МБФ "ОМНІ-мережа для дітей"
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей

ФЛОРБЕТАБЕН F18

Назва англійською мовою: Florbetaben F18.
Група/призначення: Радіофармацевтичний препарат для діагностики хвороби Альйгеймера. Це єдиний препарат цього класу.

Радіофармацевтичні лікарські засоби або радіофармацевтичні препарати (РФП) – це медичні препарати, які містять у готовому для застосування вигляді один або більше радіонуклідів (радіоактивних ізотопів), введених до складу з медичною метою.

Покази: використовується для позитронно-емісійної томографії (ПЕТ) головного мозку для оцінки щільності β-амілоїдних бляшок у дорослих пацієнтів з когнітивними порушеннями, які проходять обстеження на предмет хвороби Альцгеймера та інших причин зниження когнітивних функцій.

Альтернативні назви / синоніми: Neuraceq.
Діюча речовина: флорбетабен F18.
Рекомендації при вагітності: протипоказаний.
Рекомендації при лактації:  протипоказаний.
Прийом під час вагітності (короткий висновок):  

Відсутня інформація про застосування флорбетабену F18 у вагітних.

Всі радіофармацевтичні препарати потенційно можуть нанести шкоду плоду, а це  залежатиме від терміну вагітності та використаної дози
ЖІНКАМ РЕПРОДУКТИВНОГО ВІКУ: перед процедурою поінформувати лікаря про вагітність (підозру на вагітність) або грудне вигодовування, а лікарю уточнити про такий стан у жінки репродуктивного віку
Інформація щодо досліджень на тваринах:

Репродуктивні дослідження в експериментальних тварин не проводились. Також не вивчали карциногенність та вплив на фертильність. Ряд досліджень карциногенності продемонстрували негативний результат.

Інформація щодо впливу на плід:

Характеристики препарату: рівень зв’язування з білками плазми становить 98%, період напіввиведення складає приблизно 1 годину.

Невідомо, чи флорбетабен F18 проникає через плаценту у людини, його молекулярна вага такий трансфер припускає, але високий рівень зв’язування з білками плазми та короткий період напіввиведення обмежуватиме вплив на ембріон/плід.

Застосування препарату під час вигодовування:

Відсутня інформація про застосування флорбетабену F18 а період лактації у людини. Молекулярна вага припускає екскрецію до грудного молока, але кількість препарату обмежуватиметься високим рівнем зв’язування з білками плазми та коротким періодом напіввиведення.

Через потенційний ризик радіоактивного впливу виробник рекомендує призупинити грудне вигодовування на 24 години (>10 періодів радіоактивного розпаду ізотопу F18) після застосування флорбетабену і зціджувати грудне молоко протягом цього періоду
Вплив на фертильність (чоловіків та жінок): відсутня інформація.
Адаптовано за матеріалами:
  1. Briggs G, Freeman R, Towers C, Forinash A. Drugs in Pregnancy and Lactation: a Reference Guide to Fetal and Neonatal Risk. 12th edition, 2022, Wolters Kluwer. 1461 pages. ISBN: 978-1975-1-6237-5.
  2. Florbetaben f-18 (Neuraceq) Use During Pregnancy. Інформація з бази даних “Drugs.com”.
  3. Інформаційна система “Teratogen Information System (TERIS)”.
  4. Neuraceq (Florbetaben F 18 Injection): Uses, Dosage, Side Effects, Interactions, Warning. Інформація з бази даних “RxList” мережі WebMD.
  5. Florbetaben F 18 – NCBI Bookshelf (nih.gov). Інформація з бази даних “Drugs and Lactation Database (LactMed)”.
  6. Neuraceq – florbetaben f 18 injection, solution (nih.gov). Інформація з сайту “DAILYMED – US National Library of Medicine”.

 

Адаптовано 01.01.2024 р.:
Е.Й. Пацкун, лікар-генетик, кандидат медичних наук, доцент кафедри факультетської терапії Ужгородського національного університету.
Переглянуто редакційною колегією 01.01.2024 р.


Будь ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:

Хто Ви?

Результати

Loading ... Loading ...

Ваша оцінка сайту УТІС:

Результати

Loading ... Loading ...

Для чого потрібна інформація?

Результати

Loading ... Loading ...

Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?

Результати

Loading ... Loading ...