МБФ "ОМНІ-мережа для дітей"
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей

ВАКЦИНА ПРОТИ МЕНІНГОКОКОВОЇ ІНФЕКЦІЇ

Група/призначення:

Вакцина. Покази: профілактика менінгококової інфекції.

Альтернативні назви / синоніми:

Полісахаридна менінгококова вакцина А, С, Y; меномун, менактра.

Доступні наступні формули: 1) полісахаридна менінгококова вакцина групи А, С, Y; 2) комбінована W-135 (меномун A/C/Y/W-135); менактра – штами Neisseria meningitidis серогруп А, С, Y та W-135, білок-носій дифтерійний анатоксин.

Діюча речовина:

Препарат являє собою ліофілізовану суху речовину.

Рекомендації при вагітності: сумісна.

Рекомендації при лактації:

Відсутня інформація про використання у людини; ймовірно сумісна.

Прийом під час вагітності (короткий висновок):

Ризик від вакцинації при вагітності невідомий. При одному дослідженні при вакцинації зареєстрували трансфер до плода материнських антитіл, але він був нерегулярним і не залежав від титру антитіл в матері та терміну вагітності при проведенні вакцинації.

Інформація щодо досліджень на тваринах:

Не проводились з меномуном. У мишей проводились тератологічні дослідження з менактрою. Доза, яка у 900 разів перевищувала рекомендовану для людини, виходячи з площі поверхні тіла, не впливала на фертильність, показники материнської смертності, виживання плодів, постнатальний розвиток. Один з 234 плодів мав розщілину піднебіння і жодний- в контрольній групі. Це була єдина виявлена аномалія, яка, як вважається, не пов’язана з вакциною.

Інформація щодо впливу на плід:

Дослідження 1998 року аналізувала результати вагітностей 34 жінок, які були вакциновані при вагітності, з них 4 (11,8%) в І триместрі, 17 (50%) в ІІ триместрі, 13 (38,2%) в ІІІ триместрі. Результати вагітностей: 34 одноплідні пологи, середній термін нагляду за дітьми 13,2 місяці (1-24 місяці), 1 випадок вродженої вади розвитку. Вроджена вада діагностована у дитини, мама якої отримала вакцину у терміні 33 тижнів. Це був синдром Чарлі М*, який зустрічається з частотою  <0,00002%. Такий симптомокомплекс мав би формуватися на ранніх термінах вагітності, генетична природа його не доведена, як і зв’язок з тератогенезом.

*Charlie M syndrome) – рідкісне порушення розвитку, що належить до групи синдромів оромандибулярного гіногенезу кінцівок і включає гіпоглоссію, гіподактилію, глосо-піднебінний анкілоз. Основні аномалії: гіпоплазія нижньої щелепи, синдактилія, ектродактилія, малий рот, розщілина піднебіння, гіподонтія, парез обличчя, також гіпертелоризм.

Рев’ю 1994 стверджує, що вакцина протипоказана при вагітності. Однак, у 1996 році при дослідженні в групі 75 жінок, які вакциновані в ІІІ триместрі, не виявлено несприятливих наслідків у новонароджених.

Застосування препарату під час вигодовування:  відсутня інформація.
Вплив на фертильність (чоловіків та жінок): відсутня інформація.
Адаптовано за матеріалами:
  1. Briggs G, Freeman R, Yaffe S. Drugs in Pregnancy and Lactation: a Reference Guide to Fetal and Neonatal Risk. Ninth edition, 2011, Wolters Kluwer, Lippincott Williams & Wilkins. 1728 pages. ISBN: 978-1-60831-708-0.
  2. Сайт “MotherToBaby a service of the Organization of Teratology Information Specialists (OTIS)” (http://www.mothertobaby.org/).

 

Адаптовано 10.04.2016 р.:
Е.Й. Пацкун, лікар-генетик, кандидат медичних наук, доцент кафедри неврології, нейрохірургії та психіатрії Ужгородського національного університету.
Переглянуто редакційною колегією 25.04.2016 р.


Будь ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:

Хто Ви?

Результати

Loading ... Loading ...

Ваша оцінка сайту УТІС:

Результати

Loading ... Loading ...

Для чого потрібна інформація?

Результати

Loading ... Loading ...

Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?

Результати

Loading ... Loading ...

Всього статей

1434

Наші сайти
Мистецтво
Мистецтво
Навчання
Навчання
Інформація
Інформація
Information
Information
Help Me!