щурів. Lactmed (Drugs and Lactation Database, A Toxnet  Database – Toxicology Data NETwork) описує дослідження в Швейцарії, Базелі, яке виявило наявність піретринів в більшості з 53 зразків грудного молока навіть у жінок з невстановленим впливом цих препаратів. Концентрація становила 0,03 та 0,46 мг/кг жиру для піретринів та піретроїдів.

Оскільки при місцевому застосуванні всмоктування піретринів обмежене, CDC рекомендує таке лікування педикульозу та корости при грудному вигодовуванні.

Вплив на фертильність (чоловіків та жінок): відсутня інформація.
Адаптовано за матеріалами:
  1. Інформаційна система Центру репродуктивної токсикології “Reprotox” (http://www.reprotox.org).
  2. Сайт “MotherToBaby a service of the Organization of Teratology Information Specialists (OTIS)” (http://www.mothertobaby.org/).

 

Адаптовано 19.07.2016 р.:
Е.Й. Пацкун, лікар-генетик, кандидат медичних наук, доцент кафедри неврології, нейрохірургії та психіатрії Ужгородського національного університету.
Переглянуто редакційною колегією 20.07.2016 р.


Будь ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:

Хто Ви?

Результати

Loading ... Loading ...

Ваша оцінка сайту УТІС:

Результати

Loading ... Loading ...

Для чого потрібна інформація?

Результати

Loading ... Loading ...

Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?

Результати

Loading ... Loading ...

Всього статей

1448

Наші сайти
Мистецтво
Мистецтво
Навчання
Навчання
Інформація
Інформація
Information
Information
Help Me!