АТРОПІНУ СУЛЬФАТ КРАПЛІ ОЧНІ
Назва англійською мовою: atropine ophthalmic.
Група/призначення:
Засоби, що діють на органи чуття. Мідріатичні і циклоплегічні засоби.
Альтернативні назви / синоніми: атропін офтальмологічний.
Діюча речовина: атропіну сульфат.
Рекомендації при вагітності:
Відсутні дані про використання у людини – ймовірно сумісний.
Рекомендації при лактації:
Відсутні дані про використання у людини – ймовірно сумісний.
Прийом під час вагітності (короткий висновок):
Відсутні повідомлення про використання очних крапель атропіну сульфату в період вагітності у тварин та людини. У невагітних пацієнтів до системного кровотоку абсорбується дуже мала кількість препарату, що, як вважається, не становить ризику для ембріону/плода.
Інформація щодо досліджень на тваринах:
Репродуктивні дослідження в експериментальних тварин не проводились. Тест на мутагенність був негативним, фертильність не порушувалась.
Інформація щодо впливу на плід:
Атропіну сульфату краплі очні є антихолінергічним препаратом. Призначається для циклоплегії, мідріазу та педалізації здорового ока в процесі лікування амбліопії. Препарат частково метаболізується до неактивних метаболітів, рівень зв’язування з білками плазми становить приблизно 44%.
Здорові невагітні індивіди віком 24-29 років отримали 0,3 мг атропіну місцево в одне око. Концентрація в плазмі l-гіосциаміну (лівообертальний компонент рацемічного атропіну) визначалась ще до 8 годин після дози. Середня максимальна концентрація в плазмі становила 288 пг/мл, термінальний період напіввиведення – 2,5 години. В іншому дослідженні невагітні пацієнти віком 26-66 років перед хірургічним втручанням отримали одноразово місцево в око 0,4 мг атропіну. Середня концентрація в плазмі склала 860 пг/мл.
Невідомо, чи атропіну сульфат краплі очні проникають через плаценту у людини. Молекулярна вага препарату припускає такий трансфер, але кількість, яка абсорбується до системної циркуляції є дуже малою.
Застосування препарату під час вигодовування:
Відсутні повідомлення про використання атропіну сульфату очних крапель в період лактації у людини. Молекулярна вага препарату припускає екскрецію до грудного молока. Концентрація в плазмі була дуже низькою, проте слідові кількості виявляються в грудному молоці. Вплив на немовля на грудному вигодовуванні є невідомим, якщо взагалі існує.
Вплив на фертильність (чоловіків та жінок): відсутня інформація.
Адаптовано за матеріалами:
- Briggs G, Freeman R, Towers C, Forinash A. Drugs in Pregnancy and Lactation: a Reference Guide to Fetal and Neonatal Risk. Eleventh edition, 2017, Wolters Kluwer. 1646 pages. ISBN: 978-1-4963-4962-0.