Інформація
      
Мистецтво
      
Навчання
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей

АНТАЦИДНІ ПРЕПАРАТИ ТА ВАГІТНІСТЬ

Група/призначення:

Антациди. Це група медичних препаратів, зазвичай лужних, що нейтралізують кислотність шлункового соку. Фактично, антациди беруть участь в реакції нейтралізації, тобто вони утворюють буферний розчин з соляною кислотою шлункового соку, піднімаючи значення рН.

Альтернативні назви / синоніми:

Антацидні препарати, антациди, магній трисилікат, алмагель (алюміній, магній), анре (кальцій, магній), гастал (алюміній, магній), гастрогард (кальцій, магній), гелусил-лак (магній, алюміній), маалокс.

Діюча речовина:

Солі кальцію, алюмінію, магнію.

Рекомендації при вагітності:

Солі алюмінію, кальцію, магнію сумісні у відповідних дозах.

Рекомендації при лактації:

Відсутня інформація; ймовірно сумісні.

Прийом під час вагітності (короткий висновок):

Зростання вираженності нудоти та блювоти при вагітності (токсикоз) асоціюється з  печією та кислотним рефлюксом. Це основні симптоми гастроезофагеальної рефлюксної хвороби (ГЕРХ).

Антацидні препарати, антагоністи Н2-рецепторів (циметидин, ранітидин, фамотидин, нізатідін), інгібітори протонної помпи (омепразол, пантопразол, лансопразол, езомепразол, рабепразол) можна безпечно призначати вагітним без несприятливих наслідків для плода.

Першою лінією терапії є антациди на основі алюмінію, кальцію, магнію, які  не були тератогенними в експериментальних тварин, а в людини, як вважається, не підвищують ризику вроджених вад при використанні у відповідних дозах. Не рекомендується використовувати натрію бікарбонат, магній трисилікат, антациди з вмістом бікарбонатів (через ризик метаболічного ацидозу в матері та дитини і навантаження рідиною). Також повідомляється про випадки молочно-лужного синдрому у вагітних, які використовували добові дози понад 1,4 грами елементарного кальцію, отриманого з карбонату кальцію.

Інформація щодо досліджень на тваринах:

Відомо тільки про відсутність тератогенності.

Інформація щодо впливу на плід:

Наводимо дані різних досліджень.

Більшість комерційних препаратів містять солі магнію, кальцію, алюмінію. Тільки в одному дослідженні використання антацидів асоціювалось з вродженими вадами. Асоціація була істотною тільки при врахування всього класу антацидів. Не виявлено істотної асоціації для окремих антацидних препаратів з вмістом алюмінію, магнію, кальцію.

Антацидні препарати з вмістом натрію бікарбонату призводили до метаболічного алкалозу та перевантаження рідиною як в матері, так і в дитини.

Магній трисилікат в тривалих високих дозах асоціювався  з кремнієвим нефролітіазом, гіпотонією, респіраторним дистресом, кардіоваскулярними порушеннями у плодів.

Рев’ю 2006 року відзначає, що кальцій-вмісні антациди можуть полегшувати печію і служити добавкою кальцію для покращення кісткового здоров’я матері та плоду, хоча доступні клінічні повідомлення про молочно-лужний синдром при вагітності від надлишкового вживання кальцієвих антацидів.

Не рекомендується необмежене використання цих безпецептурних препаратів в  період вагітності.

Один дослідник описав можливу асоціацію між пренатальним використанням антацидних препаратів та підвищеним ризиком астми в дітей.

Застосування препарату під час вигодовування: відсутня інформація.
Вплив на фертильність (чоловіків та жінок): відсутня інформація.
Адаптовано за матеріалами:
  1. Інформаційна система Центру репродуктивної токсикології “Reprotox” (http://www.reprotox.org).
  2. Сайт “Motherisk: Treating the Mother – Protecting the Unborn” (http://www.motherisk.org/).

 

Адаптовано 08.01.2019 р.:
Е.Й. Пацкун, лікар-генетик, кандидат медичних наук, доцент кафедри неврології, нейрохірургії та психіатрії Ужгородського національного університету.
Переглянуто редакційною колегією 09.01.2019 р.Будь ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:


Опитування
Хто Ви?
Лікар
Середній медпрацівник
Студент (інтерн)
Вагітна жінка
Родичі вагітної жінки
Зацікавлена особа
Інше


Подивитись результати

Опитування
Ваша оцінка сайту УТІС:
Відмінно
Добре
Задовільно
Погано


Подивитись результати

Опитування
Для чого потрібна інформація?
Для роботи
Для навчання
Для лікування
Для догляду за хворим
З цікавості
Інше


Подивитись результати

Опитування
Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?
Повернусь і буду рекомендувати знайомим
Повернусь, бо потрібна інформація
Зайшов на сайт випадково
Не повернусь, бо не цікаво


Подивитись результати