МБФ "ОМНІ-мережа для дітей"
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей

ЕВУШЕЛД

Назва англійською мовою: evusheld.
Група/призначення: людське моноклональне антитіло.

Це комбінація двох людських моноклональних антитіл: тиксагевімабу та цилгавімабу.

Ключовим фактором запобігання COVID-19 є вакцинація (Вакцини проти COVID-19). Проте потрібні додаткові варіанти профілактики для осіб, яким або неможливо провести вакцинацію, або які мають супутні захворювання, що можуть сприяти зниженню імунної відповіді на вакцину.

Таку роль виконує новий препарат евушелд. Продемонстровано зниження ризику інфікування  COVID-19 в перші 6 місяців після введення.

Управління з контролю за якістю харчових продуктів і лікарських засобів США (FDA) надало дозвіл на екстренне використання евушелду (тиксагевімаб разом з циглавімабом) (FDA Emergency Use Authorization (EUA).

Європейське агенство з лікарських засобів (EMA) вважає, що користь від застосування препарату перевищує ризик, тому 25 березня 2022 року евушелд отримав маркетинговий дозвіл, дійсний на всій території ЄС.

Hастанови американських національних інститутів здоров’я рекомендують вакцинуватись проти COVID-19 якнайшвидше всім, хто підлягає цьому згідно з рекомендаціями консультаційного комітету щодо практики імунізації Центрів з контролю та профілактики захворювань в США (CDC).

Дані Настанови рекомендують призначати тиксагевімаб 300 мг + циглавімаб 300 мг (евушелд) у вигляді двох послідовних внутрішньом’язових ін’єкцій для до контактної профілактики (pre-exposure prophylaxis) SARS-CoV-2 у дорослих та дітей від 12 років та вагою від 40 кг), які не інфіковані в даний час і нещодавно не контактували з особою, інфікованою SARS-CoV-2 і які

  • мають помірний або важкий імунодефіцит і можуть мати неадекватну імунну відповідь на вакцинацію;

або

  • не можуть пройти повну вакцинацію будь-якою доступною вакциною проти COVID-19 через серйозні побічні реакції на вакцину проти COVID-19 або будь-які її компоненти в анамнезі.

Повторне введення тиксагевімабу 300 мг + циглавімабу 300 мг рекомендовано проводити що 6 місяців. FDA EUA зазначає, що ті, хто отримали тиксагевімабу 150 мг + циглавімабу 150 мг повинні отримати другу дозу якнайшвидше. Якщо перша доза вводилась менш ніж 3 місяці тому, то друга включає тиксагевімабу 150 мг + циглавімабу 150 мг, а якщо перша доза була введена понад 3 місяці до цього, то друга доза повинна складати тиксагевімабу 300 мг + циглавімабу 300 мг.

 ВАЖЛИВО: тисагевімаб + циклавімаб не є заміною вакцинації проти COVID-19 і не повинні призначатися невакцинованим особам, які підлягають вакцинації проти COVID-19
Альтернативні назви / синоніми: AZD7442.
Діюча речовина: тиксагевімаб та цилгавімаб.
Рекомендації при вагітності: ймовірно сумісний у випадку необхідності лікування.
Рекомендації при лактації: ймовірно сумісний з моніторингом стану немовляти.
Прийом під час вагітності (короткий висновок):

Для оцінки асоційованого з препаратом ризику великих вроджених вад, самовільних переривань, несприятливих результатів для матері і плода даних недостатньо. Слід використовувати в період вагітності тільки у тому випадку, коли користь перевищує потенційний ризик для матері і плода. Інші імуноглобуліни вважаються відносно безпечними.

Інформація щодо досліджень на тваринах: відсутня інформація.
Інформація щодо впливу на плід:

Неклінічних досліджень репродуктивної токсичності не проводилось. Дослідження перехресної реактивності тканин з використанням тканин плоду людини не продемонструвало клінічного занепокоєння. Антитіла до імуноглобуліну G1 (IgG1) людини проникають через плаценту, тому такий трансфер очікується для евушелду. Вплив у такому випадку на плід невідомий.

У вагітних слід використовувати цей препарат тільки в тих випадках, коли користь від такого лікування перевищує потенційний ризик для матері і плода. Якщо діагностується вагітність під час лікування, жінку слід інформувати про відсутність даних щодо ризику для ембріону/плода.

Контрольованих досліджень у вагітних не проводилось. Дозу у вагітних корегувати не потрібно.

Результати ІІІ фази дослідження PROVENT (багатоцентрове рандомізоване подвійно сліпе плацебо-контрольоване клінічне дослідження)  продемонстрували, що евушелд знижував ризик розвитку симптоматичного COVID-19 на 77% у первинному аналізі та на 83% за результатами шестимісячного контрольного аналізу в порівнянні з плацебо. Протягом шести місяців спостереження у групі евушельд не було випадків важкого захворювання або смертей, пов’язаних із COVID-19. Вагітні жінки не були включені до цього дослідження.

Застосування препарату під час вигодовування: відсутня інформація.
Вплив на фертильність (чоловіків та жінок): відсутня інформація.
Адаптовано за матеріалами:
  1. Evusheld Uses, Side Effects & Warnings. Інформація з бази даних “Drugs.com”.
  2. Evusheld (Tixagevimab Injection; Cilgavimab injection, Copackaged for Intramuscular Use): Uses, Dosage, Side Effects, Interactions, Warning. Інформація з бази даних “RxList” мережі WebMD.
  3. Evusheld та Evusheld, INN- tixagevimab, cilgavimab. Інформація з сайту Європейського агентства з лікарських засобів (European Medicines Agency).
  4. COVID-19 Treatment Guidelines Panel. Coronavirus Disease 2019 (COVID-19) Treatment Guidelines. Hастанови американських національних інститутів здоров’я (National Institutes of Health). Accessed 09.2022.
  5. Overview of Therapeutics Authorized or Approved for the Prevention of COVID-19 Infection or Treatment of Mild-Moderate COVID-19. Огляд управління з контролю за якістю харчових продуктів і лікарських засобів США (FDA).
  6. COVID-19 Treatments and Medications та About EVUSHELD. Сайт Центрів з контролю та профілактики захворювань в США (CDC).
  7. Ward A. PROVENT Trial: AZD7442 as Long-Acting Pre-Exposure Prophylaxis Protects Against Symptomatic COVID-19. Інформація на сайті “Contagion Live – Infectious Diseases Today”.

 

Адаптовано 14.09.2022 р.:
Е.Й. Пацкун, лікар-генетик, кандидат медичних наук, доцент кафедри факультетської терапії Ужгородського національного університету.
Переглянуто редакційною колегією 15.09.2022 р


Будь ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:

Хто Ви?

Результати

Loading ... Loading ...

Ваша оцінка сайту УТІС:

Результати

Loading ... Loading ...

Для чого потрібна інформація?

Результати

Loading ... Loading ...

Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?

Результати

Loading ... Loading ...

Всього статей

1448

Наші сайти
Мистецтво
Мистецтво
Навчання
Навчання
Інформація
Інформація
Information
Information
Help Me!