МБФ "ОМНІ-мережа для дітей"
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей

ФЛОРБЕТАБЕН F18

Назва англійською мовою: Florbetaben F18.
Група/призначення: Радіофармацевтичний препарат для діагностики хвороби Альйгеймера. Це єдиний препарат цього класу.

Радіофармацевтичні лікарські засоби або радіофармацевтичні препарати (РФП) – це медичні препарати, які містять у готовому для застосування вигляді один або більше радіонуклідів (радіоактивних ізотопів), введених до складу з медичною метою.

Покази: використовується для позитронно-емісійної томографії (ПЕТ) головного мозку для оцінки щільності β-амілоїдних бляшок у дорослих пацієнтів з когнітивними порушеннями, які проходять обстеження на предмет хвороби Альцгеймера та інших причин зниження когнітивних функцій.

Альтернативні назви / синоніми: Neuraceq.
Діюча речовина: флорбетабен F18.
Рекомендації при вагітності: протипоказаний.
Рекомендації при лактації:  протипоказаний.
Прийом під час вагітності (короткий висновок):  

Відсутня інформація про застосування флорбетабену F18 у вагітних.

Всі радіофармацевтичні препарати потенційно можуть нанести шкоду плоду, а це  залежатиме від терміну вагітності та використаної дози
ЖІНКАМ РЕПРОДУКТИВНОГО ВІКУ: перед процедурою поінформувати лікаря про вагітність (підозру на вагітність) або грудне вигодовування, а лікарю уточнити про такий стан у жінки репродуктивного віку
Інформація щодо досліджень на тваринах:

Репродуктивні дослідження в експериментальних тварин не проводились. Також не вивчали карциногенність та вплив на фертильність. Ряд досліджень карциногенності продемонстрували негативний результат.

Інформація щодо впливу на плід:

Характеристики препарату: рівень зв’язування з білками плазми становить 98%, період напіввиведення складає приблизно 1 годину.

Невідомо, чи флорбетабен F18 проникає через плаценту у людини, його молекулярна вага такий трансфер припускає, але високий рівень зв’язування з білками плазми та короткий період напіввиведення обмежуватиме вплив на ембріон/плід.

Застосування препарату під час вигодовування:

Відсутня інформація про застосування флорбетабену F18 а період лактації у людини. Молекулярна вага припускає екскрецію до грудного молока, але кількість препарату обмежуватиметься високим рівнем зв’язування з білками плазми та коротким періодом напіввиведення.

Через потенційний ризик радіоактивного впливу виробник рекомендує призупинити грудне вигодовування на 24 години (>10 періодів радіоактивного розпаду ізотопу F18) після застосування флорбетабену і зціджувати грудне молоко протягом цього періоду
Вплив на фертильність (чоловіків та жінок): відсутня інформація.
Адаптовано за матеріалами:
  1. Briggs G, Freeman R, Towers C, Forinash A. Drugs in Pregnancy and Lactation: a Reference Guide to Fetal and Neonatal Risk. 12th edition, 2022, Wolters Kluwer. 1461 pages. ISBN: 978-1975-1-6237-5.
  2. Florbetaben f-18 (Neuraceq) Use During Pregnancy. Інформація з бази даних “Drugs.com”.
  3. Інформаційна система “Teratogen Information System (TERIS)”.
  4. Neuraceq (Florbetaben F 18 Injection): Uses, Dosage, Side Effects, Interactions, Warning. Інформація з бази даних “RxList” мережі WebMD.
  5. Florbetaben F 18 – NCBI Bookshelf (nih.gov). Інформація з бази даних “Drugs and Lactation Database (LactMed)”.
  6. Neuraceq – florbetaben f 18 injection, solution (nih.gov). Інформація з сайту “DAILYMED – US National Library of Medicine”.

 

Адаптовано 01.01.2024 р.:
Е.Й. Пацкун, лікар-генетик, кандидат медичних наук, доцент кафедри факультетської терапії Ужгородського національного університету.
Переглянуто редакційною колегією 01.01.2024 р.


Будь ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:

Хто Ви?

Результати

Loading ... Loading ...

Ваша оцінка сайту УТІС:

Результати

Loading ... Loading ...

Для чого потрібна інформація?

Результати

Loading ... Loading ...

Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?

Результати

Loading ... Loading ...

Всього статей

1448

Наші сайти
Мистецтво
Мистецтво
Навчання
Навчання
Інформація
Інформація
Information
Information
Help Me!