МБФ "ОМНІ-мережа для дітей"
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей
УКРАЇНСЬКІ ДІТИ З ОСОБЛИВИМИ ПОТРЕБАМИ ПОТРЕБУЮТЬ ДОПОМОГИ!

ЕТИЛАЦЕТАТ

Група/призначення: хімічна сполука.

Це органічна сполука ряду естерів, умовно розглядається як продукт взаємодії етанолу та оцтової кислоти, добре розчиняється у воді, необмежено змішується з етанолом.

Широко застосовується як розчинник у виробництві покриттів, адгезивів, лікарських засобів, входить до складу лаків для нігтів та інших манікюрних засобів, використовується як екстрагент в харчовій промисловості.

Етилацетат знаходиться у винах та пиві, також використовується для декофеїнації кави та чаю. Пероральний вплив етилацетату призводить до гідролізу до оцтової кислоти та етанолу.

Оцтова кислота. Експерименти у тварин не продемонстрували підвищення ризику вроджених вад розвитку (миші, щури, кролі, хом’яки, морські свинки). Оцтова кислота – це дві вуглецеві органічні кислоти, які містяться в оцті. Натрієва сіль оцтової кислоти, ацетат натрію, використовується в хімічних реакціях та у фотографії. Лікування щурів в період лактації асоціювалось зі змінами поведінкових тестів у потомства. Ацетат швидко інкорпорується до холестерину, але малоймовірно, що звичайний вплив на вагітних призводитиме до накопичення останнього.

Альтернативні назви / синоніми: немає.
Діюча речовина: етилацетат.
Рекомендації при вагітності:

Можливий професійний вплив, а також вплив на побутовому рівні.

Рекомендації при лактації: відсутня інформація.
Прийом під час вагітності (короткий висновок):      

Етилацетат не оцінювався за впливом при вагітності.

Інформація щодо досліджень на тваринах:

При введенні етилацетату в курячі ембріони не виявляли тератогенних наслідків. Інгаляційний вплив на самців щурів двічі на день протягом 7 днів призводив до зменшення ваги яєчок та простати і продукції сперми. Такий вплив чинив несприятливий ефект на вагу тіла, припускаючи, що вплив на яєчка був складовою загальної токсичності.

Інформація щодо впливу на плід: відсутня інформація.
Застосування препарату під час вигодовування: відсутня інформація.
Вплив на фертильність (чоловіків та жінок):

Ретроспективне дослідження в групі працівників взуттєвих фабрик у Фінляндії виявило зменшення фертильності у жінок, які зазнають професійного впливу органічних розчинників, включно з етилацетатом. Однак, жінки з цієї групи, які палили та вживали каву, мали вищий рівень плідності в порівнянні з тими, на кого хімічні сполуки не впливали. Це дослідження не дозволяє відокремити дію власне етилацетату.

Адаптовано за матеріалами:
  1. Інформаційна система Центру репродуктивної токсикології “Reprotox” (http://www.reprotox.org).

 

Адаптовано 11.02.2018 р.:
Е.Й. Пацкун, лікар-генетик, кандидат медичних наук, доцент кафедри неврології, нейрохірургії та психіатрії Ужгородського національного університету.
Переглянуто редакційною колегією 12.02.2018 р.


Будь ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:

Хто Ви?

Результати

Loading ... Loading ...

Ваша оцінка сайту УТІС:

Результати

Loading ... Loading ...

Для чого потрібна інформація?

Результати

Loading ... Loading ...

Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?

Результати

Loading ... Loading ...