МБФ "ОМНІ-мережа для дітей"
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей

ХЛОРТАЛІДОН

Назва англійською мовою:  chlorthalidone.
Група/призначення:

Пероральний діуретик тривалої дії з гіпотензивною активністю. Це група тіазидних діуретиків.

Альтернативні назви / синоніми:

Таклор, дихлор-25, гігротон, оксодолін. Комбіновані препарати: теноретик (хлорталідон і атенолол), едарбіклор (хлорталідон і азилсартан).

Діюча речовина: хлорталідон.
Рекомендації при вагітності:

Протипоказаний, за винятком жінок, які до вагітності його отримували.

Рекомендації при лактації: сумісний.
Прийом під час вагітності (короткий висновок):

Структурно пов’язаний з тіазидними діуретиками (див. хлоротіазід). В цілому не рекомендується лікувати гестаційну гіпертензію діуретиками через гіповолемію матері, характерну для цього стану. Дані від експериментальних тварин не припускають підвищення ризику вроджених вад. Цей препарат та інші тіазидні діуретики протипоказані в період вагітності через потенційний вплив на немовля. Якщо для лікування жінки потрібно приймати препарати цієї групи, то вона може його продовжувати.

Інформація щодо досліджень на тваринах:

Репродуктивні дослідження у щурів і кролів з використанням доз, які у 420 разів перевищували рекомендовану для людини, не виявили несприятливого впливу на плід.

Не спостерігали підвищення частоти вроджених вад у щурів, мишей, кролів, хом’яків.

Інформація щодо впливу на плід:

Спільний перинатальний проект (Collaborative Perinatal Project) включив 20 жінок, які в період вагітності приймали хлорталідон і виявив асоціацію з паховою килою і вродженим вивихом стегна. Проте ці асоціації не були підтверджені іншими дослідженнями.

Хлорталідон та тіазидні діуретики проникають через зрілу плаценту людини, вони асоціювались з тромбоцитопенією, кровотечами, порушенням електролітного балансу в новонароджених. Ця група препаратів також асоціюються з гіперглікемією матерів з наступною гіпоглікемією у немовлят.

У випадку призначення матерям хлорталідону для профілактики токсикозу вагітних спостерігали підвищення показників маси тіла та росту новонароджених. Дане дослідження не вивчало впливу на рівень глюкози у матерів.

Діуретики не попереджають і не змінюють перебігу токсикозу вагітних. Ці препарати, призначені у ІІ та ІІІ триместрах можуть зменшувати перфузію плаценти.

Не рекомендується призначати вагітним хлорталідон, за винятком жінок, які постійно лікувались цим препаратом і завагітніли на цьому фоні.

Застосування препарату під час вигодовування:

Хлорталідон проникає до грудного молока. Період напіввиведення у дорослих становить в середньому 50 годин. У немовлят таке повільне виведення може призвести до накопичення, особливо у щойно народжених або передчасно народжених.

Повідомляється про 7 жінок, які приймали 50 мг хлорталідону перорально перед та після пологів. Через 3 дні після пологів рівень препарату в грудному молоці коливався в межах від 90 до 860 мкг/л. Підрахували, що в цьому випадку немовля отримає з грудним молоком приблизно 180 мкг хлорталідону, що становить блтзько 6% материнської дози, скорегованої на вагу.

Хлорталідон успішно використовується для пригнічення лактації – 200 мг перорально одразу після пологів, а далі 100 мг щодня протягом 3 днів у поєднання з обмеженням споживання рідини та перев’язуванням грудей. Однак, порівняльне  дослідження не виявило різниці між хлорталідоном в дозі 200 мг щодня протягом 7,6 днів та плацебо щодо підтікання молока, набряку грудей і болі.  Відсутні дані про вплив діуретиків на вже встановлену лактацію, яка триває.

Вплив на фертильність (чоловіків та жінок): відсутня інформація.
Адаптовано за матеріалами:
  1. Briggs G, Freeman R, Towers C, Forinash A. Drugs in Pregnancy and Lactation: a Reference Guide to Fetal and Neonatal Risk. Eleventh edition, 2017, Wolters Kluwer. 1646 pages. ISBN: 978-1-4963-4962-0.
  2. Інформаційна система Центру репродуктивної токсикології “Reprotox” (http://www.reprotox.org).
  3. База даних “Drugs and Lactation Database (LactMed)” – https://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK501562/.

 

Адаптовано 06.06.2022 р.:
Е.Й. Пацкун, лікар-генетик, кандидат медичних наук, доцент кафедри неврології, нейрохірургії та психіатрії Ужгородського національного університету
Переглянуто редакційною колегією 06.06.2022 р.


Будь ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:

Хто Ви?

Результати

Loading ... Loading ...

Ваша оцінка сайту УТІС:

Результати

Loading ... Loading ...

Для чого потрібна інформація?

Результати

Loading ... Loading ...

Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?

Результати

Loading ... Loading ...

Всього статей

1437

Наші сайти
Мистецтво
Мистецтво
Навчання
Навчання
Інформація
Інформація
Information
Information
Help Me!