Інформація
      
Мистецтво
      
Навчання
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей

ПІЛОКАРПІН, ПІЛОКАРПІНУ ГІДРОХЛОРИД

Група/призначення:

Парасимпатоміметик (холінергетик), застосовується для лікування глаукоми (очні краплі) та сухості в роті (збільшує секрецію всіх екзокринних залоз).

Альтернативні назви / синоніми:

Пілокарпін, пілокар, офтанпілокарпін, хумакарпін, ізоптокарпін.

Діюча речовина: пілокарпін.
Рекомендації при вагітності:

Обмежена інформація про людей; ймовірно сумісний.

Рекомендації при лактації:

Відсутня інформація про людей; ймовірно сумісний.

Прийом під час вагітності (короткий висновок):

Інформація про токсичність препарату для людини відсутня. Однак, в дослідах на тваринах виявлена токсичність при пероральному прийомі в дозах, які еквівалентні тим, що використовують у людини та навіть в 10 раз менші.

Інформація щодо досліджень на тваринах:

При введені перорально пілокарпіну щурам відмічено, що в плаценту потрапляє тільки 0,9% материнської дози. Концентрація препарату в молоці щурів була на рівні материнської плазми. Виявлено тератогенний ефект пілокарпіну при введенні його в яйце курчати та вагітним щурам (неправильний розвиток зубів у потомків щурів). При одному з досліджень пілокарпін вводився щурам для індукування судом, проте в цьому випадку вроджені вади не виявлялися.

При пероральному введенні пілокарпіну щурам в дозах, які в 26 раз перевищували максимальну для людини, виявлено зменшення маси плодів та зміни скелету. При іншому дослідженні на щурах з дозами, які в 10 раз перевищували допустиму, зареєстровано зростання частоти мертвонароджень, а при використанні дозування, яке в 5 разів перевищувало максимум для людини, виявлено зменшення ваги та зниження виживання новонароджених.

Інформація щодо впливу на плід:

Практично відсутня інформація про можливий вплив на плід. Описано одиничний випадок місцевого лікування протягом вагітності глаукоми з використанням таких очних крапель: пілокарпін 2 краплі двічі на день, тімолол 2 краплі, а також перорально призначався ацетазоламід. Через 48 годин після пологів на 36 тижні гестації  у новонародженого виявлена гіпербілірубінемія, гіпокальциемія, гіпомагнійемія та метаболічний ацидоз. Токсичні ефекти, викликані ацетазоламідом пройшли після лікування. Помірна м’язова гіпертонія, яка потребувала фізіотерапевтичного лікування, виявлялася при обстеженні у терміні 1, 3 та 8 місяців.

Застосування препарату під час вигодовування:  

Відсутня інформація про вплив пілокарпіну в період лактації. Враховуючи хімічні властивості пілокарпіну слід очікувати його потрапляння в грудне молоко принаймі, при пероральному застосуванні.

Вплив на фертильність (жінок та чоловіків):

Відсутня інформація про вплив пілокарпіну на фертильність.

Адаптовано за матеріалами:
  1. Інформаційна система Центру репродуктивної токсикології “Reprotox” (http://www.reprotox.org)
  2. Briggs G, Freeman R, Yaffe S. Drugs in Pregnancy and Lactation: a Reference Guide to Fetal and Neonatal Risk. Ninth edition, 2011, Wolters Kluwer, Lippincott Williams & Wilkins. 1728 pages. ISBN: 978-1-60831-708-0

 

Адаптовано 13.01.2015 р.:
Е.Й. Пацкун, лікар-генетик, кандидат медичних наук, доцент кафедри неврології, нейрохірургії та психіатрії Ужгородського національного університету.
Переглянуто редакційною колегією 23.01.2015 р.
Оновлено 09.06.2015 р.Будь ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:


Опитування
Хто Ви?
Лікар
Середній медпрацівник
Студент (інтерн)
Вагітна жінка
Родичі вагітної жінки
Зацікавлена особа
Інше


Подивитись результати

Опитування
Ваша оцінка сайту УТІС:
Відмінно
Добре
Задовільно
Погано


Подивитись результати

Опитування
Для чого потрібна інформація?
Для роботи
Для навчання
Для лікування
Для догляду за хворим
З цікавості
Інше


Подивитись результати

Опитування
Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?
Повернусь і буду рекомендувати знайомим
Повернусь, бо потрібна інформація
Зайшов на сайт випадково
Не повернусь, бо не цікаво


Подивитись результати