МБФ "ОМНІ-мережа для дітей"
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей

ОРНІДАЗОЛ

Група/призначення:

Антибактеріальний засіб для системного застосування, похідне 5-нітроімідазолу.

Покази: лікування протозойних інфекцій: трихомоніазу, амебіазу, лямбліозу; лікування інфекцій, які викликані анаеробними бактеріями, а також їх профілактика при операціях, у комплексному лікуванні бактеріальних вагінозів.

Альтернативні назви / синоніми: орнізол. Комбінований препарат орципол (ципрофлоксацин та орнідазол)
Діюча речовина: орнідазол.
Рекомендації при вагітності:

Обмежені дані про використання у людини, передбачається  помірний ризик, рекомендовано не призначати в І триместрі.

Рекомендації при лактації:

Відсутня інформація.  Ймовірно, при одноразовому використанні не слід припиняти грудне вигодовування взагалі, а зробити перерву до 48 годин. При довшому прийомі здається потенційно токсичним для немовляти.

Прийом під час вагітності (короткий висновок):

Відсутня інформація про стандартні тератологічні дослідження з орнідазолом. Препарат знижує фертильність у самців щурів при дозі 400 мг/кг/день.

Інформація щодо досліджень на тваринах:

Орнідазол не призводив до зростання аномалій розвитку у личинок плодових мух, вирощених на середовищі з вмістом препарату 2000 мг/л.

При інтраперитонеальному введенні 180 мг/кг/день орнідазолу мишам на 6-16-й дні гестації не спостерігали скелетних аномалій.

Інформація щодо впливу на плід:

Повідомляється про народження здорових дітей у 5 жінок, лікованих в ІІІ триместрі орнідазолом в дозі 1000 мг/день протягом 6-10 днів.

Згідно з другим джерелом, одна стаття інформує про вживання орнідазолу при вагітності без тератогенних наслідків.

Застосування препарату під час вигодовування: відсутня інформація.
Вплив на фертильність (чоловіків та жінок):

Призначення орнідазолу самцям щурів в дозі 400 мг/кг/день призвело до втрати фертильності внаслідок порушення рухливості та капацитації*  зі зворотним ефектом після припинення лікування.

*Капацитація – набування сперматозоїдами ссавців здатності до проникнення через оболонку в яйцеклітину. Здійснюється в статевих шляхах самки під впливом секретів, які виробляються стінками яйцепроводів та матки.

Інкубація сперми щурів з орнідазолом в дозі 2,5 мМ протягом 4 годин знижувала рухливість сперматозоїдів. Спостерігали зниження рухливості сперми хом’яка при концентрації орнідазолу 25 мМ та порушення реакції акросом** до 5 мМ.

**Акросомна реакція – екзоцитоз вмісту акросоми для локального руйнування жовткової оболонки яйцеклітини (у ссавців та людини) та подолання сперматозоїдом цього бар’єру.

Індуковане орнідазолом порушення функції сперматозоїдів асоціюється зі зниженням гліколізу в цих клітинах. Самці мишей були стійкими до антифертильного впливу орнідазолу, можливо, тому, що він швидше метаболізується у мишей, ніж у щурів.

Адаптовано за матеріалами:
  1. Інформаційна система Центру репродуктивної токсикології “Reprotox” (http://www.reprotox.org).

 

Адаптовано 30.11.2015 р.:
Е.Й. Пацкун, лікар-генетик, кандидат медичних наук, доцент кафедри неврології, нейрохірургії та психіатрії Ужгородського національного університету.
Переглянуто редакційною колегією 22.12.2015 р.


Будь ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:

Хто Ви?

Результати

Loading ... Loading ...

Ваша оцінка сайту УТІС:

Результати

Loading ... Loading ...

Для чого потрібна інформація?

Результати

Loading ... Loading ...

Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?

Результати

Loading ... Loading ...