МБФ "ОМНІ-мережа для дітей"
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей
УКРАЇНСЬКІ ДІТИ З ОСОБЛИВИМИ ПОТРЕБАМИ ПОТРЕБУЮТЬ ДОПОМОГИ!

ПАЛБОЦИКЛІБ

Назва англійською мовою: Palbociclib.
Група/призначення:

Антинеопластичні засоби. Інгібітори циклінзалежної кінази (CDK). Палбоцикліб є високоселективним оборотним інгібітором циклінзалежної кінази (CDK) 4 та 6. Циклін D1 та CDK4/6 є компонентами багатьох низхідних сигнальних шляхів, які активують клітинну проліферацію.

Покази: лікування гормон-рецептор-позитивного (HR-позитивного), негативного за рецептором епідермального фактора росту людини 2 (HER2) місцево поширеного або метастатичного раку молочної залози: в комбінації з інгібітором ароматази (летрозол); в комбінації з фулвестрантом у жінок, які попередньо отримували ендокринну терапію.

Це єдиний препарат цього класу.

Альтернативні назви / синоніми: ібранс.
Діюча речовина: палбоцикліб.
Рекомендації при вагітності: протипоказаний.
Рекомендації при лактації:  протипоказаний.
Прийом під час вагітності (короткий висновок):  

Відсутні повідомлення про використання палбоциклібу в період вагітності у людини. Дані від експериментальних тварин припускають ризик.  Крім того препарат використовується в комбінації з летрозолом або фулвестрантом, які протипоказані вагітним, та дексаметазоном. Відповідно до цих даних палбоцикліб є протипоказаним в період вагітності.

РЕКОМЕНДОВАНО:
ЖІНКАМ РЕПРОДУКТИВНОГО ВІКУ:

 • ПЕРЕД ПОЧАТКОМ ЛІКУВАННЯ ОТРИМАТИ НЕГАТИВНИЙ ТЕСТ НА ВАГІТНІСТЬ;
 • ВИКОРИСТОВУВАТИ НАДІЙНІ МЕТОДИ КОНТРАЦЕПЦІЇ ПІД ЧАС ЛІКУВАННЯ ТА ЩЕ, ПРИНАЙМНІ ТРИ ТИЖНІ  ПІСЛЯ ПРИПИНЕННЯ ЛІКУВАННЯ
ЧОЛОВІКАМ, ПАРТНЕРКИ ЯКИХ МОЖУТЬ ЗАВАГІТНІТИ:

 • НАДІЙНА КОНТРАЦЕПЦІЯ НА ПЕРІОД ЛІКУВАННЯ ТА ЩЕ ТРИ МІСЯЦІ ПІСЛЯ ОСТАННЬОЇ ДОЗИ (через генотоксичність)
Інформація щодо досліджень на тваринах:

Репродуктивні дослідження проводились у щурів і кролів. Щурам за 15 днів до парування і до 7 дня вагітності вводили перорально дози, які призводили до системного впливу, який у 4 рази перевищував показник на фоні рекомендованої дози, виходячи з AUC (AUC –це фармакокінетичний параметр, який характеризує сумарну концентрацію лікарського препарату в плазмі крові протягом всього часу спостереження; це абревіатура від англ. Area Under the Curve (площа під кривою). Це не призводило до токсичного впливу на ембріон, але було токсичним для матері. Проте лікування в період органогенезу спричиняло токсичний вплив на плід (зниження ваги тіла). На фоні нижчих доз відзначали підвищення частоти скелетних варіацій (підвищення частоти появи ребра на 7 шийному хребці). Лікування кролів в період органогенезу пероральними дозами, які у 9 разів перевищували рекомендовану для людини, продемонструвало материнську токсичність та підвищення частоти скелетних варіацій включно з малими фалангами верхніх кінцівок.

Досліджень карциногенності не проводилось. Не виявлено мутагенності чи кластогенності в двох дослідженнях, але у двох інших препарат проявив мутагенність.

Дослідження фертильності не виявили несприятливих ефектів у самок щурів, проте такі наслідки спостерігали у самців щурів і собак.

Інформація щодо впливу на плід:

Палбоцикліб метаболізується в печінці до ймовірно неактивних метаболітів. Рівень зв’язування з білками плазми становить 85%, період напіввиведення – приблизно 29 годин.

Невідомо, чи палбоцикліб проникає через плаценту у людини. Молекулярна вага та довгий період напівиведення припускають такий трансфер, але високий рівень зв’язування з білками плазми обмежуватиме вплив на ембріон/плід. Інші препарати, з якими палбоцикліб комбінується також можуть проникати до плаценти.

Застосування препарату під час грудного вигодовування:

Відсутні повідомлення про використання палбоциклібу в період лактації у людини. Модекулярна вага, довгий період напіввиведення припускають екскрецію до грудного молока, але високий рівень зв’язування з білками плазми обмежуватиме вплив на немовля.

Найчастішими побічними наслідками у невагітних дорослих є нейтропенія, лейкопенія, інфекції, втома, нудота, блювота, анемія, діарея, стоматит, головний біль, тромбоцитопенія, закрепи, алопеція, висипка, зниження апетиту.

РЕКОМЕНДОВАНО ВІДМОВИТИСЬ ВІД ГРУДНОГО ВИГОДОВУВАННЯ НА ПЕРІОД ЛІКУВАННЯ ТА ЩЕ ПРОТЯГОМ ТРЬОХ ТИЖНІВ ПІСЛЯ ОСТАННЬОЇ ДОЗИ
Вплив на фертильність (чоловіків та жінок): відсутня інформація.
Адаптовано за матеріалами:
 1. Briggs G, Freeman R, Towers C, Forinash A. Drugs in Pregnancy and Lactation: a Reference Guide to Fetal and Neonatal Risk. 12th edition, 2022, Wolters Kluwer. 1461 pages. ISBN: 978-1975-1-6237-5.
 2. Інформаційна система Центру репродуктивної токсикології “Reprotox”.
 3. Palbociclib (Ibrance) Use During Pregnancy. Інформація з бази даних “Drugs.com”.
 4. Інформаційна система “Teratogen Information System (TERIS)”.
 5. Palbociclib (Ibrance): Generic, Uses, Side Effects, Dosages, Interactions, Warnings. Інформація з бази даних “RxList” мережі WebMD.
 6. Palbociclib – NCBI Bookshelf (nih.gov). Інформація з бази даних “Drugs and Lactation Database (LactMed)”.
 7. Ibrance: Summary of Product Characteristics. Інформація з сайту Європейського агентства з лікарських засобів “European Medicines Agency”.
 8. Ibrance – palbociclib capsule. Інформація з сайту “DAILYMED – US National Library of Medicine”.

 

Адаптовано 14.09.2023 р.:
Е.Й. Пацкун, лікар-генетик, кандидат медичних наук, доцент кафедри факультетської терапії Ужгородського національного університету.
Переглянуто редакційною колегією 14.09.2023 р.


Будь ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:

Хто Ви?

Результати

Loading ... Loading ...

Ваша оцінка сайту УТІС:

Результати

Loading ... Loading ...

Для чого потрібна інформація?

Результати

Loading ... Loading ...

Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?

Результати

Loading ... Loading ...