МБФ "ОМНІ-мережа для дітей"
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей

ДЕПРЕСІЯ ТА ВАГІТНІСТЬ

Депресія – серйозний психологічний розлад, від якого нерідко страждає не тільки сам хворий, але і його родина. Депресивні розлади можуть виникнути в будь-якому віці, в будь-якій соціальній групі.

Депресія під час вагітності (короткий висновок):

Ймовірність розвитку депресії для жінок протягом життя становить 10-25%. Найвищий ризик існує в репродуктивному віці. У деяких жінок пусковим механізмом розвитку депресії є вагітність, що пов’язують зі зміною гормонального статусу та стресом.

Два дослідження повідомляють про частоту депресії при вагітності на рівні 7-13%
Інформація щодо впливу на плід:

Деякі дослідження повідомляють про підвищення частоти самовільного переривання вагітності, передчасних пологів, малої ваги при народженні, народження малих для гестаційного віку дітей у випадку нелікованої при вагітності депресії. Одне дослідження повідомляє про підвищену частоту розвитку прееклампсії у жінок з депресією.

Нелікована депресія може також негативно вплинути на подальший розвиток та поведінку дитини.

Окрім того, припинення лікування депресії загрожує рецидивом. Так, вважається, що ризик рецидиву при вагітності в 5 разів вищий, якщо жінка припинила прийом препаратів для лікування депресії при порівнянні з вагітними, які продовжують лікування. Проте ризик рецидиву залишається в будь-якому випадку.

Депресія при вагітності асоціюється зі зловживанням легальними та нелегальними препаратами. Деякі жінки намагаються таким чином лікувати депресію. Однак, зловживання алкоголем та іншими речовинами і препаратами є більш шкідливим, ніж належне лікування депресії. Вживання алкоголю, навіть в невеликій кількості, та паління, а також прийом наркотиків при вагітності пов’язують з негативними наслідками для вагітної та немовляти. Тому депресію слід лікувати призначеними лікарем медичними препаратами.

Більшість антидепресантів не асоціюється з підвищеним ризиком вроджених вад розвитку. При прийомі антидепресантів в ІІІ триместрі у новонароджених можливі дратівливість, порушення сну, порушення частоти дихання та серцебиття. В більшості випадків ці симптоми спостерігаються протягом кількох днів.

Пренатальний нагляд.

Дослідження продемонстрували, що жінки, які страждають психічними захворюваннями, включаючи депресію, нехтують медичним наглядом при вагітності. В цій групі жінок виявлено вищі показники передчасних пологів і смертності немовлят та породілль.

Післяпологова депресія.

Найсерйознішим наслідком нелікованої депресії при вагітності є ризик виникнення післяпологової депресії. Частота післяпологової депресії в загальній популяції становить 5-15% і є вищою у жінок з депресією при вагітності. Припускається, що післяпологова депресія впливає на здатність доглядати дитину та порушує з’язок матері з дитиною, що може мати негативний вплив на розвиток та поведінку дитини.

Депресія під час вигодовування:

Грудне вигодовування покращує здоров’я як матері, так і дитини. Жінки з депресією протягом вагітності можуть вигодовувати немовлят коротший період часу. Таке раннє припинення грудного вигодовування може призвести до повернення симптомів депресії. Якщо жінка здатна продовжувати грудне вигодовування, то прояви захворювання зменшуються і це може навіть попередити післяпологову депресію. Підтримка жінки на ранніх стадіях грудного вигодовування дозволяє їй годувати дитину довший час і є найкращим вибором як для жінки, так і для дитини.

Вплив на фертильність (чоловіків та жінок):

Можливе виникнення депресії на фоні неможливості завагітніти. У всіх пацієнтів з неплідністю є певні симптоми депресії.

Адаптовано за матеріалами:
  1. Сайт “MotherToBaby a service of the Organization of Teratology Information Specialists (OTIS)” (http://www.mothertobaby.org/).
  2. Інформаційна система Центру репродуктивної токсикології “Reprotox” (http://www.reprotox.org).
  3. Briggs G, Freeman R, Yaffe S. Drugs in Pregnancy and Lactation: a Reference Guide to Fetal and Neonatal Risk. Ninth edition, 2011, Wolters Kluwer, Lippincott Williams & Wilkins. 1728 pages. ISBN: 978-1-60831-708-0.

 

Адаптовано 21.03.2016 р.:
Е.Й. Пацкун, лікар-генетик, кандидат медичних наук, доцент кафедри неврології, нейрохірургії та психіатрії Ужгородського національного університету.
Переглянуто редакційною колегією 26.04.2016 р.


Будь ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:

Хто Ви?

Результати

Loading ... Loading ...

Ваша оцінка сайту УТІС:

Результати

Loading ... Loading ...

Для чого потрібна інформація?

Результати

Loading ... Loading ...

Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?

Результати

Loading ... Loading ...

Всього статей

1442

Наші сайти
Мистецтво
Мистецтво
Навчання
Навчання
Інформація
Інформація
Information
Information
Help Me!