ІНСУЛІН АСПАРТ
Група/призначення:
Протидіабетичний засіб, двохфазова суспензія, що є сумішшю аналогів інсуліну: інсуліну аспарт (аналог людського інсуліну короткої дії) і протамін-інсуліну аспарт (аналог людського інсуліну середньої тривалості дії).
Це інсулін ультракороткої дії, отриманий методом рекомбінантної ДНК-технології з використанням штаму Saccharomyces cerevisiae, в якому амінокислота пролін в положенні B28 замінена на аспарагінову кислоту.
Альтернативні назви / синоніми:
Новомікс, новорапід, флекспен.
Діюча речовина:
Інсулін людський біосинтетичний.
Рекомендації при вагітності:
Обмежена інформація про використання у людини; ймовірно сумісний.
Рекомендації при лактації: сумісний.
Прийом під час вагітності (короткий висновок):
Ефекти інсуліну аспарт при вагітності подібні до таких як інсулін, тобто він не спричиняє зростання вроджених вад.
Інформація щодо досліджень на тваринах:
Не відрізняють від описаних для звичайного інсуліну, як зазначено в інструкції. Доклінічні обстеження, зазначені в інструкції не виявили несприятливого впливу на фертильність у щурів, лікованих інсуліном аспарт дозами до 300 Од/кг/день.
Інформація щодо впливу на плід:
Наводимо дані різних досліджень.
Невідомо, чи інсулін аспарт проникає через плаценту, але швидше за все, що ні, як і звичайний людський інсулін.
У 2003 році проводилось порівняння дії інсуліну та інсуліну аспарт у 15 жінок в період вагітності при почерговому введенні препаратів. Результати вагітностей не повідомлялися.
У 2007 році FDA змінив позицію інсуліну аспарт в групі ризику для плоду з С на В.
Інсулін аспарт порівнювали з людським інсуліном в рандомізованому контрольованому випробуванні у 18 країнах з охопленням 322 вагітних з діабетом І типу. Рівні материнської гіпоглікемії та зміни глікозильованого гемоглобіну (А1с) були порівнювальні в обох групах. Однак інсулін аспарт показав кращий, хоча статистично не значущий, результат щодо передчасних пологів, неонатальної гіпоглікемії, що потребує лікування. Дослідження було замалим, щоб оцінити ризик вроджених вад розвитку.
Один з аналізів дійшов висновку, що швидкодіючим інсулінам (як аспарт) можна надавати перевагу при виборі серед інсулінів під час вагітності.
Застосування препарату під час вигодовування: відсутня інформація.
Вплив на фертильність (чоловіків та жінок): відсутня інформація.
Адаптовано за матеріалами:
- Інформаційна система Центру репродуктивної токсикології “Reprotox” (http://www.reprotox.org).
- Briggs G, Freeman R, Yaffe S. Drugs in Pregnancy and Lactation: a Reference Guide to Fetal and Neonatal Risk. Ninth edition, 2011, Wolters Kluwer, Lippincott Williams & Wilkins. 1728 pages. ISBN: 978-1-60831-708-0.