Інформація
      
Мистецтво
      
Навчання
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей

ЦИКЛОСЕРИН

Група/призначення:

Протитуберкульозні препарати, антибіотики. Це антибіотик широкого спектру. Призначається для лікування активного легеневого та поза легеневого туберкульозу.

Альтернативні назви / синоніми: сероміцин.
Діюча речовина: циклосерин.
Рекомендації при вагітності:

Обмежені дані про використання у людини; дані від експериментальних тварин припускають помірний ризик.

Рекомендації при лактації:

Обмежені дані про використання у людини; ймовірно сумісний.

Прийом під час вагітності (короткий висновок):

Обмежені дані від експериментальних тварин та обмежений досвід використання у людини не дають можливості краще оцінити ембріо-фетальний ризик. Найкращою рекомендацією є уникнення призначення препарату при вагітності. Однак, якщо стан матері потребує такого лікування, не слід відміняти препарат у випадку настання вагітності.

Інформація щодо досліджень на тваринах:

У щурів не спостерігали тератогенних ефектів на фоні дози до 100 мг/кг/день, призначеної двом поколінням. Дослідження карциногенності не проводилось. Дослідження мутагенезу були негативними. У щурів не відзначали порушень фертильності при першому спарюванні, але відзначали дещо знижену фертильність в другому спарюванні.

Інформація щодо впливу на плід:

Досвід застосування обмежений. Препарат частково метаболізується до невідомих метаболітів. 50% концентрації в крові елімінується за 12 годин. Інформація про зв’язування з білками відсутня.

Виходячи з молекулярної ваги, циклосерин проникає через плаценту в людини. В амніотичній рідині присутня кількість в межах рівня визначення.

Спільний перинатальний проект (Collaborative Perinatal Project) моніторував 50282 пари мати-дитина, в 3 випадках відбувався вплив препарату в І триместрі. Не виявлено несприятливих ефектів.

Американське торакальне товариство рекомендує уникнення циклосерину протягом вагітності, якщо це можливо, через відсутність інформації щодо його впливу на плід.

Застосування препарату під час вигодовування:

Циклосерин проникає до грудного молока. Концентрація в грудному молоці 4 жінок, які приймали 250 мг 4 рази на день коливалась в межах 6 – 19 мкг/мл, в середньому 72% сироваткового рівня. Приблизно 0,6% добової дози матері проникає згідно з цими розрахунками до грудного молока. В немовлят, які знаходились на грудному вигодовуванні, не спостерігали несприятливих ефектів.

Якщо стан матері вимагає лікування циклосерином, то не слід припиняти грудне вигодовування, особливо, якщо дитина старша 2-х місяців.

У 2001 році американська академія педіатрії класифікувала циклосерин як сумісний з грудним вигодовуванням.

Вплив на фертильність (чоловіків та жінок): відсутня інформація.
Адаптовано за матеріалами:
  1. Briggs G, Freeman R, Towers C, Forinash A. Drugs in Pregnancy and Lactation: a Reference Guide to Fetal and Neonatal Risk. Eleventh edition, 2017, Wolters Kluwer. 1646 pages. ISBN: 978-1-4963-4962-0.
  2. Сайт «Is it compatible with breastfeeding?» Асоціації сприяння культурним та науковим дослідженням грудного вигодовування (http://e-lactancia.org/breastfeeding/cycloserine/product/).
  3. База даних “Drugs and Lactation Database (LactMed)” (https://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK501302/).

 

Адаптовано 18.08.2019 р.:
Е.Й. Пацкун, лікар-генетик, кандидат медичних наук, доцент кафедри неврології, нейрохірургії та психіатрії Ужгородського національного університету.
Переглянуто редакційною колегією 19.08.2019 р.Будь ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:


Опитування
Хто Ви?
Лікар
Середній медпрацівник
Студент (інтерн)
Вагітна жінка
Родичі вагітної жінки
Зацікавлена особа
Інше


Подивитись результати

Опитування
Ваша оцінка сайту УТІС:
Відмінно
Добре
Задовільно
Погано


Подивитись результати

Опитування
Для чого потрібна інформація?
Для роботи
Для навчання
Для лікування
Для догляду за хворим
З цікавості
Інше


Подивитись результати

Опитування
Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?
Повернусь і буду рекомендувати знайомим
Повернусь, бо потрібна інформація
Зайшов на сайт випадково
Не повернусь, бо не цікаво


Подивитись результати