МБФ "ОМНІ-мережа для дітей"
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей

БЕНЗОЇЛ ПЕРОКСИД

Група/призначення:

Препарат для місцевого лікування акне (вугрів).

Альтернативні назви / синоніми:

Оксигель, оксі 10, угресол.

Діюча речовина: бензоїл пероксид.
Рекомендації при вагітності:

Відсутня інформація про використання у людини; ймовірно сумісний.

Рекомендації при лактації:

Відсутня інформація про використання у людини; ймовірно сумсний.

Прийом під час вагітності (короткий висновок):

Бензоїл пероксид не призводить до підвищення частоти вроджених вад у щурів. Дані про використання у людини при вагітності відсутні.

Приблизно 5% місцево нанесеного препарату абсорбується через шкіру. Доступні повідомлення свідчать, що в більшості індивідів бензоїл пероксид відразу метаболізується в шкірі до бензойної кислоти та перекису водню (місцевий антисептик).

Інформація щодо досліджень на тваринах:               

Корейське дослідження, результати якого наводяться у досьє європейської хімічної агенції (ECHA, European Chemicals Agency), виявило, що пероральні дози 1000 мг/кг/день протягом 29 днів у самців щурів призводили до значного зменшення ваги яєчок та епідидимусу, а у самок при введенні в період вагітності – до зниження ваги потомства, але при цьому не спостерігали зростання частоти вроджених вад.

Інше дослідження, також згадане в досьє ECHA, не виявило тератогенних наслідків впливу бензоїл пероксиду у вагітних щурів при використанні доз до 1000 мг/кг/день на 6-20 гестаційні дні. Вища частота плодів з неповною осифікацією відзначалась при дозі 1000 мг/кг/день. При дозі бензоїл пероксиду в 300 мг/кг/день  не спостерігали несприятливих наслідків.

Інформація щодо впливу на плід:

Відсутній досвід застосування у людини.

У 1998 році повідомили про результат вагітності жінки, яка до вагітності та протягом 2 перших місяців вагітності лікувала вугрі обличчя спиртовим розчином 0,05% третиноїну (вітамін групи А; див. третиноїн для місцевого застосування) та бензоїл пероксидом (2,5%). Також жінка приймала доксициклін (антибіотик тетрациклінового ряду) в дозі 200 мг/день, термін вагітності та тривалість прийому невідомі. У терміні 5 місяців вагітності при ультразвуковому дослідженні діагностовано аномалії серця та кисті. Дівчинка вагою 2800 грам, ростом 48 см та з нормальним каріотипом (46,ХХ) народилась в термін з наступними вадами: коарктацією аорти, гіпоплазією лівої кисті, малими зовнішніми слуховими проходами. Автори зазначили, що одна з аномалій характерна для ретиноїдної ембріофетопатії (див. статтю Ізотретиноїн) і припустили, що кералітичний ефект бензоїл пероксиду посилює абсорбцію третиноїну, але наголошують, що асоціація може бути випадковою.

Застосування препарату під час вигодовування:

Відсутня інформація. Приблизно 5% місцево нанесеного препарату абсорбується через шкіру, тому, як здається, ризик для немовляти на грудному вигодовуванні є низьким.

Вплив на фертильність (чоловіків та жінок): відсутня інформація.
Адаптовано за матеріалами:
  1. Інформаційна система Центру репродуктивної токсикології “Reprotox” (http://www.reprotox.org).

 

Адаптовано 28.08.2016 р.:
Е.Й. Пацкун, лікар-генетик, кандидат медичних наук, доцент кафедри неврології, нейрохірургії та психіатрії Ужгородського національного університету.
Переглянуто редакційною колегією 29.08.2016 р.


Будь ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:

Хто Ви?

Результати

Loading ... Loading ...

Ваша оцінка сайту УТІС:

Результати

Loading ... Loading ...

Для чого потрібна інформація?

Результати

Loading ... Loading ...

Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?

Результати

Loading ... Loading ...

Всього статей

1437

Наші сайти
Мистецтво
Мистецтво
Навчання
Навчання
Інформація
Інформація
Information
Information
Help Me!