МБФ "ОМНІ-мережа для дітей"
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей

КУРАРЕ

Група/призначення:

Міорелаксант з антидеполяризуючою дією. Кураре – це екстракт кори, який використовували для змащування вістря стріл індіанцями долин Амазонки та Оріноко в Південній Америці. Активною речовиною кураре є тубокурарин, який застосовується в медицині в якості скелетного міорелаксанту. Активність скелетної мускулатури є важливою для нормального розвитку кінцівок, кісток, пуповини.

Альтернативні назви / синоніми:

Тубокурарин, тубокурарину хлорид, d-тубокурарин.

Діюча речовина: кураре.
Рекомендації при вагітності:

Обмежені дані; ймовірно сумісний при одноразовому введенні, проте доступні інші препарати (курареподібні).

Рекомендації при лактації: відсутня інформація.
Прийом під час вагітності (короткий висновок):

Кураре асоціюється з позиційними аномаліями кінцівок в експериментальних тварин. Доступне одне повідомлення про дитину з артрогрипозом після тривалого лікування матері кураре.

Інформація щодо досліджень на тваринах:

Лікування ембріонів курчат кураре призводило до зниження скоротливості м’язів, ймовірно, через порушення розвитку саркоплазматичного ретикулуму. Такий механізм може пояснити підвищення частоти деформацій кінцівок, включно з клишоногістю та артрогрипозом у курчат та потомства щурів, лікованих тубокурарином. Повільне внутрішньовенне введення тубокурарину плодам ягнят асоціювалось з невеликим зменшенням частоти серцевих скорочень та середнього артеріального тиску. Навіть відносно високі дози не впливали на гемодинаміку та функцію кардіоваскулярної системи.

Інформація щодо впливу на плід:

Досвід обмежений.

Доступне одне повідомлення про жінку, ліковану тубокурарином від правця протягом 2-1/2 тижнів наприкінці І триместру вагітності і в якої народилась дитина з артрогрипозом. Подібність цих аномалій до описаних в експериментальних тварин та передбачуваний механізм впливу на іммобілізацію кінцівок підняла питання про причинний зв’язок між препаратом та несприятливим наслідком.

Коротке лікування міорелаксантами, як для хірургічних процедур, навряд чи призведе до аномалій кінцівок. Навіть одноразове введення тубокурарину може спричинити гіпотонію у плода. Не очікується, що це призведе до ушкодження плода при введенні в кесаревому розтині, в цьому випадку немовля може демонструвати  млявість чи зниження дихальних зусиль після народження.

Не виявлено несприятливих наслідків у 25 немовлят, народжених після отримання внутрішньовенно або внутрішньом’язово тубокурарину в дозі 1,5-3 мг/кг для діагностичних або терапевтичних процедур в ІІ або ІІІ триместрі вагітності.

Застосування препарату під час вигодовування: відсутня інформація.
Вплив на фертильність (чоловіків та жінок): відсутня інформація.
Адаптовано за матеріалами:
  1. Інформаційна система Центру репродуктивної токсикології “Reprotox” (http://www.reprotox.org).

 

Адаптовано 26.06.2018 р.:
Е.Й. Пацкун, лікар-генетик, кандидат медичних наук, доцент кафедри неврології, нейрохірургії та психіатрії Ужгородського національного університету.
Переглянуто редакційною колегією 27.06.2018р.


Будь ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:

Хто Ви?

Результати

Loading ... Loading ...

Ваша оцінка сайту УТІС:

Результати

Loading ... Loading ...

Для чого потрібна інформація?

Результати

Loading ... Loading ...

Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?

Результати

Loading ... Loading ...

Всього статей

1437

Наші сайти
Мистецтво
Мистецтво
Навчання
Навчання
Інформація
Інформація
Information
Information
Help Me!