МБФ "ОМНІ-мережа для дітей"
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей

ПЕРАМПАНЕЛ

Група/призначення:

Протисудомний засіб. Перампанел – це перший в своєму класі селективний неконкурентний антагоніст монотропних α-аміно-3-гідрокси-5-метил-4-ізоксазолпропіонат-(АМПА) глутаматних рецепторів на постсинаптичних нейронах. Глутамат – головний збуджуючий нейромедіатор в центральній нервовій системі, який відповідає за найшвидшу збуджуючу синаптичну передачу в головному мозку.

У вигляді препарату файкомба призначається для лікування парціальних або генералізованих судом.

Альтернативні назви / синоніми: файкомпа.
Діюча речовина: перампанел.
Рекомендації при вагітності:

Відсутні дані про використання у людини; дані від експериментальних тварин продемонстрували ризик.

Рекомендації при лактації:

Відсутні дані про використання у людини.

Прийом під час вагітності (короткий висновок):

В експериментальних тварин токсичний вплив на розвиток виникав на фоні клінічно ревалентних та вищих від них дозах. Відсутні адекватні дані щодо ризику при вагітності у людини. Препарат знижував ембріофетальну життєздатність у щурів та кролів. У плодів щурів відзначали підвищення частоти дивертикулів кишківника.

Жінкам репродуктивного віку слід рекомендувати ефективну контрацепцію; жінки, які застосовують левоногестрел-вмісні контрацептиви потребують додаткових, не гормональних контрацептивів при лікуванні перампанелом та ще протягом 1 місяця після припинення лікування.

Інформація щодо досліджень на тваринах:

Результати досліджень в експериментальних тварин підсумовані в інструкції до препарату і більш детально описані на веб-сайті FDA. Продемонстровано ембріофетальну загибель та зниження ваги плодів на фоні дози 30 мг/кг/день з підвищенням рівня дивертикулів кишківника при дозі 1 мг/кг/день та вищих; ця доза аналогічна рекомендованій для людини, виходячи з площі поверхні тіла. Частота дивертикулів зростала з підвищенням дози на послід, що припускає залежний від лікування ефект. У кролів спостерігали підвищення загибелі ембріона при дозі 3 мг/кг/день та без ефекту при дозі 1 мг/кг/день, що вдвічі перевищує клінічну дозу, виходячи з площі поверхні тіла.

Інформація щодо впливу на плід:

Відсутній досвід застосування. Відсутні адекватні дані про ризик, асоційований з перампанелом.

Якщо жінка приймала препарат файкомпа в період вагітності, слід рекомендувати звертатись до реєстру для моніторингу вагітності та її результатів (NAAED Pregnancy Registry).

Застосування препарату під час вигодовування:

Після призначення перампанелу щурам в період лактації препарат та/або метаболіт виявлялись в молоці в концентраціях, вищих від показника в плазмі матері. Призначення щурам дози 3 мг/кг/день при вагітності та в період лактації призводило до загибелі плодів та дитинчат. Невідомо, чи цей ефект був обумовлений пренатальним впливом, поганим доглядом за матерями або впливом через молоко.

Вплив на фертильність (чоловіків та жінок):

Призначення самцям та самкам щурів доз до 30 мг/кг/день не порушувало фертильності. У самок відзначали порушення естрального циклу, починаючи з дози 1 мг/кг/день, згідно з інструкцією до препарату. Однак, фармакологічний звіт FDA припустив ефект тільки на фоні дози 30 мг/кг/день, асоційований зі зниженням набирання ваги жінками. Потомство з пренатальним та в період лактації впливом перампанелу демонструвало нормальні репродуктивні результати в дорослому віці.

Згідно з одним рев’ю препарат не повинен знижувати ефективність гормональних контрацептивів, хоча інший оглядач вважає теоретично можливим вплив на ефективність цих конрацептивів.

Адаптовано за матеріалами:
  1. Інформаційна система Центру репродуктивної токсикології “Reprotox” (http://www.reprotox.org).
  2. Fycompa by RxList (online medical resource owned and operated by WebMD and part of the WebMD network – https://www.rxlist.com/fycompa-drug.htm#description).
  3. Perampanel Pregnancy and Breastfeeding Warnings by the Drugs.com site (https://www.drugs.com/pregnancy/perampanel.html).

 

 Адаптовано 01.05.2019 р.:
Е.Й. Пацкун, лікар-генетик, кандидат медичних наук, доцент кафедри неврології, нейрохірургії та психіатрії Ужгородського національного університету.
Переглянуто редакційною колегією 02.05.2019 р.


Будь ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:

Хто Ви?

Результати

Loading ... Loading ...

Ваша оцінка сайту УТІС:

Результати

Loading ... Loading ...

Для чого потрібна інформація?

Результати

Loading ... Loading ...

Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?

Результати

Loading ... Loading ...

Всього статей

1442

Наші сайти
Мистецтво
Мистецтво
Навчання
Навчання
Інформація
Інформація
Information
Information
Help Me!