МБФ "ОМНІ-мережа для дітей"
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей

ФІБРИНОВИЙ ГЕРМЕТИК (ЛЮДИНИ)

Назва англійською мовою: Fibrin sealant (human).
Група/призначення:

Гемостатичні засоби для місцевого застосування. Фібриновий герметик (людини) застосовується місцево. Це двокомпонентний продукт, що складається з протеїнового герметику людини та тромбіну людини.

Покази: прикріплення аутологічних шкірних трансплантатів до хірургічно підготованого ложа рани, яка є результатом опіків, у дорослих і дітей віком від одного року. Також використовується для скріплення тканин при ритидектомії (підтяжці) обличчя і шиї.

Альтернативні назви / синоніми: 

Тахокомб, Artiss, Evicel, Raplixa,

Діюча речовина: 

Тромбін людини, фібриноген людини.

Рекомендації при вагітності: 

Обмежені дані про використання у людини – ймовірно сумісний.

Рекомендації при лактації:  

Відсутні дані про використання у людини – ймовірно сумісний.

Прийом під час вагітності (короткий висновок):  

Доступні два повідомлення про застосування фібринового герметику в період вагітності у людини. Хоча досвід використання у вагітних дуже обмежений, зрозуміло, що користь для матері набагато перевищує будь-який потенційний ризик для ембріону/плода. Теоретично цей продукт може містити інфекційні агенти, такі як віруси, оскільки він виготовляється з плазми людини.

Інформація щодо досліджень на тваринах:

Не проводилось репродуктивних досліджень в експериментальних тварин. Також не проводилось досліджень карциногенності, мутагенності, фертильності.

Інформація щодо впливу на плід:

Відсутня інформація про метаболізм, рівень зв’язування з білками плазми та період напіввиведення препарату.

Невідомо, чи фібриновий герметик (людини) проникає через плаценту у людини. Оскільки даний продукт застосовується місцево, не очікується системного впливу, розподілу в тканинах та органах. Тому впливу на плід шляхом плацентарного трансферу не відбувається.

Два дослідження описали використання фібринового герметику в процедурі екстракорпорального запліднення/ембріотрансферу. Це було особливо ефективним у жінок з віковим ризиком та невдалими спробами ЕКЗ (Допоміжні репродуктивні технології та вагітність).

Застосування препарату під час вигодовування:

Відсутні повідомлення про використання фібринового герметика (людини) в період лактації у людини. Позаяк даний продукт застосовується місцево, системного впливу не очікується, екскреції до грудного молока не відбувається.

Вплив на фертильність (чоловіків та жінок):
Адаптовано за матеріалами:
  1. Briggs G, Freeman R, Towers C, Forinash A. Drugs in Pregnancy and Lactation: a Reference Guide to Fetal and Neonatal Risk. 12th edition, 2022, Wolters Kluwer. 1461 pages. ISBN: 978-1975-1-6237-5.
  2. Fibrin Sealant Topical Use During Pregnancy. Інформація з бази даних “Drugs.com”.
  3. Fibrin Sealant: Generic, Uses, Side Effects, Dosages, Interactions, Warnings. Інформація з бази даних “RxList” мережі WebMD.
  4. Artiss Fibrin Sealant – fibrinogen human, human thrombin solution. Інформація з сайту “DAILYMED – US National Library of Medicine”.

 

Адаптовано 27.12.2023 р.:
Е.Й. Пацкун, лікар-генетик, кандидат медичних наук, доцент кафедри факультетської терапії Ужгородського національного університету.
Переглянуто редакційною колегією 27.12.2023 р.


Будь ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:

Хто Ви?

Результати

Loading ... Loading ...

Ваша оцінка сайту УТІС:

Результати

Loading ... Loading ...

Для чого потрібна інформація?

Результати

Loading ... Loading ...

Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?

Результати

Loading ... Loading ...