МБФ "ОМНІ-мережа для дітей"
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей

КРОМОЛІН-НАТРІЙ

Група/призначення:  

Кромолін-натрій є специфічним засобом, який застосовується при бронхіальній астмі та бронхоспастичних станах. Затримує вивільнення з опасистих клітин слизової оболонки дихальних шляхів медіаторних речовин, що сприяють розвитку бронхоспазму, алергії і запалення.

Альтернативні назви / синоніми:

Інтал, іфірал (назальні краплі), ломудал, кромоглікат натрію, кромолін, оптікром (очні краплі), рінакрон, вівідрин (очні краплі, аерозоль назальний).

Діюча речовина: кромолін-натрій.
Рекомендації при вагітності: сумісний.
Рекомендації при лактації:

Відсутня інформація про використання у людини; ймовірно сумісний.

Прийом під час вагітності (короткий висновок):

Враховуючи дані, отримані в експериментальних тварин, не очікується збільшення частоти вроджених вад розвитку. Препарат є прийнятним для лікування астми при вагітності.

Інформація щодо досліджень на тваринах:

Кромолін-натрій при введенні мишам, щурам та кролям внутрішньовенно та підшкірно не викликав аномалій у плодів.

Інформація щодо впливу на плід:

Наводимо дані різних досліджень.

Аналіз 296 клінічних повідомлень про вживання кромолін-натрію протягом всієї або частини вагітності не виявив зростання частоти вроджених вад у плодів, які би можна пов’язати з дією препарату.

Також не виявлено підвищення ризику великих вроджених вад у дітей від 151 вагітності у жінок з бронхіальною астмою, яких лікували інгаляційно, інтраназально або очними краплями з кромолін-натрієм в І триместрі.

Невідомо, чи препарат приникає через плаценту або в грудне молоко.

Через безпечність кромолін-натрію у 2003 та 2004 роках експерти охарактеризували його як препарат вибору (першої черги) для лікування астми при вагітності.

Опитування, проведене Мічиганським медичним центром щодо результатів 229101 доношеної вагітності за період 1985-1992 років, виявило, що 191 новонароджений зазнав впливу кромолін-натрію в І триместрі.  Виявлено 7 вроджених вад розвитку (3,5%), з них: 1 кардіоваскулярна аномалія, 1 розщілина обличчя, 1 полідактилія; не виявлено розщілини хребта, редукційних вад кінцівок та гіпоспадії (інформація в даному проекті доступна тільки щодо цих 6 вроджених вад). Ці дані не підтверджують асоціацію між вродженими вадами та вживанням кромолін-натрію.

Застосування препарату під час вигодовування:

Відсутня інформація про дію кромолін-натрію при лактації. У 2004 році експерти дійшли висновку, що він є безпечним при лактації.

Вплив на фертильність (чоловіків та жінок): відсутня інформація.
Адаптовано за матеріалами:
  1. Інформаційна система Центру репродуктивної токсикології “Reprotox” (http://www.reprotox.org).
  2. Briggs G, Freeman R, Yaffe S. Drugs in Pregnancy and Lactation: a Reference Guide to Fetal and Neonatal Risk. Ninth edition, 2011, Wolters Kluwer, Lippincott Williams & Wilkins. 1728 pages. ISBN: 978-1-60831-708-0.

 

Адаптовано 01.05.2015 р.:
Е.Й. Пацкун, лікар-генетик, кандидат медичних наук, доцент кафедри неврології, нейрохірургії та психіатрії Ужгородського національного університету.
Переглянуто редакційною колегією 10.07.2015 р.


Будь ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:

Хто Ви?

Результати

Loading ... Loading ...

Ваша оцінка сайту УТІС:

Результати

Loading ... Loading ...

Для чого потрібна інформація?

Результати

Loading ... Loading ...

Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?

Результати

Loading ... Loading ...

Всього статей

1443

Наші сайти
Мистецтво
Мистецтво
Навчання
Навчання
Інформація
Інформація
Information
Information
Help Me!