МБФ "ОМНІ-мережа для дітей"
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей

ВАКЦИНА ПРОТИ ПНЕВМОКОКОВОЇ ІНФЕКЦІЇ

Група/призначення:

Вакцина полівалентна. Покази: профілактика пневмококових інфекцій, при введенні вакцини викликається продукція антитіл до капсулярних полісахаридів Streptococcus pneumoniae, забезпечуючи специфічний захист від інфекції.

Альтернативні назви / синоніми:

Пневмовакс-23 (23 типи Streptococcus pneumoniae) .

Діюча речовина:

Пневмококові кон’югати (Pneumococcus, purified polysaccharides antigen).

Рекомендації при вагітності: сумісна.
Рекомендації при лактації:

Відсутня інформація про застосування у людини; ймовірно сумісна.

Прийом під час вагітності (короткий висновок):

Ризик для плода при вакцинації в І триместрі невідомий. Однак, згідно з рекомендаціями американської колегії акушерів та гінекологів, покази до застосування цього типу вакцини не змінюються у зв’язку з вагітністю. Підвищені концентрації антитіл були виявлені у жінок через 1 рік після антенатальної імунізації. Консультативний комітет з практики імунізації США повідомляє про відсутність інформації щодо несприятливих наслідків у немовлят, матері яких були випадково вакциновані при вагітності.

Інформація щодо досліджень на тваринах: не проводились.
Інформація щодо впливу на плід:

Рев’ю 1991 року повідомляє, що материнські антитіла, індуковані вакциною, проникають до плаценти і забезпечують захист новонародженого.

Дослідження, які проводились в Бангладеш (1995 рік) повідомляють про введення протипневмококової вакцини здоровим жінкам у терміні 30-34 тижнів вагітності. Жінкам контрольної групи вводили протименінгококову вакцину. За імунною відповіддю немовлят в результаті імунізації матерів спостерігали від народження до 5 місяців життя. Продемонстровано, що до плода проникає достатня кількість специфічних імуноглобулінів G для забезпечення пасивного імунітету проти пневмококової інфекції. Автори дійшли висновку, що в регіонах, де пневмококова інфекція є серйозною проблемою охорони здоров’я, материнська імунізація є безпечним і недорогим способом зниження частоти інфекції, якщо наступні дослідження не продемонструють, що пасивна імунізація немовлят порушує активну імунізацію надалі протягом життя.

При дослідженні 1996 року пневмококову полівалентну вакцину призначали в ІІІ триместрі як спробу захистити дитину протягом перших місяців життя. Ступінь та тривалість захисту були непевними, оскільки пневмококові антитіла у немовлят швидко зникали.

Повідомлення 1998 року відзначає, що потрібно провести велике дослідження для з’ясування, чи материнська імунізація знижує смертність та захворюваність немовлят.   Через високу вартість нових кон’югованих вакцин один з авторів вважає, що вакцинація вагітних полісахаридними вакцинами може бути найпрактичнішим методом попередження пневмококового сепсису у новонароджених в країнах, що розвиваються.

Застосування препарату під час вигодовування: 

У вищенаведеному дослідженні, яке проводилось в Бангладеш, відзначали значне підвищення титру специфічного імуноглобуліну А (IgA) в молозиві матерів, які отримали полівалентну вакцину у терміні 30-34 тижнів вагітності. Титри антитіл залишались вищими до 5-ти місяців в порівнянні з контрольною групою.

Вплив на фертильність (чоловіків та жінок): відсутня інформація.
Адаптовано за матеріалами:
  1. Інформаційна система Центру репродуктивної токсикології “Reprotox” (http://www.reprotox.org).
  2. Briggs G, Freeman R, Yaffe S. Drugs in Pregnancy and Lactation: a Reference Guide to Fetal and Neonatal Risk. Ninth edition, 2011, Wolters Kluwer, Lippincott Williams & Wilkins. 1728 pages. ISBN: 978-1-60831-708-0.

 

Адаптовано 11.04.2016 р.:
Е.Й. Пацкун, лікар-генетик, кандидат медичних наук, доцент кафедри неврології, нейрохірургії та психіатрії Ужгородського національного університету.
Переглянуто редакційною колегією 26.04.2016 р.


Будь ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:

Хто Ви?

Результати

Loading ... Loading ...

Ваша оцінка сайту УТІС:

Результати

Loading ... Loading ...

Для чого потрібна інформація?

Результати

Loading ... Loading ...

Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?

Результати

Loading ... Loading ...

Всього статей

1448

Наші сайти
Мистецтво
Мистецтво
Навчання
Навчання
Інформація
Інформація
Information
Information
Help Me!