МБФ "ОМНІ-мережа для дітей"
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей

ПІЛОКАРПІН, ПІЛОКАРПІНУ ГІДРОХЛОРИД

Група/призначення:

Парасимпатоміметик (холінергетик), застосовується для лікування глаукоми (очні краплі) та сухості в роті (збільшує секрецію всіх екзокринних залоз).

Альтернативні назви / синоніми:

Пілокарпін, пілокар, офтанпілокарпін, хумакарпін, ізоптокарпін.

Діюча речовина: пілокарпін.
Рекомендації при вагітності:

Обмежена інформація про людей; ймовірно сумісний.

Рекомендації при лактації:

Відсутня інформація про людей; ймовірно сумісний.

Прийом під час вагітності (короткий висновок):

Інформація про токсичність препарату для людини відсутня. Однак, в дослідах на тваринах виявлена токсичність при пероральному прийомі в дозах, які еквівалентні тим, що використовують у людини та навіть в 10 раз менші.

Інформація щодо досліджень на тваринах:

При введені перорально пілокарпіну щурам відмічено, що в плаценту потрапляє тільки 0,9% материнської дози. Концентрація препарату в молоці щурів була на рівні материнської плазми. Виявлено тератогенний ефект пілокарпіну при введенні його в яйце курчати та вагітним щурам (неправильний розвиток зубів у потомків щурів). При одному з досліджень пілокарпін вводився щурам для індукування судом, проте в цьому випадку вроджені вади не виявлялися.

При пероральному введенні пілокарпіну щурам в дозах, які в 26 раз перевищували максимальну для людини, виявлено зменшення маси плодів та зміни скелету. При іншому дослідженні на щурах з дозами, які в 10 раз перевищували допустиму, зареєстровано зростання частоти мертвонароджень, а при використанні дозування, яке в 5 разів перевищувало максимум для людини, виявлено зменшення ваги та зниження виживання новонароджених.

Інформація щодо впливу на плід:

Практично відсутня інформація про можливий вплив на плід. Описано одиничний випадок місцевого лікування протягом вагітності глаукоми з використанням таких очних крапель: пілокарпін 2 краплі двічі на день, тімолол 2 краплі, а також перорально призначався ацетазоламід. Через 48 годин після пологів на 36 тижні гестації  у новонародженого виявлена гіпербілірубінемія, гіпокальциемія, гіпомагнійемія та метаболічний ацидоз. Токсичні ефекти, викликані ацетазоламідом пройшли після лікування. Помірна м’язова гіпертонія, яка потребувала фізіотерапевтичного лікування, виявлялася при обстеженні у терміні 1, 3 та 8 місяців.

Застосування препарату під час вигодовування:  

Відсутня інформація про вплив пілокарпіну в період лактації. Враховуючи хімічні властивості пілокарпіну слід очікувати його потрапляння в грудне молоко принаймі, при пероральному застосуванні.

Вплив на фертильність (жінок та чоловіків):

Відсутня інформація про вплив пілокарпіну на фертильність.

Адаптовано за матеріалами:
  1. Інформаційна система Центру репродуктивної токсикології “Reprotox” (http://www.reprotox.org)
  2. Briggs G, Freeman R, Yaffe S. Drugs in Pregnancy and Lactation: a Reference Guide to Fetal and Neonatal Risk. Ninth edition, 2011, Wolters Kluwer, Lippincott Williams & Wilkins. 1728 pages. ISBN: 978-1-60831-708-0

 

Адаптовано 13.01.2015 р.:
Е.Й. Пацкун, лікар-генетик, кандидат медичних наук, доцент кафедри неврології, нейрохірургії та психіатрії Ужгородського національного університету.
Переглянуто редакційною колегією 23.01.2015 р.
Оновлено 09.06.2015 р.


Будь ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:

Хто Ви?

Результати

Loading ... Loading ...

Ваша оцінка сайту УТІС:

Результати

Loading ... Loading ...

Для чого потрібна інформація?

Результати

Loading ... Loading ...

Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?

Результати

Loading ... Loading ...

Всього статей

1437

Наші сайти
Мистецтво
Мистецтво
Навчання
Навчання
Інформація
Інформація
Information
Information
Help Me!