МБФ "ОМНІ-мережа для дітей"
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей

ФЛІБАНСЕРИН

Назва англійською мовою: Flibanserin.
Група/призначення: антидепресант.

Флібансерин є агоністом серотоніну 5-HT1A і антагоністом рецепторів 5HT2A, 2B і 2C. Це експериментальний препарат, схвалений для лікування жінок у пременопаузі з гіпоактивним розладом статевого потягу.

Альтернативні назви / синоніми: Addyi.
Діюча речовина: флібансерин.
Рекомендації при вагітності: 

Обмежені дані про використання у людини – дані від експериментальних тварин припускають низький ризик.

Рекомендації при лактації:  

Відсутні дані про використання у людини – потенційно токсичний.

Прийом під час вагітності (короткий висновок):  
ФЛІБАНСЕРИН ПРИЙМАЄ ОБМЕЖЕНА КІЛЬКІСТЬ ЖІНОК – ВІДПОВІДНО ДО ПОКАЗІВ ТА ВІКОВОЇ КАТЕГОРІЇ

Відсутні повідомлення про використання флібансерину в період вагітності у людини в клінічній практиці. Хоча дані від експериментальних тварин припускають низький ризик, відсутність досвіду застосування у людини не дозволяє коректно оцінити ризик для ембріону/плода. 

Інформація щодо досліджень на тваринах:

Репродуктивні дослідження проводились у щурів і кролів. У щурів рівень, який не призводив до ембріо-фетальної токсичності у 15 разів перевищував клінічний вплив від рекомендованої дози для людини. Кролям вводили дози, які у 4-16 разів перевищували клінічну рекомендовану для людини – без тератогенних наслідків, пов’язаних з таким лікуванням. На фоні 8-кратної дози спостерігали резорбцію та зниження ваги плодів за присутності материнської токсичності.

У самок мишей зареєстрували істотне підвищення частоти пухлин молочних залоз (аденоакантома і аденокарцинома) і гапатоцелюлярних аденом/карцином. У самців мишей не відзначено підвищення частоти пухлин молочних залоз, але істотне підвищення частоти гепатоцелюлярної карциноми було присутнє. Дослідження фертильності у самок і самців щурів продемонстрували негативний результат.

Інформація щодо впливу на плід:

Флібансерин інтенсивно метаболізується до принаймні 35 метаболітів, більшість з яких присутні в плазмі в низькій концентрації. Два неактивні метаболіти наявні у плазмі в концентрації аналогічній показнику основної сполуки. Рівень зв’язування з білками плазми, переважно з альбуміном становить 98%, період напіввиведення – 11 годин.

Невідомо, чи флібансерин проникає через плаценту у людини. Молекулярна вага, довгий період напіввиведення припускають такий трансфер, але інтенсивний метаболізм зменшуватиме вплив на ембріон/плід.

В одному клінічному дослідженні з флібансерином у 8 жінок наступила вагітність, а 7 жінок завагітніли в іншому клінічному дослідженні. Одна жінка за бажанням перервала вагітність, 8 народили здорових дітей, 3 вагітності самовільно перервалися, 3 жінки були втрачені з-під нагляду.

Застосування препарату під час вигодовування:

Відсутня інформація про застосування флібансерину в період лактації у людини. Молекулярна вага, довгий період напіввиведення припускають екскрецію до грудного молока, але інтенсивний метаболізм та високий рівень зв’язування з білками плазми обмежуватимуть кількість препарату в грудному молоці.

Препарат викликає седацію, що потенційно небезпечно для немовляти на грудному вигодовуванні. Найчастішими побічними ефектами у дорослих (≥2%) є запаморочення, сонливість, нудота, втома, безсоння, сухість в роті.

ФЛІБАНСЕРИН ПРИЙМАЄ ОБМЕЖЕНА КІЛЬКІСТЬ ЖІНОК – ВІДПОВІДНО ДО ПОКАЗІВ ТА ВІКОВОЇ КАТЕГОРІЇ
НЕ РЕКОМЕНДОВАНИЙ ЧЕРЕЗ ПОТЕНЦІЙНУ ТОКСИЧНІСТЬ ДЛЯ НЕМОВЛЯТИ НА ГРУДНОМУ ВИГОДОВУВАННІ
Вплив на фертильність (чоловіків та жінок):

Відсутня інформація, проводились дослідження щодо покращення зниженого сексуального потягу у жінок.

Адаптовано за матеріалами:
  1. Briggs G, Freeman R, Towers C, Forinash A. Drugs in Pregnancy and Lactation: a Reference Guide to Fetal and Neonatal Risk. 12th edition, 2022, Wolters Kluwer. 1461 pages. ISBN: 978-1975-1-6237-5.
  2. Інформаційна система Центру репродуктивної токсикології “Reprotox”.
  3. Flibanserin (Addyi) Use During Pregnancy. Інформація з бази даних “Drugs.com”.
  4. Addyi (Flibanserin Tablets, for Oral Use): Uses, Dosage, Side Effects, Interactions, Warning. Інформація з бази даних “RxList” мережі WebMD.
  5. Addyi – flibanserin tablet, film coated (nih.gov) Інформація з сайту “DAILYMED – US National Library of Medicine”.

 

Адаптовано 28.12.2023 р.:
Е.Й. Пацкун, лікар-генетик, кандидат медичних наук, доцент кафедри факультетської терапії Ужгородського національного університету.
Переглянуто редакційною колегією 28.12.2023 р.


Будь ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:

Хто Ви?

Результати

Loading ... Loading ...

Ваша оцінка сайту УТІС:

Результати

Loading ... Loading ...

Для чого потрібна інформація?

Результати

Loading ... Loading ...

Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?

Результати

Loading ... Loading ...

Всього статей

1448

Наші сайти
Мистецтво
Мистецтво
Навчання
Навчання
Інформація
Інформація
Information
Information
Help Me!