МБФ "ОМНІ-мережа для дітей"
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей

ЛЮПИН

Група/призначення:

Рослинні алкалоїди. Це рослина родини бобових, яку споживають худоба і людина (боби та насіння). Худоба також споживає трав’янисту частину рослини. Жовтий люпин використовується як рослинний додаток при розладах сечового тракту, затримці рідини, глистяній інвазії. Боби жовтого люпину доступні у маринованому вигляді. Неочищені або висушені боби повинні готуватися з адекватним замочуванням для уникнення антихолінергічної алкалоїдної токсичності після споживання. Повідомляється про окремі випадки отруєння при споживанні неправильно приготованих бобів.

Люпину, завдяки алкалоїду, який входить до його складу, притаманні кардіотонічні, спазмолітичні, болезаспокійливі властивості. В деяких медичних практиках Північної Америки галенові препарати (настоянки, відвари) люпину застосовуються в якості тонізуючого засобу, але через токсичність це відбувається вже не так часто. Витяжка з люпину застосовується в фармації при виготовленні антисептичних пластирів.

Альтернативні назви / синоніми: немає.
Діюча речовина: алкалоїди.
Рекомендації при вагітності:

Обмежена інформація про вплив при вагітності у людини; ймовірно токсичний.

Рекомендації при лактації:

Відсутня інформація про використання у людини.

Прийом під час вагітності (короткий висновок):

Вживання люпину призводить до позиційних деформацій кінцівок та, можливо, розщілини піднебіння в деяких видів домашньої худоби. Доступні два повідомлення про аномальний результат вагітності після впливу на вагітну алкалоїдів люпину.

Інформація щодо досліджень на тваринах:

Споживання люпину вагітними козами та коровами асоціювалось з позиційними деформаціями кінцівок та аксіального скелету у потомства, що називають «синдром деформованого [викривленого] теляти» (“crooked calf disease“). Це, як видається, виникає внаслідок пригнічення рухів плода рослинними алкалоїдами, переважно анагірином та амодендрином. Анагірин входить до складу рослини синій кохош. Розщілину піднебіння також відзнаічали у потомства, в основному через аномальну позицію язика. Дослідження у великої рогатої худоби продемонстрували, що споріднені алкалоїди можуть також асоціюватись з «синдром деформованого [викривленого] теляти» навіть у видів люпину з низьким вмістом анагірину. Багато видів люпину також містять спартеїн, окситотичний засіб. Є відмінність у чутливості до індукованого люпином «синдрому деформованого [викривленого] теляти» в різної породи великої рогатої худоби. Концентрація анагірину в сироватці була вищою, а люпаніну нижчою у телиць породи абердин-ангус в порівнянні з голштинською породою в однаковий час після прийому дози. Активність плода була вищою через 12 годин після дози у голштинської породи в порівнянні з породою абердин-ангус.

Хоча споживання люпину здається важливою причиною токсичного впливу на розвиток у великої рогатої худоби, Lupinus species не призводили до аномального розвитку у овець, а екстракти анагірину не є активними у вагітних хом’яків. Ці дослідження залучили малу кількість тварин і невідомо, чи міжвидові відмінності відповідей адекватно охарактеризовані.

Інформація щодо впливу на плід:

Повідомляється про випадок народження дитини з деформацією кінцівок від жінки, яка проживала на фермі і споживала анагірин з молоком кози. Коза та собака також пили це козяче молоко і народили потомство за аналогічними деформаціями.

В іншому повідомленні інформували про білатеральну променеву гемімелію, васкулярну аномалію, гематопоетичні зміни в немовляти після впливу на матір люпину з молоком кози.

Проте доза люпину в цих випадках не встановлена.

Застосування препарату під час вигодовування:

Хоча вважається, що алкалоїди люпину присутні в грудному молоці, не знайдено доказів токсичного впливу на немовлят на грудному вигодовуванні.

Вплив на фертильність (чоловіків та жінок): відсутня інформація.
Адаптовано за матеріалами:
  1. Інформаційна система Центру репродуктивної токсикології “Reprotox” (http://www.reprotox.org).

 

Адаптовано 13.10.2019 р.:
Е.Й. Пацкун, лікар-генетик, кандидат медичних наук, доцент кафедри неврології, нейрохірургії та психіатрії Ужгородського національного університету.
Переглянуто редакційною колегією 14.10.2019 р.


Будь ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:

Хто Ви?

Результати

Loading ... Loading ...

Ваша оцінка сайту УТІС:

Результати

Loading ... Loading ...

Для чого потрібна інформація?

Результати

Loading ... Loading ...

Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?

Результати

Loading ... Loading ...

Всього статей

1442

Наші сайти
Мистецтво
Мистецтво
Навчання
Навчання
Інформація
Інформація
Information
Information
Help Me!