МБФ "ОМНІ-мережа для дітей"
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей
УКРАЇНСЬКІ ДІТИ З ОСОБЛИВИМИ ПОТРЕБАМИ ПОТРЕБУЮТЬ ДОПОМОГИ!

КРОМОЛІН-НАТРІЙ

Група/призначення:  

Кромолін-натрій є специфічним засобом, який застосовується при бронхіальній астмі та бронхоспастичних станах. Затримує вивільнення з опасистих клітин слизової оболонки дихальних шляхів медіаторних речовин, що сприяють розвитку бронхоспазму, алергії і запалення.

Альтернативні назви / синоніми:

Інтал, іфірал (назальні краплі), ломудал, кромоглікат натрію, кромолін, оптікром (очні краплі), рінакрон, вівідрин (очні краплі, аерозоль назальний).

Діюча речовина: кромолін-натрій.
Рекомендації при вагітності: сумісний.
Рекомендації при лактації:

Відсутня інформація про використання у людини; ймовірно сумісний.

Прийом під час вагітності (короткий висновок):

Враховуючи дані, отримані в експериментальних тварин, не очікується збільшення частоти вроджених вад розвитку. Препарат є прийнятним для лікування астми при вагітності.

Інформація щодо досліджень на тваринах:

Кромолін-натрій при введенні мишам, щурам та кролям внутрішньовенно та підшкірно не викликав аномалій у плодів.

Інформація щодо впливу на плід:

Наводимо дані різних досліджень.

Аналіз 296 клінічних повідомлень про вживання кромолін-натрію протягом всієї або частини вагітності не виявив зростання частоти вроджених вад у плодів, які би можна пов’язати з дією препарату.

Також не виявлено підвищення ризику великих вроджених вад у дітей від 151 вагітності у жінок з бронхіальною астмою, яких лікували інгаляційно, інтраназально або очними краплями з кромолін-натрієм в І триместрі.

Невідомо, чи препарат приникає через плаценту або в грудне молоко.

Через безпечність кромолін-натрію у 2003 та 2004 роках експерти охарактеризували його як препарат вибору (першої черги) для лікування астми при вагітності.

Опитування, проведене Мічиганським медичним центром щодо результатів 229101 доношеної вагітності за період 1985-1992 років, виявило, що 191 новонароджений зазнав впливу кромолін-натрію в І триместрі.  Виявлено 7 вроджених вад розвитку (3,5%), з них: 1 кардіоваскулярна аномалія, 1 розщілина обличчя, 1 полідактилія; не виявлено розщілини хребта, редукційних вад кінцівок та гіпоспадії (інформація в даному проекті доступна тільки щодо цих 6 вроджених вад). Ці дані не підтверджують асоціацію між вродженими вадами та вживанням кромолін-натрію.

Застосування препарату під час вигодовування:

Відсутня інформація про дію кромолін-натрію при лактації. У 2004 році експерти дійшли висновку, що він є безпечним при лактації.

Вплив на фертильність (чоловіків та жінок): відсутня інформація.
Адаптовано за матеріалами:
  1. Інформаційна система Центру репродуктивної токсикології “Reprotox” (http://www.reprotox.org).
  2. Briggs G, Freeman R, Yaffe S. Drugs in Pregnancy and Lactation: a Reference Guide to Fetal and Neonatal Risk. Ninth edition, 2011, Wolters Kluwer, Lippincott Williams & Wilkins. 1728 pages. ISBN: 978-1-60831-708-0.

 

Адаптовано 01.05.2015 р.:
Е.Й. Пацкун, лікар-генетик, кандидат медичних наук, доцент кафедри неврології, нейрохірургії та психіатрії Ужгородського національного університету.
Переглянуто редакційною колегією 10.07.2015 р.


Будь ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:

Хто Ви?

Результати

Loading ... Loading ...

Ваша оцінка сайту УТІС:

Результати

Loading ... Loading ...

Для чого потрібна інформація?

Результати

Loading ... Loading ...

Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?

Результати

Loading ... Loading ...