МБФ "ОМНІ-мережа для дітей"
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей

НІТРЕНДИПІН

Група/призначення:

Блокатор кальцієвих каналів, селективний антагоніст іонів кальцію. Від інших препараті цієї групи відрізняється переважним впливом на периферичні судини.

Блокатори кальцієвих каналів (антагоністи кальцію) — це гетерогенна група лікарських препаратів, що мають антиангінальні та антигіпертензивні властивості, однаковий механізм дії — блокування повільних кальцієвих каналів L-типу, які розміщені в міокарді, провідній системі серця та в гладких м’язах судин.

Покази: артеріальна гіпертензія. Нітрендипін відсутній на фармацевтичному ринку США.

Альтернативні назви / синоніми:

Байпрес, байпресс, нітрендіпін.

Діюча речовина: нітрендипін.
Рекомендації при вагітності:

Обмежені дані про застосування у людини припускають низький ризик.

Рекомендації при лактації:

Обмежені дані про використання у людини; ймовірно сумісний.

Прийом під час вагітності (короткий висновок):

Нітрендипін та інші блокатори кальцієвих каналів порушують ембріональний розвиток в кількох видів експериментальних тварин.

Повідомляється про випадки дефектів кінцівок у людини після пренатального впливу блокаторів кальцієвих каналів, проте невідомо, чи дефекти спричинені препаратами, чи іншими факторами.

Інформація щодо досліджень на тваринах:

Існують побоювання щодо вживання блокаторів кальцієвих каналів на ранніх термінах вагітності. Багато процесів ембріогенезу у тварин видаються кальцій-залежними і блокуються антагоністами кальцію, а саме: розвиток сомітів, формування оптичної чашки, та, ймовірно, організація морули.

Тератологічні дослідження у кролів продемонстрували зростання частоти дефектів пальців у потомства з пренатальним впливом ніфедипіну, нітрендипіну, фелодипіну та гідралазину (вазодилятатор). Ці дефекти включали редукцію, відсутність, деформацію дистальних фаланг в асоціації з аномальними диференціацією хряща та оссифікацією.

Високі дози ніфедипіну та інших блокаторів кальцієвих каналів підвищували частоту вад серця та скорочень, але не порушували ритму у щурів. Використання нітрендипіну на пізніх термінах вагітності у овець знижувало кров’яний тиск у матері без зниження маткового кровотоку та тиску у плода, також і без значних змін газового складу крові плодів.

Інформація щодо впливу на плід:

Наводимо дані різних досліджень.

Призначення нітрендипіну вагітним з гіпертензією продемонструвало хорошу ефективність у зниженні тиску крові та відсутність видимих несприятливих наслідків у плодів.

В одному випадку повідомляється про успішну вагітність з використанням нітрендипіну протягом всього періоду.

Спостереження за групою з 78 жінок, які зазнали впливу блокаторів кальцієвих каналів (головним чином ніфедипіну та верапамілу) в І триместрі, виявило невелике зростання частоти втрати плодів при порівнянні з контрольною групою вагітних.

Крім того, повідомляється про випадки дефектів кінцівок серед дітей з впливом блокаторів кальцієвих каналів. Так, аналіз повідомлень, наданих до FDA щодо пренатального застосування ніфедипіну в період 1981-2000 років виявив 15 випадків вроджених вад розвитку. В 4 випадках це були аномалії кінцівок, включно з двома випадками дефектів фаланг. Два випадки аномалій зубів виникли при застосуванні ніфедипіну на пізніх термінах вагітності в комбінації з іншими антигіпертензивними препаратами. На основі цих випадків не можливо встановити причинно-наслідкового зв’язку.

 Застосування препарату під час вигодовування:

Нітрендипін проникає до грудного молока в невеликій кількості.

Немовля на виключно грудному вигодовуванні отримує 0,095% материнської дози та 1,4% неактивного піридинового метаболіту. Таких висновків дійшли при дослідженні в групі з 3  жінок, які годували немовлят грудним молоком, принаймні, 3 місяці і отримували нітрендипін в дозі 10 мг одноразово перорально, а 2 з цих жінок – 10 мг двічі на день протягом 5 днів.

Американська академія педіатрії вважає ніфедипін, подібний препарат, сумісним з грудним вигодовуванням.

Вплив на фертильність (чоловіків та жінок):

Виходячи з невеликої кількості випадків невдалої процедури штучного запліднення виявлено, що ніфедипін та інші антагоністи кальцію, призначені для лікування гіпертензії, асоціюються зі зворотним чоловічим непліддям. Кальцій відіграє важливу роль в активації сперматозоїдів під час запліднення. Пригнічення сперматозоїдів антагоністами кальцію виникає при концентрації, на 2-4 порядки нижчій, ніж у пацієнтів на тривалій терапії.

Адаптовано за матеріалами:
  1. Інформаційна система Центру репродуктивної токсикології “Reprotox” (http://www.reprotox.org).
  2. Briggs G, Freeman R, Yaffe S. Drugs in Pregnancy and Lactation: a Reference Guide to Fetal and Neonatal Risk. Ninth edition, 2011, Wolters Kluwer, Lippincott Williams & Wilkins. 1728 pages. ISBN: 978-1-60831-708-0.

 

Адаптовано 10.11.2016 р.:
Е.Й. Пацкун, лікар-генетик, кандидат медичних наук, доцент кафедри неврології, нейрохірургії та психіатрії Ужгородського національного університету.
Переглянуто редакційною колегією 11.11.2016 р.


Будь ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:

Хто Ви?

Результати

Loading ... Loading ...

Ваша оцінка сайту УТІС:

Результати

Loading ... Loading ...

Для чого потрібна інформація?

Результати

Loading ... Loading ...

Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?

Результати

Loading ... Loading ...

Всього статей

1448

Наші сайти
Мистецтво
Мистецтво
Навчання
Навчання
Інформація
Інформація
Information
Information
Help Me!