МБФ "ОМНІ-мережа для дітей"
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей

М’ЯТА ПЕНІРОЯЛ

Група/призначення:

Харчові ароматизатори, засоби ароматерапії. Дуже декоративна форма м’яти, що стелиться.

Альтернативні назви / синоніми:

Пулегон, пеніроял, американський пеніроял, гедеома пулегіоїдна, м’ята блошина/м’ята болотна, олія м’яти пеніроял.

Діюча речовина: пулегон.
Рекомендації при вагітності: протипоказана.
Рекомендації при лактації: відсутня інформація.
Прийом під час вагітності (короткий висновок):

Олія м’яти пеніроял може чинити токсичний вплив на печінку. Інформації щодо досліджень з вивчення впливу на ембріональний розвиток немає, як і доказів того, що олія пеніроял призводить до абортів у випадку застосування нетоксичних і нефатальних для матері доз. М’ята пеніроял протипоказана при вагітності через потенційну токсичність пулегону (ненасичений кетон), який вона містить.

Інформація щодо досліджень на тваринах:

Гепатотоксичність олії пеніроял у мишей пояснили впливом пулегону та споріднених терпенів. Токсичність пулегону пов’язана з метаболізмом печінковими монооксигеназами. Пулегон окислюється системою цитохрому Р450* до ментофурану та інших активних метаболітів.

*Гени цитохрому Р450 приймають участь в метаболізмі багатьох медикаментів. Наприклад, мутації гену CYP2D6, що призводять до дефіциту ферментів, спричиняють уповільнення метаболізму антидепресантів, нейролептиків, β-адреноблокаторів, наркотичних анальгетиків та підвищення частоти побічних ефектів при їх вживанні. Навпаки, мутації CYP2D у вигляді тандемних копій гену призводять до надлишкової експресії цитохром Р450оксидази. Індивідам з такими алелями для досягнення терапевтичного ефекту необхідно призначати значно вищі дози препаратів. “Повільні” метаболізатори (poor metabolism, PM) за CYP2D6 — це гомо- або гетерозиготні носії функціонально дефектних алельних варіантів даного гену CYP2D6.

Інформація щодо впливу на плід:

Пеніроял (гедеома пулегіоїдна, м’ята пеніроял) – це м’ята, яка має репутацію абортивного агенту. Природня олія пеніроял містить пулегон, інші кетони та терпенові вуглеводні. Відсутні докази того, що олія пеніроял призводить до абортів у випадку застосування не токсичних і не фатальних для матері доз.

Доступна інформація про випадок некрозу печінки, дисемінованої внутрішньосудинної коагуляції, шоку та загибелі жінки, яка використала олію м’яти пеніроял для спроби перервати вагітність. Також повідомляється про три інші фатальні випадки, пов’язані з отруєнням м’ятою пеніроял, в 9 інших випадках отруєння призвело до судом і коми. Всі пацієнти одужали без наслідків. Чай з м’яти пеніроял не викликав отруєння у дорослих, але в двох немовлят діагностували отруєння, один з цих випадків закінчився фатально.

Повідомляється про нормальну вагітність після прийому препарату під назвою PNC, який містить пеніроял, листя малини, лобелію, синій кохош, чорний кохош та розторопшу.

Застосування препарату під час вигодовування: відсутня інформація.
Вплив на фертильність (чоловіків та жінок): відсутня інформація.
Адаптовано за матеріалами:
  1. Інформаційна система Центру репродуктивної токсикології “Reprotox” (http://www.reprotox.org).

 

Адаптовано 25.09.2019 р.:
Е.Й. Пацкун, лікар-генетик, кандидат медичних наук, доцент кафедри неврології, нейрохірургії та психіатрії Ужгородського національного університету.
Переглянуто редакційною колегією 26.09.2019 р.


Будь ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:

Хто Ви?

Результати

Loading ... Loading ...

Ваша оцінка сайту УТІС:

Результати

Loading ... Loading ...

Для чого потрібна інформація?

Результати

Loading ... Loading ...

Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?

Результати

Loading ... Loading ...

Всього статей

1443

Наші сайти
Мистецтво
Мистецтво
Навчання
Навчання
Інформація
Інформація
Information
Information
Help Me!