МБФ "ОМНІ-мережа для дітей"
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей

ДИСУЛЬФІД ВУГЛЕЦЮ

Група/призначення:  

Це неорганічна сполука карбону та сульфуру. За звичайних умов являє собою прозору або жовтувату летку рідину з ефірним запахом. Використовується для синтезу штучних волокон, в якості розчинника, є активним компонентом деяких пестицидів; отруйна речовина.

Альтернативні назви / синоніми:

Сірковуглець, дисульфід карбону.

Діюча речовина: дисульфід вуглецю.
Рекомендації при вагітності:

Дотримання меж допустимої концентрації в робочих приміщеннях не призводить до підвищення частоти вроджених вад розвитку.   

Рекомендації при лактації: відсутня інформація.
Прийом під час вагітності (короткий висновок):

Підвищує частоту вроджених вад розвитку в експериментальних тварин в дозах, значно вищих за очікувані при впливі на людину. Поведінкові зміни у потомства щурів виникали при рівні впливу, аналогічному показнику на робочих місцях. Тільки одне повідомлення інформує про підвищення частоти вроджених вад у працівників, а надійність контрольної групи викликає запитання.

Інформація щодо досліджень на тваринах:

Дослідження у щурів продемонстрували підвищення частоти вроджених вад після впливу дисульфіду вуглецю. Аномалії охоплювали центральну нервову систему та скелет, також були поведінкові зміни у потомства. Частота вроджених вад зростала при впливі концентрації 50 ppm (частин на мільйон, parts  per million) (приблизно 170 мг/м³). При впливі концентрації на рівні отримуваній на робочих місцях (0,33 мг/м³) не виявляли вроджених вад, але спостерігали нейроповедінкові відхилення. Інша група дослідників також повідомила про поведінкові зміни у потомства щурів, однак, рецензент наголошує, що більшість тестованих розчинників демонструють такі ефекти у щурів. Проте не всі розчинники призводять до таких наслідків при впливі на рівні, аналогічному отримуваному на виробництві. Вплив на вагітних щурів викликає зниження активності оксидаз у потомства, що призводить до зниження здатності до біотрансформації деяких ліків. У кролів вплив газу дисульфіду вуглецю викликав вроджені вади тільки на фоні токсичних для матері доз.

Дисульфід вуглецю проникає через плаценту у мишей і накопичується в нейроепітелії ембріонів.

Інформація щодо впливу на плід:

Було припущено, що при впливі дисульфіду вуглецю на жінок на ткацькому виробництві збільшується частота спонтанних абортів. Наступне дослідження цієї ж групи вчених виявило, що, хоча частота самовільних абортів у працівниць текстильного виробництва та жінок робітників видається вищою, не встановлено зв’язку з впливом дисульфіду вуглецю.

Китайське дослідження повідомило при підвищення частоти вроджених вад розвитку в групі жінок з професійним впливом дисульфіду вуглецю. Частота вроджених вад становила лише 2,4%, в контрольній групі тільки 1,4% – незвично низькі рівні в порівнянні з результатами інших досліджень. Вроджені вади включали вади серця, пахові кили, вади центральної нервової системи без специфічних ознак.

Застосування препарату під час вигодовування: відсутня інформація.
Вплив на фертильність (чоловіків та жінок):

Дисульфід вуглецю посилює частоту скорочень матки у щурів у відповідь на інші подразники. Було повідомлено, що жінки з впливом дисульфіду вуглецю, мають зміни менструального циклу, що свідчить про гормональні зміни. У самців щурів високі дози асоціювались з порушенням копулятивної поведінки та зменшенням кількості сперматозоїдів. У чоловіків токсичні рівні дисульфіду вуглецю також призводили до порушення лібідо та зміни в спермограмі з порушенням концентрації гонадотропінів. У чоловіків з професійним впливом низького рівня дисульфіду вуглецю не відзначали аномалій в спермограмі в порівнянні з контрольною групою чоловіків, які працюють на цьому ж підприємстві.

Адаптовано за матеріалами:
  1. Інформаційна система Центру репродуктивної токсикології “Reprotox” (http://www.reprotox.org).

 

Адаптовано 09.05.2018р.:
Е.Й. Пацкун, лікар-генетик, кандидат медичних наук, доцент кафедри неврології, нейрохірургії та психіатрії Ужгородського національного університету.
Переглянуто редакційною колегією 10.05.2018 р.


Будь ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:

Хто Ви?

Результати

Loading ... Loading ...

Ваша оцінка сайту УТІС:

Результати

Loading ... Loading ...

Для чого потрібна інформація?

Результати

Loading ... Loading ...

Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?

Результати

Loading ... Loading ...