БРОМФЕНІРАМІН
Група/призначення:
Антигістамінний препарат, Н1-блокатор.
Альтернативні назви / синоніми: немає.
Діюча речовина: бромфенірамін.
Рекомендації при вагітності:
Обмежені дані про використання у людини; відсутні співставні дані від експериментальних тварин.
Рекомендації при лактації:
Обмежені дані про застосування у людини; ймовірно сумісний.
Прийом під час вагітності (короткий висновок):
Антигістамінні препарати в цілому визнані сумісними з вагітністю.
Одне епідеміологічне дослідження асоціює прийом антигістамінних препаратів як групи протягом останніх двох тижнів вагітності з ретролентальною фіброплазією* у недоношених немовлят.
*Ретролентальна фіброплазія – вроджена патологія ока, яка є наслідком порушення регресу первинного склистого тіла. |
Інформація щодо досліджень на тваринах: відсутня інформація.
Інформація щодо впливу на плід:
Наводимо дані різних досліджень.
Спільний перинатальний проект (Collaborative Perinatal Project) моніторував 50282 пари мати-дитина, в 65 випадках приймався бромфенірамін в І триместрі. Виходячи з 10 випадків вроджених вад, виявлено статистично значиму асоціацію з препаратом (р<0,01), чого не спостерігалось при вживанні інших антигістамінних препаратів. 412 жінок приймали бромфенірамін в будь-якому терміні вагітності. В цій групі не виявлено асоціації з вродженими вадами.
Частота ретролентальної фіброплазії у недоношених немовлят, які отримували антигістамінні препарати останні 2 тижні вагітності склала 22% (19 з 86-ти) проти 11% (324 з 2940) у немовлят, які не зазнали впливу в цей термін вагітності.
При новішому дослідженні тератологічної інформаційної служби частота великих вад не була підвищеною серед дітей 34 жінок, які приймали бромфенірамін в І триместрі. Контрольною групою служили жінки з впливом дименгідраміну (антигістамінний препарат).
Дослідження проекту щодо попередження вроджених вад (National Birth Defects Prevention Study) повідомляє про слабкі асоціації між розщілиною губи/піднебіння і розщілиною хребта та повідомленнями матерів про прийом феніраміну (антигістамінний препарат) за місяць до вагітності та протягом І триместру.
Застосування препарату під час вигодовування:
Повідомляється про 3-місячну дитину на грудному вигодовуванні, яка стала дратівливою, надмірно кричала, погано спала після того як мама почала приймати препарат, який містив 6 мг дексбромфеніраміну та 120 мг d-ізоефедрину. Симптоми самостійно зникли через 12 годин після припинення грудного вигодовування.
Незважаючи на такі несприятливі наслідки, американська академія педіатрії класифікує таку комбінацію препаратів як зазвичай сумісну з грудним вигодовуванням.
Дослідження у жінок, які приймали антигістамінні препарати від сезонної алергії або застуди в період лактації, відзначали дратівливість, сонливість, скорочення сну у 22,6% немовлят. Про вплив окремих препаратів не повідомляється. Жоден з побічних ефектів не був настільки вираженим, щоб мама зверталась за медичною допомогою. При іншому дослідженні цих же авторів 9,4% матерів, які приймали антигістамінні препарати повідомили про мінімальні реакції у новонароджених, які не потребували медичної допомоги. Найчастіше зустрічалась дратівливість (6 з 8 повідомлень).
Вплив на фертильність (чоловіків та жінок): відсутня інформація.
Адаптовано за матеріалами:
- Інформаційна система Центру репродуктивної токсикології “Reprotox” (http://www.reprotox.org).
- Briggs G, Freeman R, Yaffe S. Drugs in Pregnancy and Lactation: a Reference Guide to Fetal and Neonatal Risk. Ninth edition, 2011, Wolters Kluwer, Lippincott Williams & Wilkins. 1728 pages. ISBN: 978-1-60831-708-0.