Інформація
      
Мистецтво
      
Навчання
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей

КАРБОНАТ КАЛЬЦІЮ

Група/призначення: сполука кальцію.

В природі зустрічається у вигляді кількох різновидів: вапняк, крейда, мармур, кальцит, арагоніт. В харчовій промисловості зареєстрований як харчова добавка Е170,  використовується як поверхневий барвник і антацид.

Див. статті Кальцій та Антацидні препарати та вагітність.

Альтернативні назви/ синоніми: немає.
Діюча речовина: карбонат кальцію.
Рекомендації при вагітності:

Сумісний в рекомендованих дозах.

Рекомендації при лактації:

Сумісний в рекомендованих дозах.

Прийом під час вагітності (короткий висновок):

Не встановлено побічних впливів на репродуктивну функцію конкретно кальцій карбонату.

Інформація щодо досліджень на тваринах:

У мишей та щурів харчування з високим вмістом кальцію істотно понижує вагу плода, але не підвищує частоти великих аномалій. Експеримент над мишами показав асоціацію між прийомом кальцію матерями та затримкою кальцифікації скелету плода. У вагітних овець харчування з високим вмістом кальцію було також асоційоване з неправильним формуванням кісток плодів.

Інформація щодо впливу на плід:

Повідомляється про випадок виявлення жовчних каменів з чистого карбонату кальцію у дворічної дитини після пренатального прийому матір’ю добавок кальцію карбонату. Хоча немає доказів, що прийом кальцію матерями приводить до розвитку холелітіазу в дітей, рідкість цього стану та чистота хімічного складу каменів дозволяють припустити асоціацію. Частота такого ускладнення невідома.

Повідомляється про випадок розвитку судом у новонародженого на 5 день після народження, після прийому матір’ю кальцію карбонату, дозою 3-6 гр/день протягом останніх 4 місяців вагітності, як лікування токсикозу.

Надлишковий прийом антицидів кальцію карбонату асоціювався з  молочно-лужним синдромом під час вагітності (у вагітних, які використовували добові дози понад 1,4 грами елементарного кальцію, отриманого з карбонату кальцію).

Контроль гіперкальціємії в цьому випадку призвів до народження здорових дітей.

Навіть при відсутності материнської токсичності одне дослідження припустило, що гіпокальціємія у новонароджених може виникати при використанні високих доз кальцію карбонату під час вагітності.

Дослідження випадок-контроль від національного дослідження із запобігання вроджених вад розвитку не виявило асоціації між застосування кальцію карбонату під час вагітності та  орофаціальними розщілинами, дефектами нервової трубки або ж  гіпоспадією.

Дослідження проблеми, чи добавки кальцію запобігають, пов’язаним з вагітністю гіпертонічними розладами є суперечливими.

Застосування препарату під час вигодовування:

Немає переваг від доповнення харчування солями кальцію протягом останнього періоду вагітності або лактації у випадку дієти з низьким вмістом кальцію.

Додатковий кальцій, необхідний для вироблення молока, поступає внаслідок послабленого виділення кальцію з сечею та мобілізації кальцію з кісток, але не від підвищення прийому кальцію з харчуванням. Причина для занепокоєння полягає в тому, що зміни метаболізму для затримки кальцію протягом вагітності можуть підвищити ризик гіперкальціємії у жінок, які використовували добавки кальцію під час грудного вигодовування.

Деякі дані свідчать, що у жінок з підвищеним вмістом свинцю в кістках добавки кальцію можуть зменшити мобілізацію свинцю з кісток протягом останніх строків вагітності та при лактації.

Вплив на фертильність чоловіків та жінок: немає даних.
Адаптовано за матеріалами:
  1. Інформаційна система Центру репродуктивної токсикології “Reprotox” (http://www.reprotox.org).

 

Адаптовано 08.01.2019 р.:
Перекладач – К.В. Колядко.
Перевірено – Е.Й. Пацкун, лікар-генетик, кандидат медичних наук, доцент кафедри неврології, нейрохірургії та психіатрії Ужгородського національного університету.
Переглянуто редакційною колегією 08.01.2019 р.Будь ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:


Опитування
Хто Ви?
Лікар
Середній медпрацівник
Студент (інтерн)
Вагітна жінка
Родичі вагітної жінки
Зацікавлена особа
Інше


Подивитись результати

Опитування
Ваша оцінка сайту УТІС:
Відмінно
Добре
Задовільно
Погано


Подивитись результати

Опитування
Для чого потрібна інформація?
Для роботи
Для навчання
Для лікування
Для догляду за хворим
З цікавості
Інше


Подивитись результати

Опитування
Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?
Повернусь і буду рекомендувати знайомим
Повернусь, бо потрібна інформація
Зайшов на сайт випадково
Не повернусь, бо не цікаво


Подивитись результати