МБФ "ОМНІ-мережа для дітей"
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей

БРУЦЕЛЬОЗ ТА ВАГІТНІСТЬ

Бруцельоз:  антропозоонозна інфекція, що передається від хворих тварин людині, з переважним ураженням опорно-рухового апарату, нервової та статевої систем організму. Бруцела – це рід бактерій, які викликають інфекцію у худоби та людей.

Синоніми:

Середземноморська гарячка, ундулююча/хвилеподібна гарячка, мальтійська гарячка, гібралтарська гарячка, бруцельоз, бруцельоз при вагітності.

Бруцельоз під час вагітності (короткий висновок):

Бруцельоз спричиняє аборти та передчасні пологи у людини і худоби. Антимікробне лікування може знизити ризик у вагітних.

Інформація щодо тварин:

В інфікованої вагітної худоби спостерігали аборти та передчасні пологи, асоційовані з плацентитом. Частковий захист вагітної рогатої худоби спостерігали при використанні живої ослабленої вакцини. Захист був неповним, однак, в деяких дослідженнях ці вакцини асоціювались з абортом у великої рогатої худоби, овець, бізонів, собак. Здається, що ерітрітол (стаття підсолоджувачі) є найкращим поживним середовищем для Brucella melitensis і одна група вчених вважає, що у людини бруцельоз з меншою ймовірністю спричиняє аборти через нижчу концентрацію ерітрітолу в плаценті та плоді.

Інформація щодо впливу на плід:

Наводимо дані різних досліджень.

Повідомляється про випадок бруцельозу у матері та передчасно народженої дитини на 25 тижні вагітності. Дитину виписали додому після 203 днів госпіталізації (респіраторна підтримка і антибактеріальна терапія).

Рев’ю щодо 92 жінок з гострим бруцельозом повідомило частоту спонтанних абортів в І та ІІ триместрах на рівні 43%, а внутрішньоутробної загибелі плода в ІІІ триместрі – 2%. Автори припустили, що антимікробна терапія клотримазолом або ко-тримоксазолом (бактрим) і рифампіном часто попереджала спонтанний аборт. Вони відзначили, що сприятливий ефект лікування спостерігали у жінок з лихоманкою, а вагінальна кровотеча як правило закінчувалась спонтанним абортом.

Турецьке повідомлення 2011 року порівняло результати вагітностей 39 жінок з бруцельозом та 40 здорових жінок. Частота передчасних пологів була вищою, а вага новонароджених нижчою в основній групі. Не виявлено вроджених вад розвитку у дітей матерів з бруцельозом.

Повідомлення 2015 року описало 101 вагітність з бруцельозом у Перу і визначило частоту загрози аборту/передчасних пологів на рівні 27,7%, самовільних переривань – 12,8%, передчасних пологів – 3,9%, внутрішньоутробної загибелі – 8,1%, вроджених вад розвитку – 1,1%. Вроджений бруцельоз спостерігали у 6,4% дітей. В цій групі 87,5% абортів відбулись в І триместрі. Повідомили про асоціацію між серопозитивністю у жінок зі спонтанними абортами в порівнянні з жінками, які народили доношених немовлят (3,59, 95% ДІ 2,25-5,74).

Бруцельоз під час вигодовування:

Бруцельозна інфекція може передаватись від матері при грудному вигодовуванні. Призначення вакцини вагітним коровам не асоціювалось з появою бруцели в молоці.

Вплив на фертильність (чоловіків та жінок):

У баранів Brucella ovis викликала контагіозний епідідіміт, який призводив до змін придатків, яєчок, статевих залоз. У людини орхоепідідіміт виявлявся в асоціації з бруцельозною інфекцією. Два випадки описали ймовірно статеву трансмісію Brucella melitensis від чоловіка до жінки. В одному випадку був присутній орхоепідідіміт, в іншому збудник виявили тільки в спермі без ураження геніталій.

Повідомляється про вторинну аменорею у двох жінок, інфікованих Brucella melitensis. Лікування інфекції призвело до відновлення нормальної менструальної функції.

Адаптовано за матеріалами:
  1. Інформаційна система Центру репродуктивної токсикології “Reprotox” (http://www.reprotox.org).

 

Адаптовано 11.08.2019 р.:
Е.Й. Пацкун, лікар-генетик, кандидат медичних наук, доцент кафедри неврології, нейрохірургії та психіатрії Ужгородського національного університету.
Переглянуто редакційною колегією 12.08.2019 р.


Будь ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:

Хто Ви?

Результати

Loading ... Loading ...

Ваша оцінка сайту УТІС:

Результати

Loading ... Loading ...

Для чого потрібна інформація?

Результати

Loading ... Loading ...

Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?

Результати

Loading ... Loading ...

Всього статей

1448

Наші сайти
Мистецтво
Мистецтво
Навчання
Навчання
Інформація
Інформація
Information
Information
Help Me!