Інформація
      
Мистецтво
      
Навчання
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей

АТРОВЕНТ

Група/призначення:

Протиастматичні препарати для інгаляційного застосування. Це n-ізопропілатропін, антихолінергічна сполука, хімічно близька до атропіну, четвертинний бромід амонію, який використовується в якості бронходилятатора для лікування бронхоспазму. Вживання при вагітності в основному обмежується пацієнтами з важким перебігом бронхіальної астми.

Альтернативні назви / синоніми: іпратропію бромід.
Діюча речовина: іпратропію бромід, іправент.
Рекомендації при вагітності:

Дані про використання у людини припускають низький ризик.

Рекомендації при лактації:

Відсутні дані про використання у людин; ймовірно сумісний.

Прийом під час вагітності (короткий висновок):

Ряд джерел рекомендували використання інгаляційного іпратропію при важкій астмі, особливо у пацієнтів з неадекватною відповіддю на іншу терапію. Консенсус видається наступним: хоча дані про використання у людини обмежені, немає доказів небезпечності препарату для плода. Більше того, препарат викликає менше побічних наслідків, ніж атропін і може мати додатковий бронходилятаторний ефект до β2 агоністів.

Інформація щодо досліджень на тваринах:

Препарат не був тератогенним у мишей, щурів і кролів при пероральному або інгаляційному введенні. Пероральні дози в дослідженнях з вивчення репродуктивної токсичності у 2000, 200000 та 26000 разів перевищували максимальну рекомендовану для людини, відповідно. Інгаляційні дози у щурів та кролів в 312 та 375 разів перевищували максимальну рекомендовану для людини, відповідно. Schardein цитує результати німецького дослідження, яке не виявило доказів тератогенності у мишей, щурів, кролів. Японське дослідження у щурів і кролів також не виявило несприятливих ефектів, за винятком незначного зниження ваги (описано Shepard).

Інформація щодо впливу на плід:

В моніторинговому дослідженні Medicaid, яке проводилось між 1982 і 1994 роками виявило 37 жінок, які приймали препарат в І триместрі. Спостерігали одну вроджену ваду – обструкцію сечової системи. Попередній аналіз не виявив дефектів головного мозку серед 80 жінок з впливом в будь-якому терміні вагітності.

Коротке повідомлення 1991 року описало використання небулайзованого іпратропію, разом з іншими препаратами, в лікуванні астматичного статусу у вагітної на 12,5 тижні вагітності. Жінка народила доношеного хлопчика вагою 3440 грам (інформації про стан новонародженого не наведено).

Застосування препарату під час вигодовування:

Відсутні повідомлення про екскрецію іпратропію до грудного молока людини. Хімічно споріднена сполука – атропін – визнаний сумісним з грудним вигодовуванням американською академією педіатрії, хоча остаточні дані про присутність атропіну в грудному молоці не оприлюднені. Атровент є жиро нерозчинним, подібно до інших четвертинних амонієвих основ, тому може з’являтись в грудному молоці. Хоча ця кількість препарату невідома, вона, ймовірно, є клінічно не значимою, особливо при інгаляційному введенні.

Вплив на фертильність (чоловіків та жінок): відсутня інформація.
Адаптовано за матеріалами:
  1. Briggs G, Freeman R, Towers C, Forinash A. Drugs in Pregnancy and Lactation: a Reference Guide to Fetal and Neonatal Risk. Eleventh edition, 2017, Wolters Kluwer. 1646 pages. ISBN: 978-1-4963-4962-0.
  2. Інформаційна система Центру репродуктивної токсикології “Reprotox” (http://www.reprotox.org).

 

Адаптовано 07.04.2020 р.:
Е.Й. Пацкун, лікар-генетик, кандидат медичних наук, доцент кафедри неврології, нейрохірургії та психіатрії Ужгородського національного університету.
Переглянуто редакційною колегією 08.04.2020 р.Будь ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:


Опитування
Хто Ви?
Лікар
Середній медпрацівник
Студент (інтерн)
Вагітна жінка
Родичі вагітної жінки
Зацікавлена особа
Інше


Подивитись результати

Опитування
Ваша оцінка сайту УТІС:
Відмінно
Добре
Задовільно
Погано


Подивитись результати

Опитування
Для чого потрібна інформація?
Для роботи
Для навчання
Для лікування
Для догляду за хворим
З цікавості
Інше


Подивитись результати

Опитування
Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?
Повернусь і буду рекомендувати знайомим
Повернусь, бо потрібна інформація
Зайшов на сайт випадково
Не повернусь, бо не цікаво


Подивитись результати