МБФ "ОМНІ-мережа для дітей"
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей

ІНФЕКЦІЯ, СПРИЧИНЕНА CLOSTRIDIOIDES DIFFICILE

Назва англійською мовою:  Clostridioides difficile.

Clostridioides (раніше Clostridium) difficile (C. difficile) – це анаеробна грампозитивна паличка, яка виділяє токсини A і B, надмірно розмножуючись в кишківнику в результаті використання антибіотиків з широким спектром антибактеріальної дії. Спричинена цим мікроорганізмом діарея називається псевдомембранозним колітом.

Альтернативні назви / синоніми: Clostridium difficile, Clostridioides difficile, діарея, асоційована з  C. Difficile.
Діюча речовина: C. Difficile (C. Diff).
Інфекція, спричинена C. Difficile під час вагітності (короткий висновок): 

Згідно зі статистикою CDC (Центрів з контролю та профілактики захворювань в США) щороку реєструється 500000 випадків інфекції, приблизно 1 з 6 пацієнтів повторно інфікується в наступні 2-8 тижнів.

Оригінальна наукова стаття Американської колегії акушерів та гінекологів у 2018 році наводить наступні додаткові фактори ризику виникнення інфекції, спричиненої C. Difficile у вагітних: паління, багатоплідна вагітність, пневмонія, пієлонефрит, кесарський розтин, рани промежини. Захворюваність та смертність, пов’язані з цією інфекцією є значними, тому лікарі повинні звертати увагу і не пропустити клінічних ознак інфекції.

Вагітні жінки з інфекцією, спичиненою C. Difficile демонструють вищий рівень неефективності лікування та несприятливих результатів в порівнянні із національними  показниками (США).

Інформація щодо впливу на плід:

Доступні повідомлення:

Серед 13 млн медичних записів про пологи 2757 (0,02%) були ускладнені інфікуванням C. Difficile, що асоціювалось з материнською смертністю, сепсисом, паралітичною кишковою непрохідністю, тромбоемболією, затримкою в лікарні понад 2 тижні. Асоційовані фактори ризику інфікування були наступні: вік понад 35 років, багатоплідна вагітність, паління, запальні захворювання кишечника, тривале застосування антибіотиків, пневмонія, пієлонефрит, інфіковані рани живота або промежини.

Повідомляється про жінок на різних термінах вагітності, успішно лікованих з приводу  C.  Difficile інфекції. В одному з повідомлень описані 6 випадків, один яких закінчився втратою плода. В іншому випадку на 33 тижні вагітності зареєстрували аномальну частоту серцевих скорочень у плода на фоні ацидемії у матері, що призвело до кесаревого розтину та потреби в інтенсивній допомозі дитині. В дитини не було діагностовано великих вроджених вад та ускладнень, надалі вона нормально розвивалась у віці 6 місяців.

У 1980 роках у більшості новонароджених цей мікроорганізм виявлявся в калі. Зараження відбувається як вагінальним, так і назокоміальним шляхами.

Інфекція, спричинена C. Difficile під час вигодовування:

Відомо, що у хом’яків антитіла проти токсину C. Difficile потрапляють до молока і захищають новонароджених від кишкових захворювань.

Продемонстровано зв’язування токсину C. Difficile з компонентами грудного молока людини. Відомо про жінку, яка самолікувалась ципрофлоксацином, годуючи немовля, в якого розвинулась інфекція C. Difficile після екскреції невизначеної кількості антибіотика в молоко.

Вплив на фертильність (чоловіків та жінок): відсутня інформація.
Адаптовано за матеріалами:
  1. Інформаційна система Центру репродуктивної токсикології “Reprotox”.
  2. Alston AD, Valle LJ. Clostridioides difficile in pregnancy. Інформація з сайту “Women’s Healthcare – A Clinical Journal for NPs”.
  3. Saha S, Pardi R, Pardi D, Khanna S. The Effect of Clostridium Difficile Infection on Pregnancy and Neonatal Outcomes: an Observational Study: 214. Official journal of the American College of Gastroenterology (ACG) 2018. 113, S125.
  4. Meda M, Virgincar N, Gentry V, Walker A, Macdonald N, Hooper M, Wells S, Anderson C, Garner D, Mumtaz S, Smith A. Clostridium difficile infection in pregnant and postpartum women in 2 hospitals and a review of literature. Am J Infect Control. 2019 Jan;47(1):e7-e14. doi: 10.1016/j.ajic.2018.06.001. Epub 2018 Jul 6. PMID: 30612611.

 

Адаптовано 27.12.2023 р.:
Е.Й. Пацкун, лікар-генетик, кандидат медичних наук, доцент кафедри факультетської терапії Ужгородського національного університету.
Переглянуто редакційною колегією 27.12.2023 р.


Будь ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:

Хто Ви?

Результати

Loading ... Loading ...

Ваша оцінка сайту УТІС:

Результати

Loading ... Loading ...

Для чого потрібна інформація?

Результати

Loading ... Loading ...

Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?

Результати

Loading ... Loading ...

Всього статей

1442

Наші сайти
Мистецтво
Мистецтво
Навчання
Навчання
Інформація
Інформація
Information
Information
Help Me!