МБФ "ОМНІ-мережа для дітей"
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей

ДАКТИНОМІЦИН

Група/призначення:  

Цитотоксичний антибіотик, актиноміцини.

Покази: пухлина Вільмса; рабдоміосаркома у дітей; трофобластична хвороба вагітних (в складі комбінованої хіміотерапії); несеміноматозна карцинома яєчок; саркома Евінгса; рецидивуючі або метастатичні солідні пухлини. Препарат також застосовується для не хірургічного лікування ектопічної вагітності.

Альтернативні назви / синоніми:

Дактол, актиноміцин D, космеген.

Діюча речовина: дактиноміцин.
Рекомендації при вагітності:

Обмежені дані про використання у людини; дані від експериментальних тварин припускають ризик, протипоказаний в І триместрі.

Рекомендації при лактації: протипоказаний.
Прийом під час вагітності (короткий висновок):

Дактиноміцин порушує ембріональний розвиток в експериментальних тварин. Повідомляється і про нормальні результати вагітностей при пренатальному впливі препарату.

Інформація щодо досліджень на тваринах:

Дози в 2-13 разів вищі від рекомендованих для людини асоціювались з дефектами центральної нервової системи та жаберної дуги у щурів та кролів. Препарат також підвищував ризик вроджених вад у мишей та хом’яків.

Інформація щодо впливу на плід:

Досвід застосування у людини обмежений.

Повідомляється про жінок, які завагітніли після лікування дактиноміцином. Єдиними несприятливими наслідками впливу є виявлені при ретроспективному дослідженні в групі жінок, яких лікували дактиноміцином (та іншими препаратами) з приводу злоякісних новоутворень в дитинстві та підлітковому віці. Так, дві жінки народили дітей з вродженими структурними аномаліями серця (дефект міжшлуночкової перетинки та тетрода Фалло). У відповідь на це при більшому дослідженні серед дітей (N=52), народжених матерями, які вижили після лікування дактиноміцином, не виявлено випадків вроджених вад, що припускає випадковість виникнення вад серця, зазначених у попередньому повідомленні.

Вплив препарату при вагітності зустрічається рідко. Лікування після І триместру в 3 випадках не призвело до несприятливих наслідків.

Застосування препарату під час вигодовування:

Відсутня інформація про використання у людини. Препарат є потенційно токсичним для немовляти на грудному вигодовуванні.

Вплив на фертильність (чоловіків та жінок):

Інкубування сперми людини з дактиноміцином (20 мкг/мл) продемонструвало порушення проникнення сперматозоїдів в ооцити хом’яків. Це припускає порушення функції сперматозоїдів при проникненні препарату до них.

В деяких лікованих дактиноміцином дітей розвивається акне внаслідок транзиторного підвищення продукції андрогенів наднирниками.

Адаптовано за матеріалами:
  1. Інформаційна система Центру репродуктивної токсикології “Reprotox” (http://www.reprotox.org).

 

Адаптовано 09.05.2017 р.:
Е.Й. Пацкун, лікар-генетик, кандидат медичних наук, доцент кафедри неврології, нейрохірургії та психіатрії Ужгородського національного університету.
Переглянуто редакційною колегією 10.05.2017 р.


Будь ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:

Хто Ви?

Результати

Loading ... Loading ...

Ваша оцінка сайту УТІС:

Результати

Loading ... Loading ...

Для чого потрібна інформація?

Результати

Loading ... Loading ...

Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?

Результати

Loading ... Loading ...

Всього статей

1443

Наші сайти
Мистецтво
Мистецтво
Навчання
Навчання
Інформація
Інформація
Information
Information
Help Me!