МБФ "ОМНІ-мережа для дітей"
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей

ІНСУЛІН ГЛАРГІН

Група/призначення:  

Протидіабетичний засіб, аналог інсуліну.

Вироблений за рекомбінантною ДНК-технологією, з використанням штаму E. coli (штами К 12), має ідентичну з інсуліном людини структуру; знижує рівень глюкози в крові; повністю розчинний у кислому середовищі, рН препарату дорівнює 4; після введення в підшкірні тканини кислий розчин нейтралізується, що призводить до виникнення мікроосаду/мікропреципітатів, з якого поступово вивільняється невелика кількість інсуліну гларгіну, який забезпечує повільний, без піків профіль залежності концентрації від часу; це дозволяє досягати довготривалої дії препарату.

Альтернативні назви / синоніми: лантус.
Діюча речовина:

Інсулін людський біосинтетичний.

Рекомендації при вагітності:

Обмежена інформація про використання у людини; ймовірно сумісний.

Рекомендації при лактації: сумісний.
Прийом під час вагітності (короткий висновок):

Ефекти інсуліну гларгін при вагітності подібні до ефектів інсуліну, тобто він не спричиняє зростання вроджених вад.

Інформація щодо досліджень на тваринах:

Дослідження вагітних експериментальних тварин були обмеженими через виникнення материнської гіпоглікемії. В інструкції повідомляється про асоційовану з вживанням препарату вентрикуломегалію в експериментальних тварин при дозі, яка вдвічі перевищує рекомендовану для людини. Тут же зазначається про двох уражених дитинчат без більш детальних пояснень. Німецький виробник проводив вивчення репродуктивної токсичності та ембріотоксичності препарату у щурів та кролів і не виявив несприятливого впливу на репродукцію, розвиток ембріону та плода або постнатальний   розвиток, крім гіпоглікемії.

Інформація щодо впливу на плід:

Наводимо дані різних досліджень.

Швидше за все, інсулін гларгін не проникає через плаценту, як і інсулін.

Італійські дослідники порівнювали результати народжень та вагу новонароджених між двома групами жінок: 62 вживали тільки інсулін гларгін в І триместрі та 46 вживали його протягом всієї вагітності. Вони не виявили впливу цього препарату на вагу або збільшення частоти несприятливого результату вагітності.

Повідомляється про 27 пацієнток з догестаційним діабетом. 17 з них лікували інсуліном гларгін всю вагітність, 5 – тільки в І триместрі, а тоді перейшли на людський інсулін; одна з жінок лікувалась в І та ІІ триместрах, а тоді продовжила лікування людським інсуліном, а 3 почали лікування в ІІ триместрі. В цих жінок описали наступні результати: 1 самовільний викидень, в 1 новонародженого транзиторна гіпоглікемія, інші новонароджені здорові.

Також повідомляється про нормальні результати вагітностей в 14 жінок, які отримували інсулін гларгін.

У 2011 році ця ж група дослідників не знайшла різниці між результатами вагітностей 100 жінок з діабетом, яких лікували іншими аналогами інсуліну та 44, лікованих інсуліном гларгін.

У 2013 році данські вчені оголосили ретроспективні дані порівняння результатів 67 вагітностей з вживанням інсуліну детемір та 46 – інсуліну гларгін. Ефективність ліків виявилась подібною з меншою частотою великих для гестаційного віку немовлят у жінок, що лікувалися гларгіном.

Масштабні огляди літератури та мета-аналіз у 2011 році припустив, що гларгін є безпечним при вагітності у жінок з цукровим діабетом.

Застосування препарату під час вигодовування:

Не є протипоказаним при грудному вигодовуванні.

Вплив на фертильність (чоловіків та жінок): відсутня інформація.
Адаптовано за матеріалами:
  1. Інформаційна система Центру репродуктивної токсикології “Reprotox” (http://www.reprotox.org).
  2. Briggs G, Freeman R, Yaffe S. Drugs in Pregnancy and Lactation: a Reference Guide to Fetal and Neonatal Risk. Ninth edition, 2011, Wolters Kluwer, Lippincott Williams & Wilkins. 1728 pages. ISBN: 978-1-60831-708-0.

 

Адаптовано 01.05.2015 р.:
Е.Й. Пацкун, лікар-генетик, кандидат медичних наук, доцент кафедри неврології, нейрохірургії та психіатрії Ужгородського національного університету.
Переглянуто редакційною колегією 17.07.2015 р.


Будь ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:

Хто Ви?

Результати

Loading ... Loading ...

Ваша оцінка сайту УТІС:

Результати

Loading ... Loading ...

Для чого потрібна інформація?

Результати

Loading ... Loading ...

Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?

Результати

Loading ... Loading ...

Всього статей

1469

Актуально
В травні

Найпопулярніші статті: Алогліптин, Фомепізол, Ніволумаб
Наші сайти
Мистецтво
Мистецтво
Навчання
Навчання
Інформація
Інформація
Information
Information
Help Me!