МБФ "ОМНІ-мережа для дітей"
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей

АТРОПІНУ СУЛЬФАТ КРАПЛІ ОЧНІ

Назва англійською мовою:  atropine ophthalmic.
Група/призначення:

Засоби, що діють на органи чуття. Мідріатичні і циклоплегічні засоби.

Альтернативні назви / синоніми: атропін офтальмологічний.
Діюча речовина: атропіну сульфат.
Рекомендації при вагітності:

Відсутні дані про використання у людини – ймовірно сумісний.

Рекомендації при лактації:

Відсутні дані про використання у людини – ймовірно сумісний.

Прийом під час вагітності (короткий висновок):

Відсутні повідомлення про використання очних крапель атропіну сульфату в період вагітності у тварин та людини. У невагітних пацієнтів до системного кровотоку абсорбується дуже мала кількість препарату, що, як вважається, не становить ризику для ембріону/плода.

Інформація щодо досліджень на тваринах:

Репродуктивні дослідження в експериментальних тварин не проводились. Тест на мутагенність був негативним, фертильність не порушувалась.

Інформація щодо впливу на плід:

Атропіну сульфату краплі очні є антихолінергічним препаратом. Призначається для циклоплегії, мідріазу та педалізації здорового ока в процесі лікування амбліопії. Препарат частково метаболізується до неактивних метаболітів, рівень зв’язування з білками плазми становить приблизно 44%.

Здорові невагітні індивіди віком 24-29 років отримали 0,3 мг атропіну місцево в одне око. Концентрація в плазмі l-гіосциаміну (лівообертальний компонент рацемічного атропіну) визначалась ще до 8 годин після дози. Середня максимальна концентрація в плазмі становила 288 пг/мл, термінальний період напіввиведення  – 2,5 години. В іншому дослідженні невагітні пацієнти віком 26-66 років перед хірургічним втручанням отримали одноразово місцево в око 0,4 мг атропіну.  Середня концентрація в плазмі склала 860 пг/мл.

Невідомо, чи атропіну сульфат краплі очні проникають через плаценту у людини. Молекулярна вага препарату припускає такий трансфер, але кількість, яка абсорбується до системної циркуляції є дуже малою.

Застосування препарату під час вигодовування:

Відсутні повідомлення про використання атропіну сульфату очних крапель в період лактації у людини. Молекулярна вага препарату припускає екскрецію до грудного молока. Концентрація в плазмі була дуже низькою, проте слідові кількості виявляються в грудному молоці. Вплив на немовля на грудному вигодовуванні є невідомим, якщо взагалі існує.

Вплив на фертильність (чоловіків та жінок): відсутня інформація.
Адаптовано за матеріалами:
  1. Briggs G, Freeman R, Towers C, Forinash A. Drugs in Pregnancy and Lactation: a Reference Guide to Fetal and Neonatal Risk. Eleventh edition, 2017, Wolters Kluwer. 1646 pages. ISBN: 978-1-4963-4962-0.

 

Адаптовано 11.07.2022 р.:
Е.Й. Пацкун, лікар-генетик, кандидат медичних наук, доцент кафедри неврології, нейрохірургії та психіатрії Ужгородського національного університету
Переглянуто редакційною колегією 11.07.2022 р.


Будь ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:

Хто Ви?

Результати

Loading ... Loading ...

Ваша оцінка сайту УТІС:

Результати

Loading ... Loading ...

Для чого потрібна інформація?

Результати

Loading ... Loading ...

Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?

Результати

Loading ... Loading ...

Всього статей

1442

Наші сайти
Мистецтво
Мистецтво
Навчання
Навчання
Інформація
Інформація
Information
Information
Help Me!