МБФ "ОМНІ-мережа для дітей"
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей
УКРАЇНСЬКІ ДІТИ З ОСОБЛИВИМИ ПОТРЕБАМИ ПОТРЕБУЮТЬ ДОПОМОГИ!

НІТРЕНДИПІН

Група/призначення:

Блокатор кальцієвих каналів, селективний антагоніст іонів кальцію. Від інших препараті цієї групи відрізняється переважним впливом на периферичні судини.

Блокатори кальцієвих каналів (антагоністи кальцію) — це гетерогенна група лікарських препаратів, що мають антиангінальні та антигіпертензивні властивості, однаковий механізм дії — блокування повільних кальцієвих каналів L-типу, які розміщені в міокарді, провідній системі серця та в гладких м’язах судин.

Покази: артеріальна гіпертензія. Нітрендипін відсутній на фармацевтичному ринку США.

Альтернативні назви / синоніми:

Байпрес, байпресс, нітрендіпін.

Діюча речовина: нітрендипін.
Рекомендації при вагітності:

Обмежені дані про застосування у людини припускають низький ризик.

Рекомендації при лактації:

Обмежені дані про використання у людини; ймовірно сумісний.

Прийом під час вагітності (короткий висновок):

Нітрендипін та інші блокатори кальцієвих каналів порушують ембріональний розвиток в кількох видів експериментальних тварин.

Повідомляється про випадки дефектів кінцівок у людини після пренатального впливу блокаторів кальцієвих каналів, проте невідомо, чи дефекти спричинені препаратами, чи іншими факторами.

Інформація щодо досліджень на тваринах:

Існують побоювання щодо вживання блокаторів кальцієвих каналів на ранніх термінах вагітності. Багато процесів ембріогенезу у тварин видаються кальцій-залежними і блокуються антагоністами кальцію, а саме: розвиток сомітів, формування оптичної чашки, та, ймовірно, організація морули.

Тератологічні дослідження у кролів продемонстрували зростання частоти дефектів пальців у потомства з пренатальним впливом ніфедипіну, нітрендипіну, фелодипіну та гідралазину (вазодилятатор). Ці дефекти включали редукцію, відсутність, деформацію дистальних фаланг в асоціації з аномальними диференціацією хряща та оссифікацією.

Високі дози ніфедипіну та інших блокаторів кальцієвих каналів підвищували частоту вад серця та скорочень, але не порушували ритму у щурів. Використання нітрендипіну на пізніх термінах вагітності у овець знижувало кров’яний тиск у матері без зниження маткового кровотоку та тиску у плода, також і без значних змін газового складу крові плодів.

Інформація щодо впливу на плід:

Наводимо дані різних досліджень.

Призначення нітрендипіну вагітним з гіпертензією продемонструвало хорошу ефективність у зниженні тиску крові та відсутність видимих несприятливих наслідків у плодів.

В одному випадку повідомляється про успішну вагітність з використанням нітрендипіну протягом всього періоду.

Спостереження за групою з 78 жінок, які зазнали впливу блокаторів кальцієвих каналів (головним чином ніфедипіну та верапамілу) в І триместрі, виявило невелике зростання частоти втрати плодів при порівнянні з контрольною групою вагітних.

Крім того, повідомляється про випадки дефектів кінцівок серед дітей з впливом блокаторів кальцієвих каналів. Так, аналіз повідомлень, наданих до FDA щодо пренатального застосування ніфедипіну в період 1981-2000 років виявив 15 випадків вроджених вад розвитку. В 4 випадках це були аномалії кінцівок, включно з двома випадками дефектів фаланг. Два випадки аномалій зубів виникли при застосуванні ніфедипіну на пізніх термінах вагітності в комбінації з іншими антигіпертензивними препаратами. На основі цих випадків не можливо встановити причинно-наслідкового зв’язку.

 Застосування препарату під час вигодовування:

Нітрендипін проникає до грудного молока в невеликій кількості.

Немовля на виключно грудному вигодовуванні отримує 0,095% материнської дози та 1,4% неактивного піридинового метаболіту. Таких висновків дійшли при дослідженні в групі з 3  жінок, які годували немовлят грудним молоком, принаймні, 3 місяці і отримували нітрендипін в дозі 10 мг одноразово перорально, а 2 з цих жінок – 10 мг двічі на день протягом 5 днів.

Американська академія педіатрії вважає ніфедипін, подібний препарат, сумісним з грудним вигодовуванням.

Вплив на фертильність (чоловіків та жінок):

Виходячи з невеликої кількості випадків невдалої процедури штучного запліднення виявлено, що ніфедипін та інші антагоністи кальцію, призначені для лікування гіпертензії, асоціюються зі зворотним чоловічим непліддям. Кальцій відіграє важливу роль в активації сперматозоїдів під час запліднення. Пригнічення сперматозоїдів антагоністами кальцію виникає при концентрації, на 2-4 порядки нижчій, ніж у пацієнтів на тривалій терапії.

Адаптовано за матеріалами:
  1. Інформаційна система Центру репродуктивної токсикології “Reprotox” (http://www.reprotox.org).
  2. Briggs G, Freeman R, Yaffe S. Drugs in Pregnancy and Lactation: a Reference Guide to Fetal and Neonatal Risk. Ninth edition, 2011, Wolters Kluwer, Lippincott Williams & Wilkins. 1728 pages. ISBN: 978-1-60831-708-0.

 

Адаптовано 10.11.2016 р.:
Е.Й. Пацкун, лікар-генетик, кандидат медичних наук, доцент кафедри неврології, нейрохірургії та психіатрії Ужгородського національного університету.
Переглянуто редакційною колегією 11.11.2016 р.


Будь ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:

Хто Ви?

Результати

Loading ... Loading ...

Ваша оцінка сайту УТІС:

Результати

Loading ... Loading ...

Для чого потрібна інформація?

Результати

Loading ... Loading ...

Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?

Результати

Loading ... Loading ...