МБФ "ОМНІ-мережа для дітей"
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей

НЕВАНАК

Група/призначення:

Нестероїдний протизапальний препарат. Офтальмологічний засіб.

Нестероїдні протизапальні препарати (НПЗП) – група різних за хімічною структурою препаратів, які мають протизапальну, анальгетичну, жарознижувальну та антиагрегатну дії.

Значною мірою їхня ефективність пов’язана зі здатністю пригнічувати синтез простагландинів* через вплив на фермент циклооксигеназу.

*Простагландини — високоактивні тканинні регулятори, одна з груп простаноїдів (похідних простанової кислоти) – окремої групи оксиліпінів, яка містить просьагландини, ізопростагландини, тромбоксани і простацикліни — продукти циклооксигеназного шляху перетворення поліненасичених жирних кислот.

Офтальмологічний препарат, покази: післяопераційний біль (видалення катаракти).

Відсутній на фармацевтичному ринку США.

Альтернативні назви / синоніми: амфенак, непафенак.
Діюча речовина: непафенак.
Рекомендації при вагітності:

Дані про застосування у людини припускають ризик в І та ІІІ триместрах.

Рекомендації при лактації:

Відсутні дані про використання у людини; ймовірно сумісний.

Прийом під час вагітності (короткий висновок):

Пригнічення синтезу простагландинів при вагітності призводить до внутрішньоутробного звуження [закриття] артеріальної протоки. При лікуванні в ІІІ триместрі, ближче до пологів, може виникати персистуюча легенева гіпертензія у новонароджених. Препарати цієї групи пригнічують настання пологів  пролонгують вагітність, як в людини, так і у тварин.

Жінкам, які намагаються завагітніти, не слід приймати  будь-які інгібітори простагландинів, оскільки в різних видів тварин продемонстровано блокування імплантації бластоцисти цими препаратами.

Крім того, НПЗП асоціюються з самовільним перериванням вагітності та вродженими вадами: серця, орофаціальними розщілинами, гастрошизисом. Правда, ризик виникнення таких вад здається невисоким.

Після місцевого застосування в око непафенак проникає у рогівку та за допомогою гідролази тканини ока перетворюється на амфенак, нестероїдний протизапальний препарат.

Інформація щодо досліджень на тваринах:

Призначення амфенаку щурам або в перші 7 днів вагітності, або в останні 14 днів викликало фетотоксичні ефекти, але не підвищувало частоти вроджених вад розвитку. Дози, нижчі від 8 мг/кг не порушували фертильності. Підраховано максимальну безпечну дозу для вагітних – 1 мг/кг.

Інформація щодо впливу на плід:

Відсутній досвід застосування. Невідомо, чи неванак проникає до плаценти.

Оскільки системна дія препарату неванак на організм невагітних жінок є незначною, ризик застосування цього препарату під час вагітності можна вважати низьким.

Застосування препарату під час вигодовування 

Невідомо, чи непафенак проникає до грудного молока. Дослідження на тваринах показали, що він проникає у грудне молоко щурів. Однак, несприятливого впливу препарату на немовля не очікується, оскільки системна дія непафенаку на організм жінки, яка годує груддю, є дуже незначною. Таким чином, неванак можна застосовувати під час грудного вигодовування, згідно з інструкцією до нього.

Вплив на фертильність (чоловіків та жінок): відсутня інформація.

Див. статтю Ібупрофен.

Адаптовано за матеріалами:
  1. Інформаційна система Центру репродуктивної токсикології “Reprotox” (http://www.reprotox.org).

 

Адаптовано 07.07.2016 р.:
Е.Й. Пацкун, лікар-генетик, кандидат медичних наук, доцент кафедри неврології, нейрохірургії та психіатрії Ужгородського національного університету.
Переглянуто редакційною колегією 08.07.2016 р.


Будь ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:

Хто Ви?

Результати

Loading ... Loading ...

Ваша оцінка сайту УТІС:

Результати

Loading ... Loading ...

Для чого потрібна інформація?

Результати

Loading ... Loading ...

Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?

Результати

Loading ... Loading ...

Всього статей

1443

Наші сайти
Мистецтво
Мистецтво
Навчання
Навчання
Інформація
Інформація
Information
Information
Help Me!