МБФ "ОМНІ-мережа для дітей"
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей

ЕНЗАЛУТАМІД

Назва англійською мовою: Enzalutamide.
Група/призначення:

Антинеопластичні засоби. Антиандрогени. Це пероральний препарат для щоденного прийому, інгібітор ардрогенних рецепторів, який блокує декілька етапів сигнального шляху андрогенних рецепторів.

Покази: лікування пацієнтів з метастатичним гормонорефрактерним (кастрато резистентним) раком простати, які до цього отримували доцетаксел.

 Альтернативні назви / синоніми: кстанді.
Діюча речовина: ензалутамід.
Рекомендації при вагітності: протипоказаний.
Рекомендації при лактації:  протипоказаний.
Прийом під час вагітності (короткий висновок):  

Відсутні повідомлення про застосування ензалутаміду в період вагітності у людини і вони є малоочікуваними, виходячи з  показів до призначення. Репродуктивних досліджень в експериментальних тварин не проводили. Механізм дії препарату припускає несприятливий вплив на плід.

За висновком дослідження 2013 року андрогенний рецептор був ключовим регулятором проліферації клітин міометрію, а порушення росту міометрію могло вплинути на результат вагітності та пологів.

НЕ ВІДОМО, ЧИ ЕНЗАЛУТАМІД РОЗПОДІЛЯЄТЬСЯ В СПЕРМІ
РЕКОМЕНДОВАНО ЧОЛОВІКАМ:
ЯКЩО ЧОЛОВІК ОТРИМУЄ ЕНЗАЛУТАМІД, ТО ПРОТЯГОМ ЦЬОГО ПЕРІОДУ ТА ЩЕ ТРИ МІСЯЦІ ПІСЛЯ ОСТАННЬОЇ ДОЗИ ВІН ПОВИНЕН ВИКОРИСТОВУВАТИ ПРЕЗЕРВАТИВ У СТОСУНКАХ З ВАГІТНОЮ ЖІНКОЮ ТА ПРЕЗЕРВАТИВ РАЗОМ З ІНШИМ ЕФЕКТИВНИМ МЕТОДОМ КОНТРАЦЕПЦІЇ У СТОСУНКАХ З ЖІНКОЮ РЕПРОДУКТИВНОГО ВІКУ, ЯКА МОЖЕ ЗАВАГІТНІТИ
Інформація щодо досліджень на тваринах:

Репродуктивних досліджень в експериментальних тварин не проводили. Довготривалі дослідження у тварин для оцінки карциногенності на проводились. В багатьох дослідженнях ензалутамід не продемонстрував мутагенності. Довготривалі дослідження у самців щурів виявили атрофію простати та сім’яних міхурців на фоні дози на рівні рекомендованої для людини, виходячи з AUC (AUC –це фармакокінетичний параметр, який характеризує сумарну концентрацію лікарського препарату в плазмі крові протягом всього часу спостереження; це абревіатура від англ. Area Under the Curve (площа під кривою). У собак спостерігали гіпосперматогенез та атрофію простати і придатків на фоні дози, яка становила 0,3 від рекомендованої для людини.

Інформація щодо впливу на плід:

Характеристики препарату: печінковий метаболізм до активних та неактивних метаболітів.

Рівень зв’язування препарату з білками плазми, переважно з альбуміном, становить 97-98%, а активного метаболіту – 95%. Середній термін напіввиведення у пацієнтів після одноразової дози складає 5,8 днів (від 2,8 до 10,2 днів), у здорових волонтерів після одноразової дози 160 мг середній період напіввиведення активного метаболіту становив 7,8-10,6 днів.

Невідомо, чи ензалутамід або його активний метаболіт проникають через плаценту у людини. Молекулярна вага та довгий період напіввиведення такий трансфер припускають, але високий рівень зв’язування з білками плазми обмежуватиме кількість, яка потрапить до ембріону/плода.

Застосування препарату під час вигодовування:

Відсутні повідомлення про застосування ензалутаміду в період лактації у людини. Проте такі повідомлення є малоймовірними через специфічний показ до призначення. Якби препарат був використаний в період грудного вигодовування, то його молекулярна вага та довгий період напіввиведення припустили би екскрецію до грудного молока, але високий рівень зв’ування з білками плазми обмежив би кількість, що могла б потрапити до немовляти.

Вплив на фертильність (чоловіків та жінок): відсутня інформація.
Адаптовано за матеріалами:
  1. Briggs G, Freeman R, Towers C, Forinash A. Drugs in Pregnancy and Lactation: a Reference Guide to Fetal and Neonatal Risk. 12th edition, 2022, Wolters Kluwer. 1461 pages. ISBN: 978-1975-1-6237-5.
  2. Enzalutamide Monograph for Professionals. Інформація з бази даних “Drugs.com”.
  3. Xtandi: Summary of Product Characteristics. Інформація з сайту Європейського агентства з лікарських засобів“European Medicines Agency”.
  4. Xtandi – enzalutamide capsule XTANDI- enzalutamide tablet. Інформація з сайту “DAILYMED – US National Library of Medicine”.

 

Адаптовано 10.10.2023 р.:
Е.Й. Пацкун, лікар-генетик, кандидат медичних наук, доцент кафедри факультетської терапії Ужгородського національного університету.
Переглянуто редакційною колегією 10.10.2023 р.


Будь ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:

Хто Ви?

Результати

Loading ... Loading ...

Ваша оцінка сайту УТІС:

Результати

Loading ... Loading ...

Для чого потрібна інформація?

Результати

Loading ... Loading ...

Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?

Результати

Loading ... Loading ...

Всього статей

1469

Актуально
В травні

Найпопулярніші статті: Алогліптин, Фомепізол, Ніволумаб
Наші сайти
Мистецтво
Мистецтво
Навчання
Навчання
Інформація
Інформація
Information
Information
Help Me!