ЦИКЛОПЕНТОЛАТ
Назва англійською мовою: cyclopentolate.
Група/призначення:
Парасимпатолітик, офтальмологічний препарат.
Альтернативні назви / синоніми: циклогіл.
Діюча речовина: циклопентолат.
Рекомендації при вагітності:
Відсутні дані про використання у людини – ймовірно сумісний.
Рекомендації при лактації:
Відсутні дані про використання у людини – ймовірно сумісний.
Прийом під час вагітності (короткий висновок):
Відсутні повідомлення про використання циклопентолату офтальмологічного в період вагітності у людини. Репродуктивні дослідження у тварин не проводились. Кількість препарату, яка абсорбується до системної циркуляції невідома. Для зниження цієї кількості виробник рекомендує використовувати тільки 1 краплю препарату в кожне око, після чого натискати на носослізний канал протягом 2-3 хвилин.
Інформація щодо досліджень на тваринах:
Репродуктивні дослідження в експериментальних тварин не проводились, також не проводились дослідження карциногенності та мутагенності.
Інформація щодо впливу на плід:
Циклопентолат офтальмологічний є антихолінергічним препаратом для місцевого застосування. Призначається для медикаментозного мідріазу (розширення зіниці) та циклоплегії (параліч війкового м’язу). Хоча кількість, яка проникає до системної циркуляції невідома, ймовірно, вона є низькою. У молодших пацієнтів, особливо немовлят, є ризик виникнення побічних ефектів з боку центральної нервової, серцево-судинної, дихальної систем.
Невідомо, чи циклопентолат проникає через плаценту, молекулярна вага препарату припускає такий трансфер. Невідома кількість, яка проникає до системної циркуляції, видається низькою.
Застосування препарату під час вигодовування:
Відсутні повідомлення про використання препарату в період лактації у людини. Молекулярна вага припускає екскрецію до грудного молока. Кількість, яка проникає до системної циркуляції видається низькою, для зниження цієї кількості виробник рекомендує використовувати тільки 1 краплю препарату в кожне око, після чого натискати на носослізний канал протягом 2-3 хвилин.
Вплив на фертильність (чоловіків та жінок): відсутня інформація.
Адаптовано за матеріалами:
- Briggs G, Freeman R, Towers C, Forinash A. Drugs in Pregnancy and Lactation: a Reference Guide to Fetal and Neonatal Risk. Eleventh edition, 2017, Wolters Kluwer. 1646 pages. ISBN: 978-1-4963-4962-0.
- Інформаційна система Центру репродуктивної токсикології “Reprotox” (http://www.reprotox.org).
- База даних “Drugs and Lactation Database (LactMed)” – https://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK501664/.