МБФ "ОМНІ-мережа для дітей"
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей

КАРБОНАТ КАЛЬЦІЮ

Група/призначення: сполука кальцію.

В природі зустрічається у вигляді кількох різновидів: вапняк, крейда, мармур, кальцит, арагоніт. В харчовій промисловості зареєстрований як харчова добавка Е170,  використовується як поверхневий барвник і антацид.

Див. статті Кальцій та Антацидні препарати та вагітність.

Альтернативні назви/ синоніми: немає.
Діюча речовина: карбонат кальцію.
Рекомендації при вагітності:

Сумісний в рекомендованих дозах.

Рекомендації при лактації:

Сумісний в рекомендованих дозах.

Прийом під час вагітності (короткий висновок):

Не встановлено побічних впливів на репродуктивну функцію конкретно кальцій карбонату.

Інформація щодо досліджень на тваринах:

У мишей та щурів харчування з високим вмістом кальцію істотно понижує вагу плода, але не підвищує частоти великих аномалій. Експеримент над мишами показав асоціацію між прийомом кальцію матерями та затримкою кальцифікації скелету плода. У вагітних овець харчування з високим вмістом кальцію було також асоційоване з неправильним формуванням кісток плодів.

Інформація щодо впливу на плід:

Повідомляється про випадок виявлення жовчних каменів з чистого карбонату кальцію у дворічної дитини після пренатального прийому матір’ю добавок кальцію карбонату. Хоча немає доказів, що прийом кальцію матерями приводить до розвитку холелітіазу в дітей, рідкість цього стану та чистота хімічного складу каменів дозволяють припустити асоціацію. Частота такого ускладнення невідома.

Повідомляється про випадок розвитку судом у новонародженого на 5 день після народження, після прийому матір’ю кальцію карбонату, дозою 3-6 гр/день протягом останніх 4 місяців вагітності, як лікування токсикозу.

Надлишковий прийом антицидів кальцію карбонату асоціювався з  молочно-лужним синдромом під час вагітності (у вагітних, які використовували добові дози понад 1,4 грами елементарного кальцію, отриманого з карбонату кальцію).

Контроль гіперкальціємії в цьому випадку призвів до народження здорових дітей.

Навіть при відсутності материнської токсичності одне дослідження припустило, що гіпокальціємія у новонароджених може виникати при використанні високих доз кальцію карбонату під час вагітності.

Дослідження випадок-контроль від національного дослідження із запобігання вроджених вад розвитку не виявило асоціації між застосування кальцію карбонату під час вагітності та  орофаціальними розщілинами, дефектами нервової трубки або ж  гіпоспадією.

Дослідження проблеми, чи добавки кальцію запобігають, пов’язаним з вагітністю гіпертонічними розладами є суперечливими.

Застосування препарату під час вигодовування:

Немає переваг від доповнення харчування солями кальцію протягом останнього періоду вагітності або лактації у випадку дієти з низьким вмістом кальцію.

Додатковий кальцій, необхідний для вироблення молока, поступає внаслідок послабленого виділення кальцію з сечею та мобілізації кальцію з кісток, але не від підвищення прийому кальцію з харчуванням. Причина для занепокоєння полягає в тому, що зміни метаболізму для затримки кальцію протягом вагітності можуть підвищити ризик гіперкальціємії у жінок, які використовували добавки кальцію під час грудного вигодовування.

Деякі дані свідчать, що у жінок з підвищеним вмістом свинцю в кістках добавки кальцію можуть зменшити мобілізацію свинцю з кісток протягом останніх строків вагітності та при лактації.

Вплив на фертильність чоловіків та жінок: немає даних.
Адаптовано за матеріалами:
  1. Інформаційна система Центру репродуктивної токсикології “Reprotox” (http://www.reprotox.org).

 

Адаптовано 08.01.2019 р.:
Перекладач – К.В. Колядко.
Перевірено – Е.Й. Пацкун, лікар-генетик, кандидат медичних наук, доцент кафедри неврології, нейрохірургії та психіатрії Ужгородського національного університету.
Переглянуто редакційною колегією 08.01.2019 р.


Будь ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:

Хто Ви?

Результати

Loading ... Loading ...

Ваша оцінка сайту УТІС:

Результати

Loading ... Loading ...

Для чого потрібна інформація?

Результати

Loading ... Loading ...

Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?

Результати

Loading ... Loading ...

Всього статей

1443

Наші сайти
Мистецтво
Мистецтво
Навчання
Навчання
Інформація
Інформація
Information
Information
Help Me!