МБФ "ОМНІ-мережа для дітей"
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей
УКРАЇНСЬКІ ДІТИ З ОСОБЛИВИМИ ПОТРЕБАМИ ПОТРЕБУЮТЬ ДОПОМОГИ!

БЕНЗОТРОПІН

Група/призначення: парасимпатолітики.
Альтернативні назви / синоніми: когентин.
Діюча речовина: бензотропін.
Рекомендації при вагітності:

Обмежені дані про використання у людини; ймовірно сумісний.

Рекомендації при лактації:

Відсутні дані про використання у людини; ймовірно сумісний.

Прийом під час вагітності (короткий висновок):

Одне наглядове дослідження виявило можливу асоціацію між бензотропіном і кардіоваскулярними ефектами, але це потребує підтвердження. В двох новонароджених бензотропін асоціювався з паралітичною кишковою непрохідністю, правда, вони також зазнали впливу інших антихолінергічних препаратів.

Інформація щодо досліджень на тваринах: відсутня інформація.
Інформація щодо впливу на плід:

Бензотропін – антихолінергічний препарат, структурно близький до атропіну. Йому також притаманна антигістамінна активність. Велике проспективне дослідження охопило 2323 пацієнток з впливом препаратів цієї групи в І триместрі вагітності, в 4 випадках це був бензотропін. Виявлено можливу асоціацію між групою в цілому і малими аномаліями.

В моніторинговому дослідженні  Michigan Medicaid Recipients, яке охопило 229101 завершену вагітність в період між 1985 та 1992 роками, виявлено 84 новонароджених з впливом бензотропіну в І триместрі. Всього виявлено 4 (4,8%) великих вроджених вад при 3 очікуваних, включно з трьома кардіоваскулярними вадами (очікувана 1). Виходячи з малої кількості впливу було припущено можливу асоціацію з кардіоваскулярними дефектами.

Паралітичну кишкову непрохідність спостерігали у двох новонароджених з впливом хлорпромазину і бензотропіну перед пологами. В одного з цих немовлят інший антихолінергічний препарат міг відіграти роль у виникненні такого ефекту (доксепін). Синдром малої лівої кишки (mall left colon syndrome) характеризувався зниженням моторики кишечника, вздуттям живота, блювотою, непрохідністю меконію. Стан швидко покращився після клізми з діатризоатом.

У 2008 році повідомили про 25-річну вагітну, яка з приводу біполярного розладу лікувалась літію карбонатом (500 мг двічі на день), галоперидолом (5 мг двічі на день) і бензотропіном (2 мг двічі на день). Вагітність проходила без ускладнень до останніх двох тижнів, коли вона почала втрачати вагу і розвинулась гіпертензія. У терміні 39 тижнів шляхом кесаревого розтину народився хлопчик вагою 2500 кг з оцінкою за шкалою Апгар 9 і 10 балів на 1-й і 5-й хвилинах, відповідно. Вага новонародженого і плацента були нижчими від середнього показника в популяції. Крім того, концентрація в плазмі матері фосфатидилхоліну і вільного холіну також були нижчими від середнього популяційного показника для ІІІ триместру. Оскільки ці поживні речовини дуже важливі при вагітності, автори висловили припущення, що один з препаратів, швидше всього, літій, став причиною зменшення ваги новонародженого і плаценти.

Застосування препарату під час вигодовування:

Відсутня інформація про використання бензотропіну при лактації у людини. Однак, препарати цього класу є, ймовірно, сумісними з грудним вигодовуванням.

Вплив на фертильність (чоловіків та жінок): відсутня інформація.
Адаптовано за матеріалами:
  1. Інформаційна система Центру репродуктивної токсикології “Reprotox” (http://www.reprotox.org).
  2. Briggs G, Freeman R, Towers C, Forinash A. Drugs in Pregnancy and Lactation: a Reference Guide to Fetal and Neonatal Risk. Eleventh edition, 2017, Wolters Kluwer. 1646 pages. ISBN: 978-1-4963-4962-0.

 

Адаптовано 21.04.2020 р.:
Е.Й. Пацкун, лікар-генетик, кандидат медичних наук, доцент кафедри неврології, нейрохірургії та психіатрії Ужгородського національного університету
Переглянуто редакційною колегією 21.04.2020 р.


Будь ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:

Хто Ви?

Результати

Loading ... Loading ...

Ваша оцінка сайту УТІС:

Результати

Loading ... Loading ...

Для чого потрібна інформація?

Результати

Loading ... Loading ...

Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?

Результати

Loading ... Loading ...