МБФ "ОМНІ-мережа для дітей"
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей

БАЗІЛІКСІМАБ

Група/призначення:

Імуносупресанти. Інгібітори інтерлейкіну. Базіліксімаб – це антагоніст рецептору інтерлейкіну-2 (IL-2), синтетичний препарат, гуманізоване рекомбінанте моноклональне антитіло (від миші). Призначається для профілактики гострого відторгнення органів у пацієнтів з трансплантацією нирки.

Базіліксімаб класифікується як «не виснажуючий» (nondepleting) білковий імуносупресант, тобто він не знищує Т- чи В-лімфоцити. Препарат зв’язується тільки з сайтами IL-2 рецепторів, експресованими на поверхні активованих Т-лімфоцитів. Це зв’язування пригнічує опосередковану IL-2 активацію лімфоцитів.

Альтернативні назви / синоніми: сімулект.
Діюча речовина: базіліксімаб.
Рекомендації при вагітності:

Сумісний; користь для матері перевищує ембріо-фетальний ризик.

Рекомендації при лактації:

Відсутні дані; ймовірно сумісний.

Прийом під час вагітності (короткий висновок):

Відсутня інформація про використання базіліксімабу при вагітності у людини. Дані від експериментальних тварин припускають низький ризик, але відсутність досвіду застосування у людини не дозволяє належним чином оцінити ембріо-фетальний ризик.

Рев’ю 2004 року дійшло висновку, що імуносупресивні антитіла, такі як базіліксімаб, мало причетні до вагітності, тому що використовуються або для індукції імуносупресії, або для запобігання епізодів гострого відторгнення [органів]. Якщо вплив препарату все ж таки відбувається при вагітності, ризик токсичного впливу на плід видається низьким, але є необхідність у проведенні довготривалих досліджень щодо функціональних аномалій та різних проявів токсичності.

Виробник рекомендує жінкам репродуктивного віку використовувати надійні контрацептиви перед і під час лікування, а також ще 4 місяці після закінчення лікування.

Інформація щодо досліджень на тваринах:

Репродуктивні дослідження проводились у мавп. Не спостерігали материнської токсичності, ембріотоксичності, тератогенності на фоні доз в період органогенезу, які призводили до концентрації в крові в 13 разів вищої, аніж показник у людини. Однак у потомства не досліджували імунологічну токсичність.

Інформація щодо впливу на плід:

Базіліксімаб використовується в схемі імуносупресивної терапії, яка включає циклоспорин і кортикостероїди. Період напіввиведення становить близько 7 днів.

Невідомо, чи базіліксімаб проникає через плаценту у людини. Його молекулярна вага може запобігати такому трансферу. Однак подовжений період напіввиведення і той факт, що молекули IgG, як відомо, проникають через плаценту, принаймні, в ІІІ триместрі, припускають деякий вплив на ембріон і/або плід.

Рецептори IL-2 можуть відігравати важливу роль в розвитку імунної системи, але потенційні наслідки впливу базіліксімабу на цей розвиток у потомства мавп не оцінювались. Більше того, знаходячись в системній циркуляції, базіліксімаб порушує відповідь імунної системи на антигенні виклики. Невідомо, чи здатність відповідати на ці виклики відновлюється після виведення базіліксімабу з організму.

Застосування препарату під час вигодовування:

Відсутня інформація про використання базіліксімабу при грудному вигодовуванні у людини. Оскільки імуноглобуліни та інші великі молекули проникають до молозива в перші 2-3 дні після народження дитини, ймовірно, це відбувається і з базіліксімабом в цей період. Очевидно неможливо уникнути впливу на немовля на цьому ранньому періоді лактації через подовжений період напіввиведення базіліксімабу – близько 7 днів. Екскреція до зрілого молока також можлива. Також можливим є перетравлення антитіла в шлунково-кишковому тракті, ефекти такого впливу для немовляти на грудному вигодовуванні невідомі, якщо вони взагалі існують.

Вплив на фертильність (чоловіків та жінок): відсутня інформація.
Адаптовано за матеріалами:
  1. Briggs G, Freeman R, Towers C, Forinash A. Drugs in Pregnancy and Lactation: a Reference Guide to Fetal and Neonatal Risk. Eleventh edition, 2017, Wolters Kluwer. 1646 pages. ISBN: 978-1-4963-4962-0.

 

Адаптовано 13.04.2020 р.:
Е.Й. Пацкун, лікар-генетик, кандидат медичних наук, доцент кафедри неврології, нейрохірургії та психіатрії Ужгородського національного університету.
Переглянуто редакційною колегією 13.04.2020 р.


Будь ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:

Хто Ви?

Результати

Loading ... Loading ...

Ваша оцінка сайту УТІС:

Результати

Loading ... Loading ...

Для чого потрібна інформація?

Результати

Loading ... Loading ...

Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?

Результати

Loading ... Loading ...

Всього статей

1442

Наші сайти
Мистецтво
Мистецтво
Навчання
Навчання
Інформація
Інформація
Information
Information
Help Me!