МБФ "ОМНІ-мережа для дітей"
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей

ВАКЦИНА ПРОТИ ГРИПУ А (H1N1)

Група/призначення:

Вакцина. Покази: профілактика грипу A (H1N1).

Грип A (H1N1) є новим вірусом грипу. Люди не мають імунітету до нього і тому наражаються на великий ризик зараження цим вірусом. Небезпека грипу А (H1N1) полягає в тому, що для важкої форми хвороби є характерним швидкий перебіг захворювання з розвитком пневмонії. Інколи люди помирають у перші 5 діб з моменту появи перших симптомів. Вакцинація є найбільш ефективним засобом захисту від пандемічного грипу.

Альтернативні назви / синоніми:

Арепанрікс, грипол-нео, флюарикс (грип типу А і В).

Діюча речовина:

Інактивований вірус, в назальному спреї живий аттенуйований (ослаблений) вірус.

Рекомендації при вагітності:

Відсутня інформація про використання у людини; ймовірно сумісна.

Рекомендації при лактації: сумісна.
Прийом під час вагітності (короткий висновок):

Вакцина розроблена в кінці 2009 року, тому інформація про використання у людини при вагітності відсутня. Однак, вагітні – це пріоритетна група для щеплення інактивованою H1N1 вакциною, бо мають високий ризик захворюваності та смертності.  Немає доказів шкоди для плода від вакцини проти грипу А і В. Проте, можливим є зростання частоти самовільного переривання вагітності від захворювання, викликаного цими вірусами. Перевагу при вагітності слід надавати інактивованим вакцинам перед тими, що містять живі віруси. Американська колегія акушерів-гінекологів вважає вакцини, що містять живі віруси протипоказаними при вагітності. Ймовірність токсичного впливу ад’юванта* , доданого до однієї з вакцин (вакцина Arepanrix™ H1N1 з ад’ювантом AS03) невідома, однак, у щурів спостерігали токсичний вплив на розвиток в 2 дослідженнях при використанні вакцини H5N1 з ад’ювантом AS03.

*Ад’ювант сполука або комплекс речовин, що використовуються для підсилення імунної відповіді при введенні одночасно з імуногеном. На відміну від імуномодуляторів застосовуються для підсилення конкретної імунної відповіді (наприклад, при вакцинації).

В США про вакцинацію вагітної H1N1 рекомендовано повідомляти тератологічну інформаційну службу OTIS (Organization of Teratology Information Specialists).

Інформація щодо досліджень на тваринах:

2 дослідження у щурів продемонстрували зростання частоти постімплантаційних втрат вагітності, вроджених вад (потовщені вигнуті ребра, деформовані лопатки), розширення сечоводів, затримки нейроповедінкового розвитку. Однак, значимість таких результатів невизначена, оскільки не всі знахідки зустрічалися в обох дослідженнях.

Інформація щодо впливу на плід: відсутня.
Застосування препарату під час вигодовування:

Відсутня інформація. Проте вважається, що вакцинація сумісна з лактацією і не чинить шкоди немовлятам.

Вплив на фертильність (чоловіків та жінок): відсутня інформація.
Адаптовано за матеріалами:
  1. Інформаційна система Центру репродуктивної токсикології “Reprotox” (http://www.reprotox.org).
  2. Briggs G, Freeman R, Yaffe S. Drugs in Pregnancy and Lactation: a Reference Guide to Fetal and Neonatal Risk. Ninth edition, 2011, Wolters Kluwer, Lippincott Williams & Wilkins. 1728 pages. ISBN: 978-1-60831-708-0.
  3. Сайт “MotherToBaby a service of the Organization of Teratology Information Specialists (OTIS)” (http://www.mothertobaby.org/).

 

Адаптовано 12.10.2015 р.:
Е.Й. Пацкун, лікар-генетик, кандидат медичних наук, доцент кафедри неврології, нейрохірургії та психіатрії Ужгородського національного університету.
Переглянуто редакційною колегією 19.11.2015 р.


Будь ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:

Хто Ви?

Результати

Loading ... Loading ...

Ваша оцінка сайту УТІС:

Результати

Loading ... Loading ...

Для чого потрібна інформація?

Результати

Loading ... Loading ...

Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?

Результати

Loading ... Loading ...

Всього статей

1443

Наші сайти
Мистецтво
Мистецтво
Навчання
Навчання
Інформація
Інформація
Information
Information
Help Me!