МБФ "ОМНІ-мережа для дітей"
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей

ЦИКЛОСЕРИН

Група/призначення:

Протитуберкульозні препарати, антибіотики. Це антибіотик широкого спектру. Призначається для лікування активного легеневого та поза легеневого туберкульозу.

Альтернативні назви / синоніми: сероміцин.
Діюча речовина: циклосерин.
Рекомендації при вагітності:

Обмежені дані про використання у людини; дані від експериментальних тварин припускають помірний ризик.

Рекомендації при лактації:

Обмежені дані про використання у людини; ймовірно сумісний.

Прийом під час вагітності (короткий висновок):

Обмежені дані від експериментальних тварин та обмежений досвід використання у людини не дають можливості краще оцінити ембріо-фетальний ризик. Найкращою рекомендацією є уникнення призначення препарату при вагітності. Однак, якщо стан матері потребує такого лікування, не слід відміняти препарат у випадку настання вагітності.

Інформація щодо досліджень на тваринах:

У щурів не спостерігали тератогенних ефектів на фоні дози до 100 мг/кг/день, призначеної двом поколінням. Дослідження карциногенності не проводилось. Дослідження мутагенезу були негативними. У щурів не відзначали порушень фертильності при першому спарюванні, але відзначали дещо знижену фертильність в другому спарюванні.

Інформація щодо впливу на плід:

Досвід застосування обмежений. Препарат частково метаболізується до невідомих метаболітів. 50% концентрації в крові елімінується за 12 годин. Інформація про зв’язування з білками відсутня.

Виходячи з молекулярної ваги, циклосерин проникає через плаценту в людини. В амніотичній рідині присутня кількість в межах рівня визначення.

Спільний перинатальний проект (Collaborative Perinatal Project) моніторував 50282 пари мати-дитина, в 3 випадках відбувався вплив препарату в І триместрі. Не виявлено несприятливих ефектів.

Американське торакальне товариство рекомендує уникнення циклосерину протягом вагітності, якщо це можливо, через відсутність інформації щодо його впливу на плід.

Застосування препарату під час вигодовування:

Циклосерин проникає до грудного молока. Концентрація в грудному молоці 4 жінок, які приймали 250 мг 4 рази на день коливалась в межах 6 – 19 мкг/мл, в середньому 72% сироваткового рівня. Приблизно 0,6% добової дози матері проникає згідно з цими розрахунками до грудного молока. В немовлят, які знаходились на грудному вигодовуванні, не спостерігали несприятливих ефектів.

Якщо стан матері вимагає лікування циклосерином, то не слід припиняти грудне вигодовування, особливо, якщо дитина старша 2-х місяців.

У 2001 році американська академія педіатрії класифікувала циклосерин як сумісний з грудним вигодовуванням.

Вплив на фертильність (чоловіків та жінок): відсутня інформація.
Адаптовано за матеріалами:
  1. Briggs G, Freeman R, Towers C, Forinash A. Drugs in Pregnancy and Lactation: a Reference Guide to Fetal and Neonatal Risk. Eleventh edition, 2017, Wolters Kluwer. 1646 pages. ISBN: 978-1-4963-4962-0.
  2. Сайт «Is it compatible with breastfeeding?» Асоціації сприяння культурним та науковим дослідженням грудного вигодовування (http://e-lactancia.org/breastfeeding/cycloserine/product/).
  3. База даних “Drugs and Lactation Database (LactMed)” (https://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK501302/).

 

Адаптовано 18.08.2019 р.:
Е.Й. Пацкун, лікар-генетик, кандидат медичних наук, доцент кафедри неврології, нейрохірургії та психіатрії Ужгородського національного університету.
Переглянуто редакційною колегією 19.08.2019 р.


Будь ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:

Хто Ви?

Результати

Loading ... Loading ...

Ваша оцінка сайту УТІС:

Результати

Loading ... Loading ...

Для чого потрібна інформація?

Результати

Loading ... Loading ...

Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?

Результати

Loading ... Loading ...

Всього статей

1443

Наші сайти
Мистецтво
Мистецтво
Навчання
Навчання
Інформація
Інформація
Information
Information
Help Me!