МБФ "ОМНІ-мережа для дітей"
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей

ФІБРИНОВИЙ ГЕРМЕТИК (ЛЮДИНИ)

Назва англійською мовою: Fibrin sealant (human).
Група/призначення:

Гемостатичні засоби для місцевого застосування. Фібриновий герметик (людини) застосовується місцево. Це двокомпонентний продукт, що складається з протеїнового герметику людини та тромбіну людини.

Покази: прикріплення аутологічних шкірних трансплантатів до хірургічно підготованого ложа рани, яка є результатом опіків, у дорослих і дітей віком від одного року. Також використовується для скріплення тканин при ритидектомії (підтяжці) обличчя і шиї.

Альтернативні назви / синоніми: 

Тахокомб, Artiss, Evicel, Raplixa,

Діюча речовина: 

Тромбін людини, фібриноген людини.

Рекомендації при вагітності: 

Обмежені дані про використання у людини – ймовірно сумісний.

Рекомендації при лактації:  

Відсутні дані про використання у людини – ймовірно сумісний.

Прийом під час вагітності (короткий висновок):  

Доступні два повідомлення про застосування фібринового герметику в період вагітності у людини. Хоча досвід використання у вагітних дуже обмежений, зрозуміло, що користь для матері набагато перевищує будь-який потенційний ризик для ембріону/плода. Теоретично цей продукт може містити інфекційні агенти, такі як віруси, оскільки він виготовляється з плазми людини.

Інформація щодо досліджень на тваринах:

Не проводилось репродуктивних досліджень в експериментальних тварин. Також не проводилось досліджень карциногенності, мутагенності, фертильності.

Інформація щодо впливу на плід:

Відсутня інформація про метаболізм, рівень зв’язування з білками плазми та період напіввиведення препарату.

Невідомо, чи фібриновий герметик (людини) проникає через плаценту у людини. Оскільки даний продукт застосовується місцево, не очікується системного впливу, розподілу в тканинах та органах. Тому впливу на плід шляхом плацентарного трансферу не відбувається.

Два дослідження описали використання фібринового герметику в процедурі екстракорпорального запліднення/ембріотрансферу. Це було особливо ефективним у жінок з віковим ризиком та невдалими спробами ЕКЗ (Допоміжні репродуктивні технології та вагітність).

Застосування препарату під час вигодовування:

Відсутні повідомлення про використання фібринового герметика (людини) в період лактації у людини. Позаяк даний продукт застосовується місцево, системного впливу не очікується, екскреції до грудного молока не відбувається.

Вплив на фертильність (чоловіків та жінок):
Адаптовано за матеріалами:
  1. Briggs G, Freeman R, Towers C, Forinash A. Drugs in Pregnancy and Lactation: a Reference Guide to Fetal and Neonatal Risk. 12th edition, 2022, Wolters Kluwer. 1461 pages. ISBN: 978-1975-1-6237-5.
  2. Fibrin Sealant Topical Use During Pregnancy. Інформація з бази даних “Drugs.com”.
  3. Fibrin Sealant: Generic, Uses, Side Effects, Dosages, Interactions, Warnings. Інформація з бази даних “RxList” мережі WebMD.
  4. Artiss Fibrin Sealant – fibrinogen human, human thrombin solution. Інформація з сайту “DAILYMED – US National Library of Medicine”.

 

Адаптовано 27.12.2023 р.:
Е.Й. Пацкун, лікар-генетик, кандидат медичних наук, доцент кафедри факультетської терапії Ужгородського національного університету.
Переглянуто редакційною колегією 27.12.2023 р.


Будь ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:

Хто Ви?

Результати

Loading ... Loading ...

Ваша оцінка сайту УТІС:

Результати

Loading ... Loading ...

Для чого потрібна інформація?

Результати

Loading ... Loading ...

Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?

Результати

Loading ... Loading ...

Всього статей

1448

Наші сайти
Мистецтво
Мистецтво
Навчання
Навчання
Інформація
Інформація
Information
Information
Help Me!