МБФ "ОМНІ-мережа для дітей"
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей

АНТАЦИДНІ ПРЕПАРАТИ ТА ВАГІТНІСТЬ

Група/призначення:

Антациди. Це група медичних препаратів, зазвичай лужних, що нейтралізують кислотність шлункового соку. Фактично, антациди беруть участь в реакції нейтралізації, тобто вони утворюють буферний розчин з соляною кислотою шлункового соку, піднімаючи значення рН.

Альтернативні назви / синоніми:

Антацидні препарати, антациди, магній трисилікат, алмагель (алюміній, магній), анре (кальцій, магній), гастал (алюміній, магній), гастрогард (кальцій, магній), гелусил-лак (магній, алюміній), маалокс.

Діюча речовина:

Солі кальцію, алюмінію, магнію.

Рекомендації при вагітності:

Солі алюмінію, кальцію, магнію сумісні у відповідних дозах.

Рекомендації при лактації:

Відсутня інформація; ймовірно сумісні.

Прийом під час вагітності (короткий висновок):

Зростання вираженності нудоти та блювоти при вагітності (токсикоз) асоціюється з  печією та кислотним рефлюксом. Це основні симптоми гастроезофагеальної рефлюксної хвороби (ГЕРХ).

Антацидні препарати, антагоністи Н2-рецепторів (циметидин, ранітидин, фамотидин, нізатідін), інгібітори протонної помпи (омепразол, пантопразол, лансопразол, езомепразол, рабепразол) можна безпечно призначати вагітним без несприятливих наслідків для плода.

Першою лінією терапії є антациди на основі алюмінію, кальцію, магнію, які  не були тератогенними в експериментальних тварин, а в людини, як вважається, не підвищують ризику вроджених вад при використанні у відповідних дозах. Не рекомендується використовувати натрію бікарбонат, магній трисилікат, антациди з вмістом бікарбонатів (через ризик метаболічного ацидозу в матері та дитини і навантаження рідиною). Також повідомляється про випадки молочно-лужного синдрому у вагітних, які використовували добові дози понад 1,4 грами елементарного кальцію, отриманого з карбонату кальцію.

Інформація щодо досліджень на тваринах:

Відомо тільки про відсутність тератогенності.

Інформація щодо впливу на плід:

Наводимо дані різних досліджень.

Більшість комерційних препаратів містять солі магнію, кальцію, алюмінію. Тільки в одному дослідженні використання антацидів асоціювалось з вродженими вадами. Асоціація була істотною тільки при врахування всього класу антацидів. Не виявлено істотної асоціації для окремих антацидних препаратів з вмістом алюмінію, магнію, кальцію.

Антацидні препарати з вмістом натрію бікарбонату призводили до метаболічного алкалозу та перевантаження рідиною як в матері, так і в дитини.

Магній трисилікат в тривалих високих дозах асоціювався  з кремнієвим нефролітіазом, гіпотонією, респіраторним дистресом, кардіоваскулярними порушеннями у плодів.

Рев’ю 2006 року відзначає, що кальцій-вмісні антациди можуть полегшувати печію і служити добавкою кальцію для покращення кісткового здоров’я матері та плоду, хоча доступні клінічні повідомлення про молочно-лужний синдром при вагітності від надлишкового вживання кальцієвих антацидів.

Не рекомендується необмежене використання цих безпецептурних препаратів в  період вагітності.

Один дослідник описав можливу асоціацію між пренатальним використанням антацидних препаратів та підвищеним ризиком астми в дітей.

Застосування препарату під час вигодовування: відсутня інформація.
Вплив на фертильність (чоловіків та жінок): відсутня інформація.
Адаптовано за матеріалами:
  1. Інформаційна система Центру репродуктивної токсикології “Reprotox” (http://www.reprotox.org).

 

Адаптовано 08.01.2019 р.:
Е.Й. Пацкун, лікар-генетик, кандидат медичних наук, доцент кафедри неврології, нейрохірургії та психіатрії Ужгородського національного університету.
Переглянуто редакційною колегією 09.01.2019 р.


Будь ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:

Хто Ви?

Результати

Loading ... Loading ...

Ваша оцінка сайту УТІС:

Результати

Loading ... Loading ...

Для чого потрібна інформація?

Результати

Loading ... Loading ...

Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?

Результати

Loading ... Loading ...

Всього статей

1448

Наші сайти
Мистецтво
Мистецтво
Навчання
Навчання
Інформація
Інформація
Information
Information
Help Me!