ФЕНСУКСИМІД
Група/призначення: протисудомний засіб.
Це суксимідний антиконвульсант, вилучений з ринку в США. Це був перший препарат цієї групи для лікування абсансів, на сьогодні вважається найменш ефективним і найтоксичнішим з усіх суксимідів. Інші препарати цієї групи: етосуксимід і метсуксимід.
Альтернативні назви / синоніми: мілонтін.
Діюча речовина: фенсуксимід.
Рекомендації при вагітності:
Дані від експериментальних тварин припускають ризик.
Рекомендації при лактації:
Відсутні дані від експериментальних тварин; потенційно токсичний.
Прийом під час вагітності (короткий висновок):
Препарат підвищує частоту вроджених вад у мишей. Досвід застосування у людини обмежений, доступна інформація про 3 випадки вроджених вад розвитку. Однак, в цих випадках вагітні також приймали інші ліки, тому встановити асоціацію між фенсуксимідом та вродженими вадами неможливо. Відсутні релевантні дані від експериментальних тварин.
Інформація щодо досліджень на тваринах:
Фенсуксимід був тератогенним у мишей.
Інформація щодо впливу на плід:
Досвід застосування обмежений. Невідомо, чи фенсуксимід проникає через плаценту в людини. Молекулярна вага такий трансфер припускає.
У людини наступні аномалії плода були ідентифіковані при 3 вагітностях: невизначені геніталії, пахова кила, пілоростеноз. Вагітні жінки знаходились на політерапії, тому встановити причинно-наслідкового зв’язку не має можливості.
Застосування препарату під час вигодовування: відсутня інформація.
Молекулярна вага припускає проникнення до грудного молока. Наслідки такого впливу на немовля на грудному вигодовуванні невідомі.
Вплив на фертильність (чоловіків та жінок): відсутня інформація.
Адаптовано за матеріалами:
- Інформаційна система Центру репродуктивної токсикології “Reprotox” (http://www.reprotox.org).
- Briggs G, Freeman R, Yaffe S. Drugs in Pregnancy and Lactation: a Reference Guide to Fetal and Neonatal Risk. Ninth edition, 2011, Wolters Kluwer, Lippincott Williams & Wilkins. 1728 pages. ISBN: 978-1-60831-708-0.