МБФ "ОМНІ-мережа для дітей"
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей
УКРАЇНСЬКІ ДІТИ З ОСОБЛИВИМИ ПОТРЕБАМИ ПОТРЕБУЮТЬ ДОПОМОГИ!

БРУЦЕЛЬОЗ ТА ВАГІТНІСТЬ

Бруцельоз:  антропозоонозна інфекція, що передається від хворих тварин людині, з переважним ураженням опорно-рухового апарату, нервової та статевої систем організму. Бруцела – це рід бактерій, які викликають інфекцію у худоби та людей.

Синоніми:

Середземноморська гарячка, ундулююча/хвилеподібна гарячка, мальтійська гарячка, гібралтарська гарячка, бруцельоз, бруцельоз при вагітності.

Бруцельоз під час вагітності (короткий висновок):

Бруцельоз спричиняє аборти та передчасні пологи у людини і худоби. Антимікробне лікування може знизити ризик у вагітних.

Інформація щодо тварин:

В інфікованої вагітної худоби спостерігали аборти та передчасні пологи, асоційовані з плацентитом. Частковий захист вагітної рогатої худоби спостерігали при використанні живої ослабленої вакцини. Захист був неповним, однак, в деяких дослідженнях ці вакцини асоціювались з абортом у великої рогатої худоби, овець, бізонів, собак. Здається, що ерітрітол (стаття підсолоджувачі) є найкращим поживним середовищем для Brucella melitensis і одна група вчених вважає, що у людини бруцельоз з меншою ймовірністю спричиняє аборти через нижчу концентрацію ерітрітолу в плаценті та плоді.

Інформація щодо впливу на плід:

Наводимо дані різних досліджень.

Повідомляється про випадок бруцельозу у матері та передчасно народженої дитини на 25 тижні вагітності. Дитину виписали додому після 203 днів госпіталізації (респіраторна підтримка і антибактеріальна терапія).

Рев’ю щодо 92 жінок з гострим бруцельозом повідомило частоту спонтанних абортів в І та ІІ триместрах на рівні 43%, а внутрішньоутробної загибелі плода в ІІІ триместрі – 2%. Автори припустили, що антимікробна терапія клотримазолом або ко-тримоксазолом (бактрим) і рифампіном часто попереджала спонтанний аборт. Вони відзначили, що сприятливий ефект лікування спостерігали у жінок з лихоманкою, а вагінальна кровотеча як правило закінчувалась спонтанним абортом.

Турецьке повідомлення 2011 року порівняло результати вагітностей 39 жінок з бруцельозом та 40 здорових жінок. Частота передчасних пологів була вищою, а вага новонароджених нижчою в основній групі. Не виявлено вроджених вад розвитку у дітей матерів з бруцельозом.

Повідомлення 2015 року описало 101 вагітність з бруцельозом у Перу і визначило частоту загрози аборту/передчасних пологів на рівні 27,7%, самовільних переривань – 12,8%, передчасних пологів – 3,9%, внутрішньоутробної загибелі – 8,1%, вроджених вад розвитку – 1,1%. Вроджений бруцельоз спостерігали у 6,4% дітей. В цій групі 87,5% абортів відбулись в І триместрі. Повідомили про асоціацію між серопозитивністю у жінок зі спонтанними абортами в порівнянні з жінками, які народили доношених немовлят (3,59, 95% ДІ 2,25-5,74).

Бруцельоз під час вигодовування:

Бруцельозна інфекція може передаватись від матері при грудному вигодовуванні. Призначення вакцини вагітним коровам не асоціювалось з появою бруцели в молоці.

Вплив на фертильність (чоловіків та жінок):

У баранів Brucella ovis викликала контагіозний епідідіміт, який призводив до змін придатків, яєчок, статевих залоз. У людини орхоепідідіміт виявлявся в асоціації з бруцельозною інфекцією. Два випадки описали ймовірно статеву трансмісію Brucella melitensis від чоловіка до жінки. В одному випадку був присутній орхоепідідіміт, в іншому збудник виявили тільки в спермі без ураження геніталій.

Повідомляється про вторинну аменорею у двох жінок, інфікованих Brucella melitensis. Лікування інфекції призвело до відновлення нормальної менструальної функції.

Адаптовано за матеріалами:
  1. Інформаційна система Центру репродуктивної токсикології “Reprotox” (http://www.reprotox.org).

 

Адаптовано 11.08.2019 р.:
Е.Й. Пацкун, лікар-генетик, кандидат медичних наук, доцент кафедри неврології, нейрохірургії та психіатрії Ужгородського національного університету.
Переглянуто редакційною колегією 12.08.2019 р.


Будь ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:

Хто Ви?

Результати

Loading ... Loading ...

Ваша оцінка сайту УТІС:

Результати

Loading ... Loading ...

Для чого потрібна інформація?

Результати

Loading ... Loading ...

Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?

Результати

Loading ... Loading ...