МБФ "ОМНІ-мережа для дітей"
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей

КОРТИКОТРОПІН

Група/призначення:

Гормон передньої долі гіпофіза, фізіологічний стимулятор кори наднирників. Викликає посилення біосинтезу кортикостероїдних гормонів, головним чином глюкокортикоїдів, а також андрогенів.

Раніше кортикотропін широко застосовували для лікування ревматизму, інфекційних неспецифічних поліартритів, бронхіальної астми, гострого лімфобластного і мієлобластного лейкозів, нейродерміту, екземи, різних алергічних та інших захворювань. В даний час для цих цілей зазвичай застосовують глюкокортикоїди, а також нестероїдні препарати. В основному кортикотропін застосовують при вторинній гіпофункції кори наднирників для попередження атрофії наднирників та розвитку “синдрому відміни” після тривалого лікування кортикостероїдними препаратами. Разом з тим кортикотропін продовжує залишатися ефективним засобом для лікування вищезазначених захворювань.  Кортикотропін використовують також для дослідження функціонального стану гіпоталамо-гіпофізарно-наднирикової системи.

Альтернативні назви / синоніми: адренокортикотропний гормон.
Діюча речовина: кортикотропін.
Рекомендації при вагітності:

Обмежені дані про застосування у людини, відсутні адекватні дані від експериментальних тварин.

Рекомендації при лактації:

Відсутня інформація про застосування у людини, ймовірно сумісний.

Прийом під час вагітності (короткий висновок):

Призначений вагітним кортикотропін не проникає через плаценту, але викликає підвищення рівня кортикостероїдів у матері, що може вплинути на процес формування піднебіння у плода, оскільки відомо, що кортикостероїди асоціюються саме з розщілинами піднебіння (див. статтю Гідрокортизон).

Інформація щодо досліджень на тваринах:

При введенні мишам 5 мг кортикотропіну кожні 6 годин протягом 2-3 днів починаючи з 13 дня гестації спостерігали розщілини піднебіння.

Інформація щодо впливу на плід:

Відсутня інформація про застосування кортикотропіну при вагітності.

Проводились невеликі епідеміологічні дослідження, які не продемонстрували зростання частоти розщілин піднебіння або інших вроджених вад, асоційованих з материнським лікуванням кортикостероїдами. Інші епідеміологічні дослідження знайшли асоціацію між розщілинами обличчя та кортикостероїдами. Одне з них виявило асоціацію тільки при вживанні кортикостероїдів місцево. Аналіз тератологічних досліджень щодо кортикостероїдів дійшов висновку про відсутність зростання частоти вроджених вад розвитку, але асоціація з розщілинами обличчя  не може бути виключена.

Застосування препарату під час вигодовування:  відсутня інформація.
 Вплив на фертильність (чоловіків та жінок): відсутня інформація.
Адаптовано за матеріалами:
  1. Інформаційна система Центру репродуктивної токсикології “Reprotox” (http://www.reprotox.org).
  2. Briggs G, Freeman R, Yaffe S. Drugs in Pregnancy and Lactation: a Reference Guide to Fetal and Neonatal Risk. Ninth edition, 2011, Wolters Kluwer, Lippincott Williams & Wilkins. 1728 pages. ISBN: 978-1-60831-708-0.

 

Адаптовано 01.05.2015 р.:
Е.Й. Пацкун, лікар-генетик, какдидат медичних наук, доцент кафедри неврології, нейрохірургії та психіатрії Ужгородського національного університету.
Переглянуто редакційною колегією 10.09.2015 р.


Будь ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:

Хто Ви?

Результати

Loading ... Loading ...

Ваша оцінка сайту УТІС:

Результати

Loading ... Loading ...

Для чого потрібна інформація?

Результати

Loading ... Loading ...

Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?

Результати

Loading ... Loading ...

Всього статей

1434

Наші сайти
Мистецтво
Мистецтво
Навчання
Навчання
Інформація
Інформація
Information
Information
Help Me!