МБФ "ОМНІ-мережа для дітей"
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей

МЕСТРАНОЛ

Назва англійською мовою:  mestranol.
Група/призначення:

Синтетичний препарат з естрогенною активністю.

Альтернативні назви / синоніми: немає.
Діюча речовина: местранол.
Рекомендації при вагітності: протипоказаний.
Рекомендації при лактації:

Обмежені дані про використання у людини – ймовірно сумісний.

Прийом під час вагітності (короткий висновок):

Местранол є 3-метиловим ефіром етинілестрадіолу. Це синтетичний жіночий статевий гормон, який застосовується в поєднанні з прогестероном для лікування симптомів менопаузи, а також як одна зі складових в оральних контрацептивах. Не повідомляється про вроджені вади, пов’язані з местранолом самостійно.

Інформація щодо досліджень на тваринах: відсутня.
Інформація щодо впливу на плід:

Спільний перинатальний проект (Collaborative Perinatal Project) моніторував 614 пар мати-дитина з впливом в І триместрі препаратів з естрогенною активністю, з них 179 з впливом местранолу. Було виявлено підвищення частоти вад серцево-судинної системи, ока і вуха та синдрому Дауна для групи естрогенів в цілому, але не для местранолу. Повторний аналіз цих даних щодо терміну впливу, вагінальної кровотечі на ранніх термінах вагітності та акушерського анамнезу жінки не підтримав асоціації між  естрогенами та вадами серця. Попереднє дослідження також не виявило зв’язку з негенітальними  вадами. Використання естрогенних гормональних препаратів протипоказане вагітним.

В моніторинговому дослідженні  Michigan Medicaid Recipients, яке охопило 229101 завершену вагітність в період між 1985 та 1992 роками, виявлено 190 новонароджених з впливом местранолу в І триместрі (F. Rosa, personal communication, FDA, 1993). Всього зареєстровано 13 (6,8%) великих вроджених вад при 8 очікуваних. Специфічні дані доступні для 6 категорій вроджених вад, з яких виявлено  1 орофаціальну розщілину, 1 редукційну ваду кінцівок , 1 кардіоваскулярну ваду.

Застосування препарату під час вигодовування:

Естрогени часто використовують для пригнічення лактації. Застосовуються дози етинілестрадіолу 100-150 мкг (еквівалентно 160-240 мкг местранолу)  протягом 5-7 днів.

У випадку використання местранолу в оральних контрацептивах в дозах 30-80 мкг він асоціюється зі зменшенням продукції грудного молока, зменшенням набирання ваги новонародженими, зниженням вмісту азоту і протеїну в грудному молоці. Ці зміни незначні, але можуть мати більше значення у випадку поганого харчування (недоїдання) матері.

Якщо жінка обирає грудне вигодовування, слід призначати найнижчу дозу контрацептивів та моніторувати вагу новонародженого і можливу потребу в харчових добавках.

Вплив на фертильність (чоловіків та жінок): відсутня інформація.
Адаптовано за матеріалами:
  1. Briggs G, Freeman R, Towers C, Forinash A. Drugs in Pregnancy and Lactation: a Reference Guide to Fetal and Neonatal Risk. Eleventh edition, 2017, Wolters Kluwer. 1646 pages. ISBN: 978-1-4963-4962-0.
  2. Інформаційна система Центру репродуктивної токсикології “Reprotox” (http://www.reprotox.org).

 

Адаптовано 07.02.2022 р.:
Еріка Пацкун, лікар-генетик, кандидат медичних наук, доцент кафедри неврології, нейрохірургії та психіатрії Ужгородського національного університету.
Переглянуто редакційною колегією 07.02.2022 р.


Будь ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:

Хто Ви?

Результати

Loading ... Loading ...

Ваша оцінка сайту УТІС:

Результати

Loading ... Loading ...

Для чого потрібна інформація?

Результати

Loading ... Loading ...

Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?

Результати

Loading ... Loading ...

Всього статей

1437

Наші сайти
Мистецтво
Мистецтво
Навчання
Навчання
Інформація
Інформація
Information
Information
Help Me!