МБФ "ОМНІ-мережа для дітей"
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей

ЕТИЛАЦЕТАТ

Група/призначення: хімічна сполука.

Це органічна сполука ряду естерів, умовно розглядається як продукт взаємодії етанолу та оцтової кислоти, добре розчиняється у воді, необмежено змішується з етанолом.

Широко застосовується як розчинник у виробництві покриттів, адгезивів, лікарських засобів, входить до складу лаків для нігтів та інших манікюрних засобів, використовується як екстрагент в харчовій промисловості.

Етилацетат знаходиться у винах та пиві, також використовується для декофеїнації кави та чаю. Пероральний вплив етилацетату призводить до гідролізу до оцтової кислоти та етанолу.

Оцтова кислота. Експерименти у тварин не продемонстрували підвищення ризику вроджених вад розвитку (миші, щури, кролі, хом’яки, морські свинки). Оцтова кислота – це дві вуглецеві органічні кислоти, які містяться в оцті. Натрієва сіль оцтової кислоти, ацетат натрію, використовується в хімічних реакціях та у фотографії. Лікування щурів в період лактації асоціювалось зі змінами поведінкових тестів у потомства. Ацетат швидко інкорпорується до холестерину, але малоймовірно, що звичайний вплив на вагітних призводитиме до накопичення останнього.

Альтернативні назви / синоніми: немає.
Діюча речовина: етилацетат.
Рекомендації при вагітності:

Можливий професійний вплив, а також вплив на побутовому рівні.

Рекомендації при лактації: відсутня інформація.
Прийом під час вагітності (короткий висновок):      

Етилацетат не оцінювався за впливом при вагітності.

Інформація щодо досліджень на тваринах:

При введенні етилацетату в курячі ембріони не виявляли тератогенних наслідків. Інгаляційний вплив на самців щурів двічі на день протягом 7 днів призводив до зменшення ваги яєчок та простати і продукції сперми. Такий вплив чинив несприятливий ефект на вагу тіла, припускаючи, що вплив на яєчка був складовою загальної токсичності.

Інформація щодо впливу на плід: відсутня інформація.
Застосування препарату під час вигодовування: відсутня інформація.
Вплив на фертильність (чоловіків та жінок):

Ретроспективне дослідження в групі працівників взуттєвих фабрик у Фінляндії виявило зменшення фертильності у жінок, які зазнають професійного впливу органічних розчинників, включно з етилацетатом. Однак, жінки з цієї групи, які палили та вживали каву, мали вищий рівень плідності в порівнянні з тими, на кого хімічні сполуки не впливали. Це дослідження не дозволяє відокремити дію власне етилацетату.

Адаптовано за матеріалами:
  1. Інформаційна система Центру репродуктивної токсикології “Reprotox” (http://www.reprotox.org).

 

Адаптовано 11.02.2018 р.:
Е.Й. Пацкун, лікар-генетик, кандидат медичних наук, доцент кафедри неврології, нейрохірургії та психіатрії Ужгородського національного університету.
Переглянуто редакційною колегією 12.02.2018 р.


Будь ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:

Хто Ви?

Результати

Loading ... Loading ...

Ваша оцінка сайту УТІС:

Результати

Loading ... Loading ...

Для чого потрібна інформація?

Результати

Loading ... Loading ...

Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?

Результати

Loading ... Loading ...

Всього статей

1434

Наші сайти
Мистецтво
Мистецтво
Навчання
Навчання
Інформація
Інформація
Information
Information
Help Me!